Etichete: Unicredit

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la refinantarea unui credit?

dobanzi-refinantare-credite-nevoi
Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi la refinantarea unui credit?
dobanzi-refinantare-credite-nevoi

Postat in data: 19 nov., 2021

Care sunt cele mai bune carduri de credit?

Care sunt cele mai bune carduri de credit?

Postat in data: 28 oct., 2021

Banca imi tine banii blocati in cont pentru o poprire. Ce pot sa fac?
UniCredit Bank reclamatie poprire

Bună ziua!
Mă confund cu o problemă legată de o proprie si cu banca care mi-a blocat banii in propriul cont. Povestia mea incepe in felul următor.

Am primit o înștiințare din partea unui executor silit precum ii sunt dator si imi pune proprie pe drepturile salariale. Pana aici sunt perfect de acord. Asa că, angajatorul a luat măsurile necesare, adică 33.3 % din propriul salar spre executor. Doar că a început si banca să-mi pună proprie pe cont ,adică încă 33.3 % din restul de bani.

Am vorbit cu executorul si a trimis adresa de ridicare proprii pe veniturile salariale. Doar că banca a apucat să-mi rețină cei
33.3 % si acum nu vrea să-mi elibereze suma de bani .Banii sunt blocați in cont si eu nu mă pot folosi de ei .
Dacă aveți nevoie de mai multe informați vă pot oferi cu drag.
Vă mulțumesc.

Postat in data: 11 oct., 2021

Cum pot sa fac o reclamatie la Unicredit, sa scot banii din cont?
Unicredit reclamatie

Acum 2 luni am vandut niste pamant, iar banii de pe el mi-au fost virati in contul de Unicredit Bank. In primele 3 saptamani de la tranzactie, angajatii bancii m-au dus cu gura ca nu le merge sistemul, ca nu au cum sa imi dea nici cardul si nici banii. Apoi m-au programat ca sa imi scot banii, dar din motive personale nu am putut sa ma duc.

Cand am sunat dupa vreo 2 saptamani ca sa ma programez au inceput sa ma duca cu gura ca azi, ca maine, ca poimaine si asa mai departe.

Saptamana trecuta m-au sunat sa imi spuna sa ma duc la banca si sa fac cerere cu suma pe care vreau sa o scot. Am fost, am facut cererea si mi-au spus ca a doua zi sunt asteptata la banca la ora 11:30. Cand am ajuns acolo la ora indicata, inaintea mea era o doamna care scoatea bani, iar angajatii imi spun ca de fapt la ora 11:00 eram asteptata si ca ei nu m-ai au bani sa ma plateasca si pe mine si sa vin luni dimineata.

Saptamana aceasta luni la ora 9:00 eram la banca, cand m-au vazut angajatii imi spun ca e prea devreme si ca oricum iar nu le
merge sistemul si sa ma duc la cealalta sucursala. M-au dus acolo si o doamna draguta mi-a spus ca mai bin3 astept daca scadenta, fiind 09.09.2021, dar cu toate astea mi-a spus ca ma poate programa cum a fost miercuri, ieri ca sa pot sa scot banii. Insa ieri m-au sunat si mi-au spus ca nu au cum sa imi dea banii si sa vin azi.

Azi, cand s-au facut 2 luni de cand am banii in banca, m-au sunat sa imi spuna ca iar nu le merge la calculator ceva si ca maine sunt asteptata sa ii ridic, dar sincer nu stiu daca maine o sa ii scot sau o sa inventeze alte minciuni, chiar m-am saturat de banca asta pana peste cap.

Intrebarea mea este daca as putea sa le fac vreo reclamatie si sa imi vad banii?

Postat in data: 13 sept., 2021

Am amanat ratele la credit si acum am probleme cu refinantarea. Ce pot sa fac?
UniCredit Bank reclamatie poprire

Am amânat ratele 6 luni și astăzi când am fost sa fac o refinanțare am rămas perplex. Am fost raportat la Biroul de Credit exact lunile cand am amânat ratele. Bravo Uncredit!

Postat in data: 13 mai, 2021

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?

dobanzi-carduri-credit
La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?

Postat in data: 18 mart., 2021

La care banca refinantez un credit de nevoi personale?

dobanzi-refinantare-credite
La care banca refinantez un credit de nevoi personale?
dobanzi-refinantare-credite

Postat in data: 17 mart., 2021

Care sunt bancile cu cele mai mici dobanzi pentru refinantarea unui credit ipotecar

dobanzi-refinantare-credite-ipotecare-top

dobanzi-credite-locuinta-banci
Dobanda la creditele ipotecare a scazut sub 6%, dupa reducerea IRCC la 1,88%
dobanzi-credite-locuinta-banci

Postat in data: 19 ian., 2021

Care sunt cardurile de credit cu cele mai mici dobanzi?

dobanzi-carduri-credit
Care sunt cardurile de credit cu cele mai mici dobanzi?

Postat in data: 01 dec., 2020

Ce trebuie sa fac daca mi s-a blocat cardul in bancomat?

Mi s-a blocat un card de debit Unicredit intr un bancomat Raiffeisen impreuna cu suma de 2000 ron fara explicatii.

Am sunat la numarul de urgenta de 4 x15 minute in care am vorbit cu robotul.

4 zile mai tarziu sunt in aceeasi situatie fara card si bani.

Unde trebuie sa apelez pentru recuperare bani si daune?

Postat in data: 28 nov., 2020

La ce banca refinantam un credit ipotecar, pentru a obtine o rata mai mica?

dobanzi-refinantare-credite-ipotecare
La ce banca refinantam un credit ipotecar, pentru a obtine o rata mai mica?
dobanzi-refinantare-credite-ipotecare

Postat in data: 27 nov., 2020

Unde pot reclama banca Unicredit, care nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit?

Am facut lunar platile ratelor unui credit de nevoi personale prin trasfer bancar.

Timp de 3 luni Unicredit mi-a returnat plata facuta si apoi m-a incris in Biroul de credit cu restanta. Creditul l-am achitat
ulterior integral si inainte de termen.

Ma chinui in zadar sa primesc o analiza a acestei situatii si sa primesc rectificare. Am dovada platilor, extrasul de la banca mea cu platile facute, l-am trimis de 3 ori bancii si mi se raspunde in afara subiectului.

Unde pot reclama banca pentru obtinerea unui raspuns ? Va multumesc

Postat in data: 22 nov., 2020

Care banci au cele mai bune dobanzi pentru depozitele populatiei

top dobanzi depozite bancare
Care banci au cele mai bune dobanzi pentru depozitele populatiei
top dobanzi depozite bancare

Postat in data: 21 nov., 2020

Topul bancilor cu cele mai mici dobanzi la refinantarea unui credit de nevoi personale

refinantare-credite-dobanzi
refinantare-credite-dobanzi

Postat in data: 19 nov., 2020

Care banci au cele mai mici dobanzi pentru refinantarea unui credit de nevoi personale?

dobanzi-credite-nevoi-personale
dobanzi-credite-nevoi-personale

Postat in data: 07 oct., 2020

Unicredit m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, iar acum nu vrea sa ma stearga. Ce pot sa fac?

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati sa rezolv o problema cu banca Unicredit , am avut la ei un credit, acum vreau sa fac o refinantare si am aflat ca m-au raportat la Biroul de Credit, fara sa stiu. Nu m-au anuntat niciodata ca as avea vreo restanta sau ca ma vor raporta. Intr-adevar, intr-o luna am intarziat cu rata, am avut probleme, dar am platit ulterior din urma si n-am crezut ca e vreo problema.
Am cerut sa ma stearga din Biroul de credit, dar nu-mi raspund. Am apelat si la o firma de stergere, dar nici lor nu le-a raspuns. Am aflat apoi ca la Biroul de Credit sunt inregistrat cu un numar de telefon si o adresa gresita. Ma puteti ajuta?

Postat in data: 13 mai, 2020

Cat de mult creste rata la un credit Prima Casa, dupa amanarea ratelor la credite, conform OUG 37/2020

Postat in data: 15 apr., 2020

Cine si cum poate face amanarea ratelor la credite, conform normelor de aplicare a OUG 37/2020

Postat in data: 12 apr., 2020