Am luat teapa pe Telegram cu bitcoin. Cum pot sa-mi recuperez banii?

moonpay bitcoin frauda

Am fost abordata pe telegram de un domn ca pot castia bani din bicoint si am depus bani tot mai insisa sa mai depun am ramas fara bani bine inteles ca la inceput am crezut dar am loat o mare teapa am un copil care il cresc singura va rog ajutatima sa imi recuperez bani

Daca ati fost victima unei inselatorii cu criptomonede (bitcoin) pe site-ul Moonpay.com, pentru a va putea recupera banii investiti in criptomonede pe acest site, va trebui sa faceti o plangere la Politie.

Raportati aceasta posibila frauda financiara la Politie, prin completarea unei plangeri online, pe site-ul Politiei Romane, la acest link.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul la reclamatia trimisa la Politie privind inselaciunea cu bitcoin de pe site-ul MoonPay.

Bancherul.ro

60 raspunsuri la “Am luat teapa pe Telegram cu bitcoin. Cum pot sa-mi recuperez banii?

1. Adriana

Bună! Despre unul de pe Telegram,@MihaiSturdza a ti auzit? Ati avut de-a face cu el ? Are un grup,”Platforma milionarilor ” se numește. Același mod de operare:mai trebuie bani,mai mulți mai mulți, taxe,taxe.

Poza cu buletinul este falsa, probabil e buletinul altei persoane.

Pentru a va recupera banii, trebuie sa faceti o reclamatie la banca si o plangere la Politie, apoi reveniti cu raspunsurile primite.

2. Craciun Amalia

Buna si eu am fost inselata pe Telegram de un om numit Constantin Izbasa . Ati auzit ceva despre el? Tot asa a facut si cu mine ma tot pune sa îi trimit banii ca sa poata faca transferul ? Ce e de facut?

3. Gaiedan

Sa apucat și nevastamea de de a oferi bani taparilor cum asi putea să recupar bani am făcut o reclamație la poliție și ia durut in cot cum asi putea să-mi recuperez bani

1. SURUGIU NICOLETA

BUNA ZIUA,AM TRIMIS PETITIA CATRE POLITIAA ROMANA SI VA MULTUMESC MULT PENTRU INFORMATII…AM PATIT O SI EU,DA,AM FOST SLABA DE INGER,JUSTIFICARE NU EXISTA,DOAR SARACIA
        V AS RUGA FRUMOS DACA MA PUTE TI AJUTA SA STIU SI CUM AS PUTEA SA TRIMIT CATRE INTERPOL ACEST DENUNT,PENTRU CA DOMNUL IN CAUZA NU ESTE ROMAN,ARE ACCENT DE ESTE PRUT

4. Mike

Mai exista un canal de telegram (https://t.me/joinchat/Y_L39POiUY02MjQ8) unde maestrul care iti promite ca te imbogatesti activeaza sub numele Laurentiu Greceanu. Acolo tot asa el trimite fotografii dar si multe video-uri in care iti povesteste ce rezultate are si cum te poate ajuta.
    Faptul ca a pus si videoclipuri nu doar poze de pe internet a reusit sa manipuleze multa lume.

5. Stroe silviu

Am pățit la fel cu Ian giuverdea mă păcălit cu o sumă mare mi-a dat chiar și poza cu buletinul lui se poate face ceva?

6. Ciocoiu Iuliana andreea

Buna ziua ,am pățit și eu la fel ,m am lăsat păcălită ,am plătit tot felul de taxe și ma tot păcălește ca este ultima plata. Ma puteți ajuta ,nu as vrea sa am apte probleme

1. Catalin-Cristian Bogheanu

Nu mai plătiți nici un fel de taxe , nu veți face altceva decît să îi îmbogățiți pe escroci , depuneți o plîngere la poliția locală , apoi la Interpol police , numai așa , veți avea o șansă de recuperare a banilor !

1. Lolita Lolita

Acum acest Dragoș Năstase are alt grup pe Telegram „Descoperire de aur” și acum se numește Claudiu Sârbu ,unde înșeală oamenii și le ia banii. Mă felicit că am avut inspirația să îl caut pe Google, chiar înainte să trec la treabă și să -i transfer banii .Mi-am dat seama din prima că este el ,mai ales că și după fata îți dai seama că este escroc.Zice ca e milionar ,trăiește în Dubai și intr adevăr are accent de moldovean de peste Prut ,un ordinar caruia îi e lene să muncească .Se îmbracă numai intr -un rand de haine, apropro, o cămașă albă și pantaloni negri ,aceeași mereu și câteodată un pulover negru când e mai răcoare .Doar astea sunt hainele cu care apare în toate pozele și video urile . Un fomist șmecher! Ca sa știți pe viitor, dacă își mai face alte grupuri pe Telegram sau alta platforma,că este aceeași persoană .Sper să ajungă acolo unde ii este locul,la pușcărie .

7. Angel

Buna seara! Tocmai am trecut si eu prin aceeasi situatie! Este un tip, dupa accent este moldovean de peste Prut, care spune ca se numeste Dragos Nastase si care din Dubai face aceste tranzactii. Se pot lua masuri? Canalul lui pe Telegram se numeste CALEA BANILOR.

1. Darius

Angel, cred că am dat și eu peste el… daca vrei, lasă-mi un contact să îți arăt niște poze sa vezi daca e același. Poate putem să îi oprim distracția.

1. SURUGIU NICOLETA

BUNA ZIUA,IN LEGATURA CU ESCROCUL DE PE TELEGRAM,A TI REUSIT PANA LA URMA SA DA TI DE EL?
        INTREB PENTRU CA DE DOUA ZILE AM INTRAT INTR O STARE DEPRESIVA DIN CAUZA A CEEA CE MI A FACUT OMUL ASTA,INTR ADEVAR AM CREZUT CA O PROASTA,AM SPERAT,DAR MI A LUAT PAINEA DE PE MASA PANA LA URMATORUL SALARIU
        ESTE UN TIP CU PARUL PUTIN MAI LUNG,GRIZONAT,SI VORBESTE CU ACCENT MOLDOVENESC,(DE PESTE PRUT CRED)ACUM NUMELE DEGEABA IL DAU CRED,PENTRU CA AM INTELES CA FOLOSESTE NUME FALSE

8. Monica

Bună ziua, tocmai am fost și eu abordata pe un grup telegram pentru a tranzacționa cryptomonede și bineînțeles ca am acceptat ca un copil mic. Mi-a trimis răspuns ca banii urmează sa îmi între în cont. Ce ma sfătuiți sa fac?

1. Alexandea Nica

Buna,
      Exact la fel am patit si eu pe grupul Bun si Banos. Acelas tip dar cu alt nume.
      Eu am tot platit tot felul de taxe si de ficare data zicea ca este ultima taxa si tot asa.

Ati primit ceva ?

1. Elena

Buna, ai rezolvat cumva? Tocmai am trecut prin aceeasi situatie. Daca ai recuperat te implor sa ma ajuti si pe mine

Trebuie sa asteptati mai intai ca Politia sa investigheze cazul si sa-l prinda pe hot, dupa care va incerca sa recupereze banii. Reveniti la mine cand primiti raspunsul la petitie.

1. Alexandra

Domnul Vasile imi puteti lasa o adresa de mail pentru a va trimite poze cu domnul asa poate reusim sa il prindem

Dă-i un răspuns lui Vasile Coman Anulează răspunsul

9 − = 2