Banca spaniola Santander are sucursala in Romania?

Va rog sa-mi spuneti daca banca spaniola Santander are sucursala in Romania. Eu lucrez in Spania cu aceasta banca.

Din pacate, banca Santander, una dintre cele mai mari din Europa, nu este prezenta in Romania cu nicio sucursala. Aici nu are nici macar cu un birou de reprezentare.

Puteti lua legatura cu aceasta banca doar in Spania.

Va asteptam oricand cu alte intrebari.

23 raspunsuri la “Banca spaniola Santander are sucursala in Romania?

1. constantin

domnule Vasile Coman, am vazut ca sunteti amabil cu toata lumea asa ca am sa va rog sa-mi dati o informatie.
    printr-o procura de imputernicire cineva urmeaza sa vanda in numele meu si al sotiei un imobil in romania, as vrea daca puteti sa ma informati daca cumparatorul imobilului imi poate vira banii in euro direct intr-un cont de la o banca santander din spania, mentionez ca eu am cont la santander spania si locuesc momentan in spania, va multumesc.

2. CATALIN palade

O intrebare: cont Santander in UK… Momenta ma aflu in ROmania… Pot alimenta contul din Romania la orice banca cu Ron?

3. Adina.

Bună seara! Am un credit auto la Santander in Germania vreau sa ma retrag in Romania se poate face transfer de credit la o bancs din Romania sa pot înscrie masina pe Ro.va multumesc

1. admin Post author

Masina e pe numele bancii, nu pe numele dumneavoastra? E vorba de un contract de leasing?

Transferul de credit inseamna o refinantare a creditului de la Santander la o banca din Romania. Se poate face acest lucru, daca obtineti aprobarea unui nou credit (refinantare) la o banca din Romania.

Reveniti la mine daca aveti nevoie de ajutor.

1. Badea Nicolae elvis

Bună ziua. Am și eu o problema în legătură cu un autoturism luat în leasing din Germania la banca Santander. Observ ca nu au filiala în România. Cartea mașinii se afla în Germania. As dori câteva detalii.

1. Glodeanu Nicoleta

Cum ati rezolvat problema?
          Fiul meu are tot asa un autoturism cumparat prin finantare prin banca Santander din Germania si daca nu mai are adresa acolo ar dori sa transfere rata in Romania si sa inscrie masina pe Romania?
          Mentionez ca abia s a intors si nu are inca servici.Ce ar putea face?

4. Larisa fiscusan

1. Larisa fiscusan

Buna ziua, as avea o intrebare, mama mea are card la banca santander in Anglia, va putea scoate bani de pe el in Romania avand in vedere ca e posibil ca Anglia sa iasa din Uniunea Europeana? Sau din Spania de la banca Santander . Multumesc frumos

1. admin Post author

Cardurile emise de bancile din Anglia, precum Santander, vor putea fi folosite in continuare in tarile din Uniunea Europeana, precum Spania sau Romania, precum si oriunde in lume, chiar daca Anglia iese din Uniunea Europeana.

Asta pentru ca platile cu cardul sunt administrate de retelele internationale de carduri, precum Visa si MasterCard, iar infrastructura acestora nu depinde de apartententa unei tari la Uniunea Europeana sau la o alta zona geografica.

Banca Santader a anuntat, de altfel, pe site-ul propriu, inca din momentul initierii Brexit-ului, ca nu vor fi probleme cu platile cu cardul: The use of cash machines and how customers use their cards to pay for goods and services will not be affected by the UK’s exit from the EU.

Va rog sa reveniti la mine pentru alte probleme cu bancile si produsele financiare.

1. admin Post author

In UK puteti folosi fara probleme orice card emis de bancile romanesti, atat in lei cat si in euro sau chiar in lire sterline.
      Reveniti la mine daca aveti probleme.

5. Pavaluca ovidiu mihai

Salut. Sotia mea are card santander basic cash card din anglia. Vrea sa faca aplicatie online sa transfere bani, dar ii cere un id. Are id.ul dar ii mai cere un cod de siguranta si nu.l stie. Ne puteti ajuta?

1. admin Post author

Banca Santander nu are reprezentanta in Romania.

De aceea, singura solutie este sa luati legatura cu Santander UK, la telefon +44 1908 237 963, unde puteti cere sa va spuna cati bani aveti in cont. (vezi foto cu datele de contact de pe site-ul Santander, de la urmatoarea pagina: http://www.santander.co.uk/uk/help-support/faqs)

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa va rezolvati problema.

6. BOATA MELANIA

Va rog sa-mi spuneti cat de adevarata at putea fi o scrisoare ca aceasta:

AIBA SOLICITORS & PARTNERS
    SOLICITORS & ADVOCATES, LEGAL PRACTITIONERS NOTARY PUBLIC,
    LEGAL & COMPANY REPRESENTATIVES, PROPERTY CONSULTANTS
    118 Meadowvale Blvd. Mississauga, ON L5N 8L9 Canada
    LETTER OF GUARANTEE
    I, Mr. Friedrich Mayrhofer Making this approval of the deposit of my donation of $
    1,000,000.00 to BOATA MELANIA accordance with the schedule C of the Canadian High
    Court.
    AIBA SOLICITORS & PARTNERS, gurantee the deposit with the SANTANDER BANKING GROUP,
    Reference: ICE/12/678/51829. This Guarantee is in alliance With Canadian Government Under the
    constitutation II Vol 2; we hereby certified that BOATA MELANIA to the deposit amount above.
    This Guarantee is being made in good faith by the AIBA SOLICITORS & PARTNERS and in case of any
    default to this office, Canadian Government will be held responsible.
    This Guarantee is witness in good faith by barrister Mrs. Helena Vesnina and the Canadian High Court
    of Justice on this day 10TH October 2017
    We are hoping that you will be able to use the money wisely and judiciously over there in your country.
    We will employ you to do what you can to alleviate the level of poverty in your region and also try to
    enhance the standard of living of as many people as you can because that is the only objective of
    donating this money to you.
    Mrs. Helena Vesnina
    PARTNERS:
    (Bar. Mrs Helena Vesnina, Principal Partner, (Hons BL, PhD): Mr. Masaaki Chida Partner (LL.B Hons): Atasushi
    Miya, Secretary (LLB Hons)

1. admin Post author

Este evident ca aceasta scrisoare este o tentativa de inselaciune, este o asa-numita „scrisoare nigeriana”, prin care se incearca sa va pacaleasca sa transferati o suma de bani intr-un cont bancar al hotilor.

Va recomand sa nu dati curs unor astfel de invitatii, care uneori vin cu diverse promisiuni de castiguri sau premii consistente.

2. admin Post author

Este evident ca respectiva scrisoare este o incercare de inselatorie.

Va sfatuiesc sa nu dati curs unor astfel de solicitari primite din partea unor necunoscuti, pentru ca s-ar putea sa fiti inselati si sa vi se fure banii din contul bancar.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme.

1. admin Post author

Sigur ca puteti scoate bani de pe un card (Visa/MasterCard) in orice tara din lume, inclusiv in Romanian, la orice bancomat unde vedeti cele doua sigle (Visa/Mastercard). Comisioanele si limitele de retragere a unei anumite sume pe zi sunt stabilite de baca emitenta a cardului (Santander)

Dă-i un răspuns lui Lupu catalina Anulează răspunsul

+ 5 = 11