Cardul Revolut mi-a fost retinut in bancomatul BT. Ce pot sa fac?

Aveam un card revolut premium 24k cu aur.
L am bagat intr un atm BT. Am scos 900. Tranzactia a mers, insa cand cardul trebuia sa iasa, a iesit doar putin si s a dus inapoi in atm.
Cardul 24k revolut gold plated este mai gros un pic. Banii nu mi au fost scosi. BT a zis sa vorbesc cu revolut pt refund. Revolut are 45 de zile pt rezolvare, timp in care banii mei sunt la BT. Cum procedez?
Nu mi se pare deloc normal.

Nu este normal ca banii sa va fie retinuti de Revolut sau BT (Banca Transilvania), daca nu aveti nicio vina pentru faptul ca a fost blocat cardul in bancomatul BT.

Revolut ar trebui sa va deblocheze imediat banii retinuti de BT. De aceea, sfatul meu este sa faceti o cerere in acest sens la Revolut, dupa care reveniti la mine cu raspunsul bancii.

3 raspunsuri la “Cardul Revolut mi-a fost retinut in bancomatul BT. Ce pot sa fac?

1. victoria

salut. tine-ma te rog la curent daca iti recuperezi banii, am patit ceva asemanator tot zilele acestea. tranzactie de 900 lei de pe cardul revolut in ATM Banca Transilvania. Cardul mi-a fost inapoiat dar banii nu. Tranzactia a aparut pe revolut doar mai tarziu, nu instant… Am trimis cerere de chargeback, astept sa fiu contactata. Banca Transilvania spune ca desi este aparatul lor, nu sunt responsabili pentru tranzactiile altor banci.

2. cha

Revolut mi-a spus ca problema ar putea fi rezolvata intr-un timp de pana la 45 de zile, conform procedurilor Mastercard, sau 30 de zile, conform celor Visa.

De ce trebuie sa astept atat, pentru a avea acces la banii mei, daca este vina bancii?

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

chargeback Revolut
      chargeback Revolut

Sfatul meu este sa faceti o reclamatie (prin e-mail) la Revolut, in care sa cereti sa va dea imediat banii retinuti de banca. Este dreptul dumneavoastra.

Nu este problema dumneavoastra care sunt procedurile chargeback si cat dureaza, cand si cum Revolut isi primeste banii inapoi de la Mastercard, Visa sau alte banci. Intre timp, ar trebui ca Revolut sa va ofere acces imediat la fondurile proprii, iar ulterior sa-si regleze transferurile cu Visa, Mastercard si alte banci.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul primit de la Revolut.

Dă-i un răspuns lui Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Anulează răspunsul

1 × 6 =