veraltis asset management b2kapital

Buna ziua, va rog ajutati-ma și pe mine cu un Nr. de telefon, adresa de email ,pentru Veraltis Asset Management Srl, cel mai nou preluant al Dept Collection Agenncy. Am de recuperat o suma de bani de la ei ,obținută prin reîntoarcerea executării silite ,dar nu găsesc niciunde o adresă de email sau un Nr. de telefon oficial .

Veraltis Asset Management este inscrisa in lista firmelor de recuperare creante de la ANPC, ca reprezentanta a Ultimo Potfolio Investment (Luxenbourg) SA.

Fosta reprezentanta a Ultimo Portfolio a fost Debt Collection Agency, care a fost radiata, fiind inlocuita cu Veraltis.

Noua firma de recuperatori Veraltis Asset Management nu are inca un site oficial, cu date de contact, insa puteti lua legatura cu aceasta prin intermediul B2Kapital, de care apartine.

Iata datele de contact ale B2Kapital, pentru a lua legatura cu Veraltis:

B2KAPITAL PORTFOLIO MANAGEMENT SRL

Str Buzești, nr. 85, etaj 7, Sector 1, București

Telefoane: 0372391790 sau 0372391773

Adresa de email: office@b2kapital.ro

Va rog sa reveniti la mine daca intampinati probleme cu firma de recuperare Veraltis Asset Management.

29 raspunsuri la “Care este nr. de telefon, adresa de email, pentru Veraltis Asset Management Srl, cel mai nou preluant al Debt Collection Agency?

1. Bobby

am primit si eu un sms in 24.10.2022 care suna asa:
    „Situatia dvs. pentru contractul 0465802395, Capitea Recovery nu a fost solutionata.Sunati astazi pentru a evita consecintele de neplata! 0372391738,Verlatis”, insa nu am bagat in seama sms pentru ca nu stiu cine este Capitea Recovery nici Verlatis.
    Pe data de 28.02.2023 am mai primit un alt sms caruia nu i-am dat atentie:
    „Stopeaza procesul de poprire al veniturilor pentru contractul 0465802395 Capitea Recovery,achitand in 24h debitul de 1362.58 Lei! 0374507575,Veraltis”.
    Astazi am primit un alt sms si m-am gandit sa caut pe internet sa vad cine sunt respectivele firme si ce vor. Nu am gasit prea multe informatii. Asa ca va-si ruga sa imi spuneti daca este ceva serios cu aceste sms-uri sau ele pot fi ignorate. Va multumesc.
    Ultimul sms:
    „Dosarul Capitea Recovery este in analiza preliminara privind demararea procesului de executare silita pentru ctr 0465802395. Achita urgent!Veraltis,0374507575”

1. Bobby

Nu am avut niciodata credit sau datorii bancare in Romania. Eu sunt plecat de 18 ani din tara si pana anul trecut nu am avut nici macar cont bancar in Romania. Anul trecut am achizitionat o casa si un apartament in Romania pe care le-am platit integral. Am deschis un cont bancar si am incheiat un contract de telefonie fixa si 4 contracte de telefonie mobila, plus contracte aferente imobilelor cumparate (la care nu am restante). Cam asta este toata activitatea pe care am avut-o in Romania anul trecut. Nu sunt angajat in Romania si nu am cumparat nicodata ceva pe credit. Inainte de anul trecut nu am avut, dupa cum am precizat, contact cu Romania in ultimii 18 ani.

2. Morariu

Am primit un debit restant în valoare de 52 , 65 lei , ca urmare a nerespectării contractului aferent codului de abonat 7688817 din data de 01 09 2013 în favoarea B2Kapital Portofolio SRL cu sediul în București , nu înțeleg dece a venit nu e o suma mare dar nush dece a venit și de la ce ..

3. Mutu George

Bună ziua! Am și eu o problema. Am sunat de câteva ori la numerele de pe site și îmi spun același lucru, ori îmi dau alt nr tot de la aceeași firma, apoi îmi spun sa aștept sa ma contacteze cineva, dar nu ma suna nimeni niciodată. Eu am nevoie de o adeverinta/document prin care sa demonstrez ca sunt achitat la provident. Mi s.a pus poprire pe salariu pentru ca nu plătisem la timp, am schițat tot, dar nu mai am chitanțele sau facturile, pentru ca au fost acum 3 ani și nu le mai găsesc. Ce pot face sa primesc aceasta adeverință? Îmi trebuie cât mai repede. Va mulțumesc!

Pentru a primit adeverinta de la Veraltis privind achitarea datoriilor la Provident, trebuie sa faceti o cerere prin e-mail la Veraltis, la adresa: contact@veraltis.ro, apoi sa sunati pentru confirmare la numarul de telefon: 0374.507.420

Va rog sa reveniti la mine, pentru a-mi spune daca ati primit adeverita de achitare a datoriei la Veraltis.

4. Marga

Am incercat zilele trecute sa inchei un acord de plata esalonat pe 2 luni si mi s-a raspuns ca este in regula prima rata este pe 20 dec iar a doua pe 28 dec
    este cumva bataie de joc sau ce???

5. Placinta Teodora

Cazul meu este un pic mai incalcit,spuneti mi va rog ce sa fac.
    In data de 9 martie anul curent am mers intr un magazin telekom sa fac o cerere de desfiintare a unui contract telekom.(mobil,internet si televiziune).Mi s a comunicat ca sunt preluati de catre orange si nu ma pot ajuta.Am intrebat ynde trebuie sa merg atunci si mi au zis ca daca pastrez abonamentul la telefon pot sa mi dea un nr de fax la care sa tremit cererea de desfiintare.
    Am fost de acord,am trimis cererea,pe ea arata cofirmare de primire,dupa un timp oarecare am mers in acelasi magazin si am lasat echipamentele pt returnare.
    Dupa o perioada am fost sunata de catre orange sau telekom,nu mai retin ca am o restanta de o lyna.Am explicat doamnei ca eu am intrerupt contractul,mi a spus ca nu apare in sistem,sa i dau data pe care am facut cererea sa ma treaca in sistem si asta a fost tot.
    Ieri am primit o notificare de la o firma de recuperare Veraltis ca datorez catre Orange suma de 838,15 cu somatie de plata in 5 zile.
    Am incercat sa sun la nr de fax la care s a trimis cererea,mi se spune nr.nealocat
    Ce este de facut in acest caz??!
    Multumesc anticipat si scuzati tot romanul scris!

6. Calin

Bună ziua!!! Fiți amabil, am și eu o problema cu aceasta firma veraltis, am predat un echipament la TELEKOM, preluat de Orange, mi s a spus ca s a închis contul… Am sunat la Orange, să mi se, storneze factura emisa pentru acele echipamente, de 185,71 (mi s a confirmat telefonic, ca, se va storna factura) am sunat și a 2 oara, și mi s a comunicat că, contul este pe zero, ca nu mai am nimic la ei, ca, acum să vină, de la firma veraltis, să plătesc în 5 zile, suma de 185,71, factura care a fost stornata, emisa greșit, predând acele echipa cu 2 luni în urma emiterii facturi

7. andreea

Buna seara .
    Am primit urmatorul mesaj de cei de la veraltis :
    Achitati in 48h debitul de 493.76 Lei pt dosarul Provident, ref 910301 si stopati avansarea procedurilor de poprire ale veniturilor dvs! 0372391790,Veraltis.
    Eu nu credit la provident . ce pot sa fac ?

8. Mihaela

Tocmai am castigat un proces impotriva celor de la ultimo portfolio investments si acum trebuie sa le trimit documente pentru recuperarea banilor dar nu stiu cui sa trimit.
    Aveti idee cui sa ma adresez? Am intocmit o adresa de punere in intarziere dar nu stiu cui sa o trimit avand in vedere modificarile de firme si sedii.
    Multumesc!

9. MARIAN BULANCEA

Buna ziua. Deunazi am achitat catre veraltis debitul ce il aveam , le-am trimis confirmarea de plata dar ca si cum asta nu s-ar fi intamplat primesc in continuare mesaje de somtie de plata. Ce pot face? La telefon nu raspunde nimeni !

1. Dragos Vasile Asavei

Buna ziua, am primit doua plicuri in care spune ca as avea o datorie neachitată la Vodafone și la AKTA .Mulțumesc

1. Turcu Tincuta

AM PRIMIT UN PLIC CUM CA ASI AVEA O DATORIE NE ACHITATA DIN 27 07 20018 LA TELECOM … NU ESTE POSIBIL ASA CEVA EU NU AM RAMAS RANTA NUCI ODATA … ASTEPT UN RASPUNS VA MULȚUMESC

1. Ics

Buna ziua, as dori si eu 9 rezolvare tot pt aceasta firrma
          In 2019,am modificat abonamentele telefoanelor, pe un singur nume.
          Fata de la agenție, nu a stiut, probabil ca va fii un rest de plata intre cele 2 modificari!
          La 1 an diferenta, am primit o insriintare acasa ca am o datorie la vodafone transferata lor!
          In urma a multor telefoane date catre vodafone am aflat de dosarul cesionat, deoarece la ei nu apăream cu vreo datorie, apoi la acesti veraltis.
          De la ei m-am lovit de foarte multe mesaje, apeluri, limbaj agresiv!
          Am blocat nr de telefon pana au gasit o alta metoda!
          Intrebare, chiar daca suma e una mica, 79,19 cred, acea „datorie” sa zic a fost facuta in 2019, nu este deja prescrisa?

Dă-i un răspuns lui andreea Anulează răspunsul

5 + 2 =