Banca Transilvania

Am probleme cu transferul din Paypal: nu mi-au intrat banii pe card. Ce pot sa fac?
paypal transfer reclamatie

„Salut am urmatoarea problema :

Am facut acum o luna un transfer din Paypal catre cardul meu bancar, transferul a mers normal din partea celor de la Paypal iar eu asteptam banii sa intre pe card (mentionez ca nu este primul transfer, am facut multe chiar si dupa acest transfer) , am asteptat 2 saptamani si i-am sunat pe cei de la Paypal, acestia mi-au trimis un cod de referinta ARN pe care sa il trimit la banca sa imi localizeze banii, am facut asta iar banca nu mi-a gasit nimic si m-a trimis inapoi la Paypal.

Acum cei de la Paypal spun ca eu nu au ce sa faca ca de la ei a plecat totul cu brio iar banca mea trebuie sa ma ajute. Sincer nu stiu ce sa mai fac am sunat si trimis emailuri in fiecare zi in speranta ca primesc un raspuns mai adecvat. Am dat de acest site care sper sa imi poata oferi niste sfaturi, eu nu doresc sa ma dau batutu deloc.”

Postat in data: 21 mai, 2022

De ce nu merge aplicatia Bt pay?
bt pay plata telefon

„De ce nu merge aplicația Bt pay?”

Postat in data: 12 mai, 2022

Se poate obtine trecerea la IRCC la creditul Prima Casa acordat de BT?
banca transilvania actualizare date personale

Sunt „beneficiara” unui credit „prima casa” obtinut in anul 2016, formula de calcul cu rob 3m. Se poate obtine trecerea la
calculul pe baza de ircc?Precizez ca creditul a fost acordat de catre BT si am depus o cerere in acest sens, fara raspuns la data prezentei.
Avand in vedere legea prin care s-a introdus indicele IRCC (OUG 19/2019) se prevede, la articolul 11 (XI), aliniatul (2), ca acest indice se poate aplica si creditelor mai vechi in derulare, cu indicele ROBOR, la cererile consumatorilor, cu acordul partilor, printr-un act aditional la contractul de credit.

Postat in data: 04 mai, 2022

Aplicatia BT24 nu functioneaza, nu se deschide! Care este problema?
BT24 aplicatie banca

Nu reusesc sa ma loghez in aplicatia bt24, nici de pe calculator, nici de pe telefon. Din aplicatie nu se conecteaza, iar de pe calculator imi spune ca nu se poate conecta, ieri am folosit-o fara probleme. Stici care este problema? Daca sun la ei, dureaza o ora pana raspund.

Postat in data: 29 apr., 2022

Cat timp dureaza aprobarea unei refinantari la Banca Transilvania?
durata credit banca transilvania

Buna ziua aș dori sa stiu cit dureaza să îmi dea o refinantare Banca Transilvania. au cerut revisalu și cei 3 fluturași de salaru, am facut saptamana ce a trecut actele, adica le-am semnat și după aceea ne-a cerut revisalu și cei 3 fluturași. cit mai durează pînă îmi dă refinantarea? mulțumesc

Postat in data: 16 apr., 2022

Cum introduc codul pentru activarea aplicatiei BT Pay pe noul telefon Iphone?
bt pay aplicatie

Vreau să semnalez o problemă de înregistrare în BT Pay.
Zilele trecute am achiziționat un nou telefon, mai exact Iphone 13 Pro Max. Mi-am instalat aplicația, însă pentru înregistrare este necesar ca acel cod primit prin SMS să fie preluat direct din mesaje. La acest telefon această opțiune nu este posibilă, am încercat orice variantă posibilă, însă nu mă pot conecta. Vă rog să mă ajutați.
Mulțumesc anticipat!

Postat in data: 04 apr., 2022

Aplicatia BT nu functioneaza! De ce?
neo bt

Aplicația BT24 a fost actualizata pe tel insa nu ma pot conecta, îmi apare mesaj de eroare și faptul ca din probleme de securitate am fost delogata. este o problema de sistem sau care este problema? Menționez ca ieri am accesat aplicația.

Postat in data: 30 mart., 2022

Mi s-a facut a doua poprire in acelasi dosar, desi am platit tot. Ce pot sa fac?

Bună ziua, va rog frumos sa ma ajutați și pe mine. eu am scos un credit la BancPost care ulterior a fost preluat de banca Transilvania. nu l-am plătit. în 2014 a început sa mi se facă proprie pe pensie. am plătit pana în luna august 2021 atunci a fost ultima rata.
nu am primit nici o hârtie cum ca să ridicat poprirea iar în luna noiembrie am primit un plic de la aceeași executor ca sa făcut proprie iar pe o suma și mai mare în același dosar.
Am încercat sa dau de executor iar executorul a vb foarte urat cu mine și mi-a spus ca am terminat cu el dar au întrat pe fir cămătarii și mi-a închis telefonu în nas. nu înțeleg ce cămătari când eu am luat creditu de la banca.

Astazi am fost pana la domnu executor mi-a vb foarte urat și a spus sa plătesc 1400 de lei ca să îmi facă copii după dosarele de executare și sa ii trimit dovada platii după care mi le va trimite prin posta. cautand o doamna prin dosar mi-a spus ca eu plătesc doar din 2017 când eu am cupoane și se poate dovedi ca din 2014 banii mi ia același executor.
va rog frumos sa ma sfătuiți ce sa fac ca nu mai știu unde sa ma duc

Postat in data: 27 mart., 2022

Aplicatia BT24 are o versiune noua

Postat in data: 22 mart., 2022

De ce nu pot intra in aplicatia BT24?
BT24 web versiune noua

Ma loghez si nu pot intra in aplicatie toate campurile sunt inactive la BT24.

Postat in data: 22 mart., 2022

Care banci au cele mai mari dobanzi la depozitele in lei?
dobanzi depozite banci top

Postat in data: 22 mart., 2022

Cand intra banii la un transfer Banca Transilvania – BRD?
banca transilvania transfer

Bună ziua! Astazi la ora 12 mi-a transferat o persoana niste bani din contul lui de la Transilvania catre contul meu de la Brd. cand ar intra banii?

Postat in data: 20 mart., 2022

In cat timp se fac platile si transferurile la Banca Transilvania

banca-transilvania actualizare date personale
In cat timp se fac platile si transferurile la Banca Transilvania
banca-transilvania actualizare date personale

Postat in data: 20 mart., 2022

Este legal sechestrul pe masina daca am poprire pe pensie?
sechestru masina poprire

Tatăl meu are o poprire pe pensie pt un credit la Transilvania. Mama este coplatitorul. Amândoi au primit poprire la casa de pensii, dar acum au primit și un sechestru pt autoturism. Mai au de achitat din credit 16600 lei. Este legal sa li se mai pună și sechestru pe mașină dacă deja au poprire pe pensii?? Cu mulțumiri!

Postat in data: 17 mart., 2022

Cum accesez banii din contul in euro deschis de Banca Transilvania?
neo bt

Mi a trimis cineva acum câteva zile o suma de bani in euro pe contul meu în RON de la banca Transilvania.
Am verificat azi prin visual help și banii au ajuns pe un cont în euro deschis de cei de la bt.
Întrebarea mea e cum accesez acei bani dacă pe aplicația bt pay îmi apare doar contul in RON?

Postat in data: 16 mart., 2022

Ce comisioane trebuie sa platesc la un credit Noua Casa?
banca-transilvania-transfer

Trebui sa semnez creditul Noua Casa la Banca Transilvania si nu stiu ce comisioane trebuie sa platesc, nu vreau sa fiu pacalit cumva. Puteti sa ma ajutati?

Postat in data: 16 mart., 2022

Aplicatia BT24 are alta interfata si nu pot face plati. Ce trebuie sa fac?
BT24 web versiune noua

Au schimbat interfața la bt24, nu mai pot face plati, explicați mai detaliat.

Postat in data: 16 mart., 2022

Executorul poate calcula dobanzi si penalitati pentru creditul poprit?

am vut o poprire la un credit de la BANACA TRANSILVANIA in valoare de 39943 ron care a fost achitat in totalitate in luna septembrie.

Dupa aproape 5 luni de la achitarea popririi am primit adresa de la executor o alta poprire solicitata cf adresei tot de BANCA
TRANSILVANIA cu suma de 24000 ron reprezentand dobanzi si penalitati.

Intrebarea este daca executorul poate calcula dobanzile si penalitatile pentru creditul poprit?

Si alta intrebare.
Suma solitata de banca pentru acoperirea datoriei a fost de 28900 si creditul declarat scadent anticipat iar in adresa de la executor apare suma de 35100 ron.

In cazul in care creditul este considerat scadent anticipat se mai pot calcula penalitati?

Postat in data: 14 mart., 2022

Aplicatia BT24 nu este functionala. Ce se intampla?
BT24 web versiune noua

Aplicatia bt24 nu este functionala. Ce se intampla? Ma loghez si nu pot intra pe aplicatie. toate campurile sunt inactive.

Postat in data: 13 mart., 2022