reclamatie banca

Nu mai functioneaza nici cardurile, nici aplicatia Alior Bank! Ce pot sa fac?
alior bank card

Buna…nu mai functioneaza Telekom banking…dupa aceea intram pe alior banck…si nu mai pot face nici acolo tranzactii…nici aplicatia nici cardurile nu mai functioneaza

Postat in data: 13 dec., 2022

Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia, UK! Cum pot sa-mi recuperez banii?
fivoro bitcoin teapa

„Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia(UK). In momentul cand am cerut sa nu se mai faca traduri pentru ca doresc sa scot banii de pe platforma, acestia refuza sa imi faca transferul. Contul in care am transferat banii incepe cu PL presupun ca este Polonia. Ce as putea face sa imi recuperez banii? Contul mai exista si banii pe platforma dar refuza sa imi transfere banii.”

Postat in data: 13 dec., 2022

Cum verific o platforma de investitii in criptomonede daca este de incredere?
Firme neautorizate de ASF

„Cum pot sa verific daca este sigur un site pentru investitii in bitcoin si alte criptomonede, sa nu-mi pierd banii?”

Postat in data: 13 dec., 2022

Cum pot inchide dosarul la firma de recuperare datorii Kredyt Inkaso?
kredyt-inkaso

Bună ziua, am un dosar la aceasta firma de recuperare Kredyt Inkaso si doresc să găsesc o variantă pt a o inchide. Din păcate ei nu sunt foarte receptivi si sumele pe care mi le cer sunt foarte mari si nu mi le pot permite. Mă puteți ajuta in vreun fel? Mulțumesc anticipat

Postat in data: 13 dec., 2022

Pentru imprumuturile de la IFN-uri mi se poate pune poprire pe pensia de invaliditate si indemnizatia de handicap?

Mama e bolnavă psihic de Schizofrenie Paranoidă Cronică din anul 2015 ,cu certificat de handicap revizuit din doi în doi an indemnizația fiind de 395 lei.Mai are o pensie de
invaliditate înmunca de 1000 lei.
Aceste împrumuturi nu le-a făcut singură,eu am descoperit accidental îm iunie anul acesta când am fost la ea în concediu. Menționez că are un fiu care va împlini 18 ani anul viitor și care suferă și el de Tulburare Obsediv Convulsivă.Tatăl copilului și-a părăsit familia,eu am intentat acțiune de divorț pentru pensia alimentară pe care trebuie s-o primească nepotul meu.Această pensie alimentară este de 380 de lei
pentru că tatăl se pare că nu muncește nicăieri .Dar chiar și suma asta o primește o lună da,două,trei luni Nu.
Eu sunt divorțată din anul 2000 .Am 31 de ani vechime cu un salariu de 1800 lei pe lună și nu am cum s-o ajut să-și plătească aceste credite.Deja a primit somații de
la cele 5 IFN că i se va opri bani din pensie.Problema e că numai eu mă ocup de medicamentele fiicei mele și ale nepotului meu pt.că nu toate medicamentele sunt compensate.
Când am întrebat-o cine a ajutat-o să facă aceste împrumuturi mi-a spus de o prietenă sau un prieten.
Întrebarea mea este ce pot face eu acum,pentru că dacă îi pune oprire pe pensie rămâne muritoare de foame și cred că sfârșește în balamuc pentru că oricum se internează la spitalul Alexandru Obregia de câte ori face crize.Ea e bolnavă din 2011 cu diagnosticul
Tulburare psihotică polimorf bipolară care în 2015 a degenerat și a făcut Schizofrenie Paranoidă Cronică.
Nu deține nimic pe numele ei,nici măcar un contract de energie electrică
Locuiește în casa socrilor mei care au decedat .
Cum gestiona eu această problemă când mi-e deabia îmi ajung banii și chiar și din puținul ăsta îmi ajut și fiica și nepotul?
Eu am toate actele ei medicale din 2011 până în prezent.
Oare mă puteți ajuta cu un sfat? Aștept răspunsul d-tră ,sănătate,și să fiți fericit de sărbători și în toate zilele vieții d-tră.

„La mulți ani”

Postat in data: 12 dec., 2022

Pot sa anulez creditul de la Hora Credit?
hora credit dobanda dae

Vineri după amiază,am solicitat un credit de nevoi personale de la Hora credit,suma de 300 lei și au tras de timp și au zis că mă incadrez in limita de 700 lei și că numai luni îmi intră în cont banii.Pot să anuleze creditul? Banii nu au intrat în cont.

Postat in data: 11 dec., 2022

Pot sa inchid conturile la banci daca am poprire?

În urma unei popriri, am deschis cont la firma la mai multe bănci.
Pot închide contul la două bănci, păstrând o singura bancă pentru plata popririi? Mulțumesc!

Postat in data: 10 dec., 2022

Ce pot sa fac daca am ajuns la un grad de indatorare de 200%, din cauza creditelor de la IFN-uri?

Am imprumuturi cu sume mari de la IFN-uri precum CreditPrime, CreditFix, VivaCredit, Ferratum, Mozipo, Provident, iCredit, Ocean Credit, AXI, Credius. Toate aceste IFN-uri acordate cu grad de indatoare de peste 40%.
In prezent cu un grad de indatorare real de 200%, dupa cateva luni, nu am reusit sa mai tin sub control lucrurile si am fost raportata in BC cu categoria 1 de intarzieri (atat de IFN-uri (Ocean, AXI si Mozipo), cat si cu ratele pe care le aveam la banca – ING si BCR).

Am cerut sprijinul familiei si am reusit sa achit suma de 1.300.000 RON in IFN-uri, insa as vrea sa stiu daca este posibilitatea sa fie modificarea raportarea negativa in biroul de credite?

De asemenea, exista companii precum Credius care pune la dispozitie soldul anticipat in 24h, lucru care pentru mine inseamna dobanzi si penzalitati mai mari.

Toata situatia asta mi-a distrus sanatatea la propriu si dobanzile pe care le-am platit eu catre aceste IFN-uri sunt imense. Imi recomandati sa fac o sesizare catre BNR? Exista sanse reale de recuperare a dobanzilor imense pierdute?

Multumesc anticipat

Postat in data: 09 dec., 2022

Cum pot sa-mi activez din nou aplicatia YOU BRD, daca nu am codul de activare?
you brd problema token

Bună ziua,cum as putea să îmi activez din nou aplicația you brd pe telefon dacă nu
mai am codul de activare?

Postat in data: 08 dec., 2022

Are voie executorul sa-mi traga bani din pensia de boala?

M-au executat silit pentru că nu m-ai pot plati căci sunt in pensie de boală gradul 2 accentuat am trimis la Domnul Executor judecătoresc Floricescu Valentin Florian din Timișoara , cuponul de pensie de boală și urmează să mai trimit o cere de mînă căci
așa a zis Domnul de la secretariatul lor căci nu pot plati ,are voie să-mi tragă din pensie și ce pot face

Postat in data: 08 dec., 2022

Am card Post bank, pot sa il folosesc in Romania?
limita retragere numerar card postbank

Plec peste câteva zile în țară și am card post bank pot sa îl folosesc în România?

Postat in data: 08 dec., 2022

Transferul Revolut sta in procesare de 24 de ore. Unde pot sa fac o reclamatie?

Ma numesc Gligor Daniel, am realizat un transfer pe data de 5 decembrie din Revolut catre BRD ,catre un SRL, de mentionat ca este tot societatea mea, acum cand am vrut sa trimit o parte inapoi imi sta transferul de 24h de in „procesare” ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum. In aceeasi zi am trimis din Revolut catre Transilvania si au intrat in 3 ore +/-. M-am certat cu ei pe chat toata ziua, si civilizat, si ca tiganii, si cu explicatii din contract…numai explicatii penibile. Unde ii pot reclama ?

Postat in data: 06 dec., 2022

Ce pot face daca datoriile la credite au fost trimise către un executor judecătoresc? Pot să-mi eșalonez plata?

Postat in data: 06 dec., 2022

Cum pot sa stiu daca mai sunt in baza de date a Biroului de Credit?
biroul-de-credit-inregistrare-cont

Vreau sa stiu daca mai sunt in baza de date a biroului de credit

Postat in data: 04 dec., 2022

Care sunt definitiile termenilor din contractul BRD?
brd-reclamatie-clienti

Postat in data: 02 dec., 2022

Nu merge aplicatia BTPay. Ma puteti ajuta?
btpay aplicatie

Postat in data: 02 dec., 2022

BTPay nu raspunde. Ce se intampla?
btpay aplicatie

De pe data de 29.11.2022 BT PAY nu raspunde .Nu pot face plăti. Ce se întâmplă?

Postat in data: 02 dec., 2022

De ce nu pot sa introduc cardul in aplicatia BT Pay? Imi spune ca a intervenit o eroare.
bt-pay-probleme

Atunci cand introduc datele cardului în aplicația bt pay, spune ca a intervenit o eroare și sa încerc iar dar am încercat de multe ori în zile diferite și tot nu a mers. Ce fac?

Postat in data: 01 dec., 2022

Cineva a facut un imprumut la Provident pe numele meu. Ce este de facut?
provident-reclamatie-CSALB

Postat in data: 01 dec., 2022

In cat timp se face un transfer de bani din contul BT intr-un cont din Anglia?

Am transferat o suma de bani din contul BT intr-un cont din Anglia in data de 28.11.2022. Inca nu au intrat banii si azi e 1.12. E posibil sa nu fi intrat?