aplicatie banca

Nu functioneaza aplicatia YOU BRD. Care este problema?

„Bună ziua,
Nu functioneaza aplicația you de 3 zile.
Cu stima”

Postat in data: 25 oct., 2023

De ce nu merge aplicatia YOU BRD, daca mi-am schimbat telefonul?

„Buna ziua, am o problema cu inregistrarea in aplicatia YOU, acum cateva luni mi-am schimbat telefonul si nu mai pot sa mi accesez aplicatia you brd. Am incercat sa ma inregistrez de pe telefon dar de fiecare data la rezulatat imi spune „ne pare rau, nu am putut sa-ti verificam identitatea” si nu pot sa ma duc la banca ca sa primesc numar client, asa ca va intreb daca este o posibilitate sa l aflu eu sau alta posibilitate de a ma inregistra.”

Postat in data: 06 oct., 2023

Cum se poate retrage unei persoane accesul online la contul bancar?

„Buna ziua,contul mamei este controlat de sora mea care nu vrea sa ne transmita extrase sau informații.(sold).Mama i a dat acces la online în urma cu mult timp.Acum nu I a intrat pensia si nu putem vedea pe extras ca intr adevar nu a intrat.Unde putem sa solicitam ajutor ca sa I se retragă online ul surorii mele.”

Postat in data: 03 oct., 2023

In cat timp imi intra banii in Revolut din aplicatia BT?

„Am lăsat nr de cont în lei din aplicația revolut pentru a-mi transfera bani din aplicația BT in cat timp imi vor intra banii in contul meu de lei din aplicația revolut? Multumesc!”

Postat in data: 27 sept., 2023

Cum aflu numele de utilizator la aplicatia George BCR?
problema george bcr

„Cum se aflu numele utilizator aplicația George?”

Postat in data: 26 sept., 2023

Pot sa fac aplicatia YOU BRD, daca nu am card?
activare aplicatie you brd fara card

„Cum Pot sa fac aplicatia pe telefon daca nu am niciun card de la banca, vazand ca la un momendat imi cere ultimele 4 cifre de la card. Multumesc”

Postat in data: 26 sept., 2023

Nu se incarca aplicatia BT Pay. Ce pot sa fac?
bt pay problema

„De cateva zile nu se încarcă aplicatia BT Pay. Nu pot să fac plățile on line. Ce pot sa fac?
Va multumesc!”

Postat in data: 19 sept., 2023

Cum aflu daca s-a facut transferul in euro si in cat timp ajung banii in cont?
plata euro ing bt

„Va rog sa ma lămuriri dacă acest transfer sa efectuat și in cât timp ajung banii in cont
Va multumesc!”

Postat in data: 01 aug., 2023

Cum fac o tranzactie in euro, daca am card Postepay?

„Aș vrea să fac o tranzacție în euro 😔 nu știu la ce bancă trebuie să apelez . Ma puteți ajuta?? Am card Postepay”

Postat in data: 01 aug., 2023

De ce nu pot sa instalez aplicatia BT Pay?

„Nu reusesc sa instalez aplicatia BT Pay pe mobilul meu ( Xiaomi Android ) deoarece nu reusesc sa trec de pasul in care pe ecran mi se spune „Datele au fost inregistrate ” si dau click pe „Finalizeaza proces ” si apoi imi apare „Connection lost. There was a network error.Please check your connection.”A mai patit cineva la fel ? Cum
ati reusit sa rezolvati problema asta ? Multumesc”

Postat in data: 31 iul., 2023

Cum pot obtine codul de activare a aplicatiei emis de BT?

„Vreau codu de activare emis la bt. Cum il pot optine.”

Postat in data: 28 iul., 2023

Cum pot sa aflu cati bani am pe cardul Postepay?

„Bună ziua! Am venit în România cu cardul poste pay din Italia, și am încercat să aflu câți bani mai am pe card, la mai multe bancomate de la bănci,dar nu îmi dă voie să văd. A-și vrea să aflu de ce nu pot vedea câți bani mai am în cont.”

Postat in data: 26 iul., 2023

Cum pot rezolva problema accesarii aplicatiei YOU BRD?
nu functioneaza you brd

„Buna ziua
Lucrez pe mare si am vrut si eu sa verific daca mi a intrat salariu si ce sa vezi Welcome!
Register now and enjoy the digital experience., am spus ok hai sa ma inregistrez, avand in vedere ca eram inregistrat si cu a zi nainte aplicatia functiona perfect. Dupa 30 de minute pierdute degeaba pe aceasta ‘minunata, aplicatie in care mi am facut poza la buletin, mi am facut selfie, am completat absolut toate datele necesare am ajuns la pasul in care mi se cerea sa pun CNP-ul si numarul de telefon. Dupa completarea CNP-ului si a numarului de telefon imi apare mesajul ‘Oops, something went wrong – Incorrect phone number or CNP.
please verify vour data, nu inteleg cum este posibil asa ceva..
Am continuat aceasta munca zadarnica prin a trimite un email care mybrdcontact, la care am primiut un raspuns relativ rapid in care imi spunea sa sterg aplicatia si sa o reinstalez.
Am facut si asta si am ajuns exact in aceelasi punct ca si mai devreme.
Tin sa specific ca sunt pe mare pentru urmatoarele 2 luni ce pot sa fac in acest caz?

Multumesc Anticipat!”

Postat in data: 19 iul., 2023

Este legal sa-mi ia comision la cardul de student BCR?
card student bcr

„Buna ziua, am intampinat o problema la faimosii BCR, am deschis acum cateva luni un cont, am intrebat concret si am spus ca pentru studenti, mi s-a spus ca da, am intrebat de comisioane sau alte plati aditionale, au zis ca nu exista, astazi ma trezesc cu o suma de bani pe minus, cica un comision de administratie, sun frumos la call center, mi se explica ca nu am respectat niste criterii, ii spun ca nu mi-au fost prezentate criterii, si imi spune constant ca am datorie la ei. Este legal?”

Postat in data: 18 iul., 2023

Cum reinstalez aplicatia BT Pay pe alt telefon?

„De ce nu îmi pot reinstala bt pay pe alt telefon mobil?”

Postat in data: 12 iun., 2023

Cum reinstalez aplicatia CEC Bank, daca mi-am schimbat telefonul?

„Vreau să-mi schimb telefonul,dar rămâne același numar.. cum pot reinstala aplicația cec bank pe noul telefon?”

Postat in data: 04 iun., 2023

Dupa trecerea de la myBRD la You BRD nu mai am acces la contul ONG. Ce trebuie sa fac?

„Pe MyBRDNet am avut anterior 3 conturi personale și contul de ONG (la care, pe langa abonamentul pe persoana fizica, plateam un abonament separat pentru aceasta asociatie persoana juridica.)
De cand am trecut cu conturile personale pe YOU BRD, nu mai am acces deloc cu ONG). Rog rezolvati-mi aceasta problema urgent, intrucat de cca. 2 saptamani nu mi-am mai putut face platile pe acesta asocietie.
Practic, pe MyBRD Mobile, imi cere Cod activare si Parola unica prin SMS pe care nu stiu de unde sa le primesc.”

Postat in data: 04 iun., 2023

Ups…a intervenit o problema. Cardul este deja adaugat in BT Pay. De ce?

„Ups…a intervenit o problema. Cardul este deja adaugat in BT Pay. De ce???”

Postat in data: 03 iun., 2023

Aplicatiile Smart Business, Smart Mobile si Smart Token nu functioneaza. Ce pot sa fac?
smart bank raiffeisen disponibilitate servicii

„Din data de 31.03.2023 aplicatiile actualizate recent: Smat Business,Smart Mobile si Smart Token ,nu mai functioneza absolut deloc!Daca chiar porneste una dintre aplicatii ,cind scriu pin apare eroare sau incercati mai tirziu!

Mentionez ca in luna Ianuarie in data de 24 nu functiona Smart Business,dupa care si-a revenit !”

Postat in data: 04 apr., 2023

Nu pot reactiva aplicatia YOU BRD. Ce trebuie sa fac?
nu functioneaza you brd

„Am problema cu banca YouBRD de pe telefon de 3saptamani..
Nu ma pot reactiva..
Îmi cere adresa de ideile și îmi spune că-mi trimit un cod..
De aici nici o mișcare…
La banca nu pot sa merg ca sunt în Austria la munca..
Ce pot sa fac?”

Postat in data: 31 mart., 2023