banca

De ce nu pot accesa BRDoffice?
problema functionare aplicatia brd office

Buna seara, nu pot accesa brdoffice primesc mesaj “acces neautorizat”, este o problema de mentenanta? Am de facut plati urgent si nu reusesc sa accesesz contul brd

Postat in data: 05 feb., 2023

Unde pot sa-l reclam pe fostul angajator din Franta, pentru neplata salariului?
card-nickel

Buna seara, recent am lucrat in Franța, am deschis un cont Nickel, pe care fostul angajator susține că a virat salariul cuvenit… In aplicație nu se vede absolut nici o schimbare. Menționez că la deschiderea contului am alimentat eu la tabacherie cu o suma de bani, din care am cheltuit atât online cât și la magazine,deci cardul și contul este activ. Care este termenul maxim pentru un transfer interbancar între băncile franceze ? Iar în cazul în care fostul angajator mă duce cu zaharelul, unde anume îl pot reclama ?

Postat in data: 05 feb., 2023

De ce nu pot instala aplicatia George pe telefonul meu?
problema george bcr

Eu nu mai pot face aplicația George BCR pe telefonul meu deoarece am iOS 12.5.7 ce sa fac?

Postat in data: 04 feb., 2023

De ce nu pot sa platesc cu cardul Revolut?
revolut problema

„Buna ziua am o problema cu cardul revolut de ce nu mere miam facut din nou inregistrarea si amu nu vrea sa ma gaseasca inainte mio mars si am putut plati cu el si de saptamana trecuta nu mio mai mars ce por face”

Postat in data: 04 feb., 2023

Ce fac daca am sechestru pe masina?

Buna seara,am o datorie la banca de 800 de mil ,am plătit 8 luni, datoria fiind pe 5 ani ,apoi nu am mai putut plății stând în chirie si cu copil mic si peste un an de neplata sa aflu dupa ce am vandut masina pe care o aveam ca aveam sechestru pe ea ,ce mai pot face in situatia asta???

Postat in data: 04 feb., 2023

Nu mai stiu codul PIN al cardului BRD. Ce pot sa fac?

„Sunt posesor al unui card debite depuneri. EU numai știu codul PIN al cardului și am fost de 2 ori la filiala BRD din Ploiești zona sud bloc Gioconda le am spus situația și tot ma amână. Eu am o datorie la un executor judecătoresc. Sunt pensionar ,și mi-a spus ca nu se poate da codul pin de căt în februarie adică luna asta. Acest caz sa întâmplă ieri 02.02.2023,motivul nu l-am înțeles.Nu am datorii către B.R.D. VĂ
ROG SĂ ANALIZAȚI SITUAȚIA. VĂ MULȚUMESC”

Postat in data: 04 feb., 2023

Pot sa transfer bani pe cardul Nickel dintr-un cont din Romania?
card-nickel-franta

Daca am cont in Romania și primesc salariu in cont in la bt Transilvania pot sa transfer pe cardul nikel bani de cheltuială în Franța!?

Postat in data: 03 feb., 2023

Executorul vrea sa-mi vanda casa pentru o datorie la banca. Ce pot sa fac?
credit neplatit banca transilvania

Bună ziua!în anul 2018 am facut credit la BT!am plătit timp de 1 an și jumătate la zi,după care în 2020 soțul meu a fost diagnosticat cu cancer și de aici a început o lupta contra cronometru pentru a.i salva viata!

am fost în repetate rânduri la BT,explicând ca nu mai pot plăti rata de 1200 și rugind sa mi se facă reeșalonare pentru 800 pe luna!n.au vrut!după operația soțului meu,a urmat
chimioterapia ,timp de 8 luni,timp în care în perioadele de penurie chimioterapice,au trebuit cumpărate!a făcut dimineața și seara!în toată aceasta perioada,a trebuit sa.i fiu aproape,sa monitorizez toată evoluția lui și automat veniturile au scăzut foarte mult ,ajungând în imposibilitatea de a mai plăti ceva!

ca atare am primit plic pentru executare silita dar fiind în concediu medical în urma
depresiei și declanșării diabetului,nu mi s.a putut face!într.un final am fost pensionata medical și având treaba la primărie,mi s.a spus ca au primit ,din partea executorului,o cerere în care sa trimită primăria ce bunuri mobile și imobile dețin!

am anunțat la biroul executoriu ca mi se poate face poprire la casa de pensii dar
sint foarte speriata!va rog mult,sfătuiți.ma ce sa fac!nu s.a ținut cont nici de impreviziune,nici de cereri de eșalonare și ce se va întâmpla?vin și.mi iau casa?

multumesc pentru răbdare și timpul acordat și va doresc numai sănătate și numai bine!

Postat in data: 03 feb., 2023

De ce nu functioneaza aplicatia youbrd?
nu functioneaza you brd

De ce nu funcționează aplicația youbrd de ieri orele 23.30?

Postat in data: 03 feb., 2023

Sechestrul pe masina poate fi anulat? Cum se procedeaza?

„Mia venit sechestru pe masina si am si oprire pe cardul de alocatie al copiilor este posibil asa ceva este adevarat am acut niste probleme si nu am mai platit de 7 luni pt ca nu am mai fost angajat
Dar de acum incolo am sa platesc pe fiecare luna ratele mi se poate mai intampla ceva daca revin sa platesc sau doar dupana la achitarea sumei mi se anuleaza sechestru ?”

Postat in data: 03 feb., 2023

De ce nu pot instala aplicatia BT Pay pe noul telefon?
bt pay

Buna.am și eu o problema cu aplicația Bt pat.sotul a schimbat tel am instalat aplicația pe tel nou .facem toate saterarile cu poze de buletin cu tot după care arată că se configurează și la final ne spune că nu se poate înregistra.tin sa precizez că pe tel vechi mergea.cum putem rezolva

Postat in data: 02 feb., 2023

Nu pot sa retrag banii investiti in criptomonede, sunt blocati in Blockchain. Ce trebuie sa fac?
lion trust platforma

Bună ziua am investit pe platforma de tranzacționare se numește trust trade care
face parte din Lion investment group nu are aplicație pentru tranzacționare este pe web (web trader).

toate bune și frumoase am făcut un profit frumos și am retras 10.000 $ după aceea am fost sunat de la Blockchain com că bani au fost blocați la ei și eu trebuie sa depun 15% din suma pe care am retras .Ce trebuie să fac ?
Vă mulțumesc

Postat in data: 01 feb., 2023

Cum pot obtine o adeverinta de la Veraltis ca am achitat datoria la Provident?
veraltis telefon contact email

Bună ziua! Am și eu o problema. Am sunat de câteva ori la numerele de pe site.ul veraltis și îmi spun același lucru, ori îmi dau alt nr tot de la aceeași firma, apoi îmi spun sa aștept sa ma contacteze cineva de la juridic, dar nu ma suna nimeni niciodată. Eu am nevoie de o adeverinta/document prin care sa demonstrez ca sunt achitat la provident. Mi s.a pus poprire pe salariu pentru ca nu plătisem la timp, am achitat tot, dar nu mai am chitanțele sau facturile, pentru ca au fost acum 3 ani și nu le mai găsesc. Ce pot face sa primesc aceasta adeverință? Îmi trebuie cât mai repede. Va mulțumesc!

Postat in data: 01 feb., 2023

Este posibil sa am o datorie la Kruk pentru asigurarea unui imprumut CEC Bank?
kruk executare silita

M-a sunat de la Kruk o doamna și a spus să facem o amiabila că am o datorie la asigurări de la un împrumut de la CEC de acum multi ani!
Nu știu nici de unde au Nr meu de telefon!
și eu am cerut dosarul că știu că nu am nici o datorie. Este posibil asa ceva?

Postat in data: 01 feb., 2023

Nu functioneaza aplicatia YOU BRD. Ce pot sa fac?
nu functioneaza you brd

Nu functioneaza nici cum aplicatia YOU BRD, ce aplicatie de circ aveti . numai nervi ne facem cu aplicatile voastre de 2 lei . eu va zic ceva singura varianta sa plecam naibi de la bancile voastre de circ. ca toata lumea are probleme cu aplicatia la alti le da eroare la ati nu le focuseaza din aplicati sa poti sa faci poza cum trebuie si nici nare optiune sa schimbi claritatea inaintea avea . mio mers aplicatia cateva luni si dupaia nu o mai mers am parcurs toti pasi. am sters aplicatia si am instalato din nou , am sunat la voi , am mers la banca si nu am rezolvat nimica . nu zic ca voi sunteti de vina . dar cine o facut aplicatia si tot face updateuri si actualizari la ia i tot aiurea nui buna de nimica dc alte banci si alte aplicati la alti le merg .numai aplcatia BRD nu merge si uite ca stau de luni de zile fara aplicatie si nu pot sami vad venitul , platile si etc .
faceti ceva altfel lumea o sa plece de la voi de la BRD . eu unul plec
multumesc .

Postat in data: 31 ian., 2023

Cate semnaturi in banca poate avea o societate comerciala?
brd drept semnatura banca

Cite semnaturi in banca BRD poate avea o societate comerciala . cont deschis la BRD.
va multumesc

Postat in data: 31 ian., 2023

BT Pay nu se mai deschide. Ce ar trebui sa fac?

Programul Bt pay nu se mai deschide. Ce ar trebui să fac ? Până acum două zile l-am putut folosi.

Postat in data: 30 ian., 2023

La care banci pot face transferuri de bani instant?
lista banci plati instant

Care banci permit transferuri de bani instant?

Postat in data: 30 ian., 2023

Cat dureaza un transfer din contul Revolut catre un cont ING?
revolut aplicatie

„Buna ziua ,din contul Revolut catre un cont ING (lei)…cat dureaza daca s a efectuat in prima parte a zilei la 9:57…azi ?”

Postat in data: 30 ian., 2023

Pot scoate bani in Romania de pe un card VR Bank?
card vr bank

Buna ziua,am card de la Vr-bank din Germania,pot scoate banii in Romania? Multumesc frumos

Postat in data: 29 ian., 2023