Biroul de Credit

Banca nu m-a anuntat ca am o datorie, am aflat abia cand am vrut sa iau un credit. Ce pot sa fac?

Am luat un credit acum 5-6 ani, dar am ramas fara servici si nu am putut plati. Cand m-am angajat din nou, am platit datoria, mai putin 50 ron de care nu stiam. Nu am fost instiintata, am aflat de ei cand am vrut sa fac alt credit. Ce pot sa fac?

Postat in data: 16 iun., 2014

Pot aplica pentru credit de refinantare la vreo banca, daca firma la care lucrez se afla in reorganizare judiciara?

As vrea sa stiu daca pot aplica pt. credit de refinantare la vreo banca, daca firma la care lucrez se afla in reorganizare judiciara? Am incercat la Banca Transilvania unde am cont de salariu, dar am fost refuzat, din cauza firmei, in rest am fost eligibil. Nu am restante la Biroul de Credit, am venit 1500 ron, vechime peste 26 ani, aici 3 luni, in realitate mai mult de 10 ani, aici la aceasta firma, doar ca ei isi schimba denumirea. Rata la un credit nevoi personale e 336 ron si card de credit BT 100 ron pe luna. Nu am copii minori, sunt casatorit dar traim separat. Am imobil proprietate, doar ca in Ungaria si autoturism proprietate.

Postat in data: 11 mart., 2014

Garanti Bank m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte. Ce pot sa fac?

Buna.Am un card (BONUS CARD) de la GARANTI BANK. Am primit acest card cand am facut o asigurare la GENERALI. GARANTI BANK a platit pe un an de zile asigurarea mea catre GENERALI, dupa care am platit eu lunar timp de un an suma datorata catre GARANTI BANK (fara nici o intarziere). Am ramas cu cardul respectiv activat pt care trebuia sa achit 40 RON anual intretinere de card. Nu am stiut ca neachitarea la timp o sa fiu raportata la BC (pt 40 RON). In schimb NU AM FOST ANUNTAT SI NU AM PRIMIT NICI UN TERMEN inaintea raportarii la BC. Am vrut sa fac un credit si din cauza lor nu mi se acorda. Intrebarea mea este daca se poate raporta ca datorie neachitarea de intretinere de card. CE POT SA FAC? CU RESPECT. VA MULTUMESC!

Postat in data: 04 mart., 2014