BNR

Are voie EOS KSI sa puna dobanzi sau penalitati? De la 2.000 de lei am ajuns la 8.000 de lei de plata!

EOS KSI m-a anuntat ca suma de platit la un credit preluat de la banca este 8568,82RON.

Nu stiu ce calcule au facut, ce dobanda au pus, ca este astronomica.

Suma a oscilat din 2006 de la 2000 la 3000, 4000 lei. Acum e mai mult. 8.000lei.

In acesta situatie sunt acum. Am angajat un avocat, care nu imi ia bani decat de timbrat, sa vedem ce branza iasa.

Intrebarea e: are voie EOS KSI sa puna dobanzi sau penalitati, astfel incat suma de plata sa ajunga la 8.000 de lei, de la 2.000?

Postat in data: 19 feb., 2018

Unde se pot schimba monedele vechi si ce valoare au?

Vreau ca sa va intreb unde as putea schimba o Moneda de 5000 Lei din anul 2002 si una de 500 Lei din anul 2000 si ce suma de bani as primi in locul lor la ora actuala. Va multumesc anticipat.

Postat in data: 05 ian., 2018

Unele banci aplica la platile cu cardul in strainatate un curs valutar mult mai mare decat la casele de schimb sau in cont

Postat in data: 15 dec., 2017

Pot sa retrag bani de la bancomat din Romania de pe un card Santander?

Lucrez in Londra si am doua carduri basic si un alt card de debit la banca Satander. Banii de salariul sunt virati pe cardul basic. Va rog sa-mi spuneti daca pot sa retrag bani de la bancomat din Romania mai precis din Bacau. O zi buna.

Postat in data: 21 oct., 2017

Exista vreo banca sa-mi acorde credit daca am fost raportata la Biroul de Credit?

Am fost raportata la biroul de credit cu G (a fost dat in colectare la o firma de recuparari creante) in feb 2014.

1. Exista vreo banca care imi poate acorda credit in prezent?

2. Daca nu am fost anuntata ca voi fi raportata la Biroul de Credit, ce sanse am sa solicit bancii sa modifice aceasta raportare?

3. Aceasta firma de recuparari creante are dreptul sa puna dobanzi la suma preluata de la banca (UniCredit Tiriac) (suma – scadenta anticipata) si daca da, cat anume?

Postat in data: 17 feb., 2016

Banii vechi se mai pot schimba?

Am gasit recent in casa, bine pusa, o suma din bani vechi care credeam ca mi-au fost furati la vremea respectiva. mai am vreo sansa sa pot schimba suma asta in banii curenti?

Postat in data: 30 mart., 2015