BRD

Nu pot sa ma autentific cu parola noua la internet banking myBRD Net, cea veche a expirat. Ce fac?

A expirat parola la internet banking myBRD Net, am incercat din calculator. Am introdus parola veche, apoi pe cea noua, iar am introdus parola noua, am dat pe autentificare, dar mereu spune ca autentificarea a esuat.

Postat in data: 27 oct., 2015

Cum mi se poate debloca accesul la MyBRD Net daca sunt in SUA si nu am telefon?

Revin disperata cu problema deblocarii brd net al subsemnatei. Telefonul de oringe este cu mine. Eu sunt in SUA nu in Europa. Nu pot activa roming, iar telefonul in SUA este incompatibil.Eu raman in State 6 LUNI ! Singura comunicare cu dvs este emailul.
Stiu ca normele bancare in general trebuiesc respectate. AR EXISTA si EXCEPTII pe care trebuie sa le folositi pentru PRESTIGIUL BANCII.
Am fost contactata prin email de salariatele BRD care au respectat norma bancara instiintindu-ma de ceea ce stiam, dar neacordandu-mi alta solutie VIABILA pentru mine.
CU SIGURANTA Dvs aveti alte posibilitati de rezolvare la nivel inalt, doresc ca problema mea sa fie rezolvata URGENT, sa se intertvina la nivelul cel mai inalt cu putinta. Ma simt BLOCATA si INUTILA pentru faptul ca nu pot accesa pagina mea personala.

Postat in data: 21 oct., 2015

Ce fac daca am introdus parola gresit la myBRD net si s-a blocat?

Am introdus parola gresit la myBRD Net. Mi s-a blocat parola. Sunt in SUA si tel.de contact din RO nu este compatibil in SUA. Nu am telefon aici. Doresc contactare urgenta pe adresa de email.

Postat in data: 18 oct., 2015

Nu pot sa intru pe MyBRD Net, imi apare eroarea „conexiunea nu este sigura”. Ce fac?

Nu pot sa verific contul online. Cand intru pe BRD Net imi apare urmatorul mesaj: conexiunea nu este sigura. Puteti sa-mi spuneti daca e o problema cu internet bankingul BRD?

Postat in data: 16 oct., 2015

Pana la ce ora se proceseaza in timp real platile online la BRD, prin myBRD net?

Respectuos, va aduc la cunostinta urmatoarea problema:
– subsemnatul am incheiat un contract cu banca BRD prin care mi s-a oferit posibilitatea platilor online prin My BRD Net;
– pentru platile catre o alta banca, unde am declarat beneficiarul in drept la Sucursala BRD Str.Brasov, am constatat ca platile nu se efectueaza in timp real deoarece aplicatia dumneavoastra ma atentioneaza ca am depasit ora, in conditiile in care aceeasi aplicatie imi spune ca transferurile bancare se efectueaza in intervalul orar 07 -21,30:
– astazi am luat legatura telefonic cu un angajat al dumneavoastra la telefon prin care m-i s-a adus la cunostinta ca tranzactiile se efectueaza in timp real, numai daca acesta operatiune se efectueaza pana la ora 15.
Ca urmare a acestui fapt v-as ruga sa actualizati si informatiile referitoare la platile online in timp real, ori intre orele 07 – 15 sau 07 – 21,30, sau alt interval orar agreat de banca dumneavoastra, care sa fie comunicat si clientilor BRD!

Postat in data: 24 sept., 2015

Ce trebuie sa fac daca banca BRD mi-a blocat alocatia pentru copii pentru o amenda la ANAF?

Eu am o amenda de 5 ani la ANAF si mi-au blocat contul, adica mi-au oprit alocatia la copii. Nu pot sa o ridic. Va rog frumos sa-mi dati si mie un sfat ce sa fac si unde sa ma duc, eu am alocatia pe card la banca BRD.

Postat in data: 21 sept., 2015

Se poate ca BRD sa imi stearga situatia sa nu mai apar ca rau platnic la Biroul de credit?

Am fost inregistrata la Biroul de Credit pentru intarzierea platii unei rate BRD. Intre timp contractul a fost achitat si incheiat dar din cauza ca am fost inregistrata la Biroul de credite nu pot face acum un alt imprumut. Se poate ca BRD sa imi stearga situatia in asa fel incat sa nu mai apar ca rau platnic la Biroul de credite?

Postat in data: 14 sept., 2015

Ce pot sa fac daca bancomatul nu mi-a dat banii, dar de pe cont mi i-au retras?

Am vrut sa retrag 600 de lei de pe un card Raiffaisen de la un bancomat BRD. Bancomatul mi-a dat doar cardul, banii nu, insa de pe cont mi i-au retras (-600 lei). Mentionez ca nu am cerut chitanta. Am facut o sesizare prin Agentia Raiffaisen si una telefonic, dar nu am primit nici un raspuns.

Postat in data: 13 sept., 2015

Cand voi putea face un nou credit daca sunt raportat la Biroul de Credit cu restante la BRD?

Am facut un credit de 6000 ron acum zece ani la Brd am achitat rate pina in jur de 50% din valoarea totala. Fiind primul credit am avut o portita in care am facut rost de bani si am mers sa platesc 2000 de ron . Cu intentia sa scap mai repede de credit. I am depus dar fiind aglomerat la ghiseu nu am intrebat cum sa specific pe formular ca sa ia rate din ei. Intre timp m am mutat in buc cu serviciul ei mi au trimis scrisori timp de trei luni pe vechea adresa m au sunat dar nu le raspunde am stiind ca am depus 2000 de ron . In fine dupa 3 luni m au sunat si mi au spus ca sunt in biroul de credit. M am suparat foarte tare stiind ca eu nu am fost rau intentionat si nu am platit un an. Intre timp mi au vindut creditul acum vreo 4 ani jumate la kruk. La acestia le am platit la zi si mai am in jur de 1500 ron pe care ai pot achita si maine daca vreau .. Intrebarea este cind voi mai putea
face credit avand in vedere ca am 4 ani si jumatate de la ultima raportare la biroul de credit de catre banca. Scuze pentru lunga poveste si astept un raspuns cit mai sigur. MULTUMESC !!!

Postat in data: 22 iul., 2015

BRD n-a vrut sa-i platesc restanta la un credit, m-au trimis la firma de recuperare EOS. Ce fac?

Am avut un credit pentru masina la BRD, dar dupa ce am plecat din tara nu am mai platit. Cand m-am intors in Romania, m-am dus la BRD sa-mi platesc restantele la credit, dar mi-au spus ca nu mai am ce discuta cu ei, sa iau legatura cu firma de recuperare EOS. Mi-au spus ca-i gasesc pe o strada din Cluj, dar nu erau acolo, iar cand am sunat la sediul lor, n-au stiut sami spuna nimic. Ce fac, mai platesc datoria?

Postat in data: 13 iul., 2015

Cum pot sa vad online banii din contul bancar in care se vireaza alocatia copilului? Pot transfera banii online in alte conturi?

Am nevoie de niste lamuriri un privinta contului pe care il am la banca BRD. Am deschis un cont in care sa mi se vireze alocatia copilului. Intrebarea mea
este daca am posibilitatea de a vedea on line toate operatiunile si daca pot face transfer intr-un alt cont din alta tara. Mentionez ca eu locuiesc un Spania.

Postat in data: 11 iul., 2015

Nu pot sa-mi accesez contul BRD de pe telefon, apare erorarea ca pagina nu poate fi tradusa. Ce trebuie sa fac?

Am si eu o problema referitoare la accesarea contului BRD, intram de pe telefon si imi verificam creditul iar acum de vreo luna tot imi apare ca pagina trebuie tradusa, si imi da Hopa a aparut o problema, pagina nu poate fi tradusa, desi tot de pe acest tel. am verificat intotdeauna. Nu poate sa o traduca si nici nu ma pot loga din aceasta cauza. Ce trebuie sa fac? Va multumesc ptr intelegere.

Postat in data: 10 iun., 2015

Autentificare esuata la myBRD net, desi am introdus cod utilizator si parola. Ce am gresit?

Pentru a accede la cont online prin MyBRD am introdua cod utilizator si am introdus parola primita de la banca, dar mi sa scris autentificare esuata. Ce am gresit?

Postat in data: 20 mai, 2015

BRD are o retea total nefunctionala

buna ziua ! De ce ne amagiti cu porcaria asta de BRD banking? Este imposibil de acesat de logat etc, aveti o retea de toata mizeria, faceti ceva cu ea, platiti niste informaticieni adevarati. Problema este la nivel national, nu sunt singurul care se plange, este probabil un VPN, Cloud etc.

Postat in data: 10 mai, 2015