BT

Pot sa fac credit in Romania, daca lucrez in Germania?

„Bună ziua ași vrea și eu sa va antreb dacă ași putea sa fac un credit an România dacă lucrez an Germania.”

Postat in data: 25 mai, 2023

Cum se deblocheaza poprirea pe un cont Banca Transilvania?

„Buna seara. Soțul meu muncește în Austria, În România are poprire pe contul banca Transilvania, pentru duma de 5600 lei. As vrea sa știu cât la suta dintr-un salar de 1500 euro,are dreptul sa ii pună poprire pe cont?

Și cum își poate ridica restul banilor din salariu(după ce ii trage poprirea)din cardul BT Vișa dacă se afla pe teritoriul Austriac? Contul sotului este in euro.Trebuie sa ceara deblocare cont ? Sau care sant procedurile va rog?

Din ceea ce știu legal ca mai mult de 33 la suta din venit nu are voie sa ii tragă din
salar. Va rog respectuos sa ma lămuriți d-stra la întrebările care vi le-am adresat.

Cu stima și respect!”

Postat in data: 28 apr., 2023

In cat timp se face un transfer bancar din contul ING catre un cont BT?

„Buna ziua, in legătură cu un transfer bancar din contul de ing către bt făcut vineri seara..in cât timp ar trebui sa fie in contul bt?”

Postat in data: 24 apr., 2023

In cat timp primesc banii transferati de la banca Raifaissen la BT?

In cat timp primesc banii transferati de la banca Raifaissen la BT?

Postat in data: 25 mart., 2023

De ce apare „Ups… a aparut o eroare” cand fiul meu vrea sa foloseasca aplicatia BT Pay?
bt pay ups eroare

„Cand fiul meu intra pe aplicația BT pay , dupa 2 sau 3 secunde apare aceasta eroare : “Ups…a apărut o eroare. Te rugam sa iei legătura cu parintele tau si sa verifici daca datele introduse sunt corecte .” asi dorii sa stiu ce asi putea face in legătura cu aceasta problema ca sa poată fii remediata(am nevoie de un raspuns urgent .. trebuie sa fac o plata online!”

Postat in data: 19 mart., 2023

In cat timp intra banii trimisi de la Banca Transilvania la Revolut?
banca transilvania transfer

„Buna ziua, îmi puteți spune va rog frumos in cât timp îmi intra banii trimiși de pe Banca Transilvania pe Revolut?”

Postat in data: 07 mart., 2023

Nu pot sa imi fac BT Pay, desi am 15 ani si cardul facut. De ce?
aplicatia bt pay copii

„bună ziua domnule Coman nu pot sa îmi fac bt pay și am 15 ani și am cardul făcut dar nu pot sa rezolv cu aplicația”

Postat in data: 04 mart., 2023

Problema cu aplicatia BT Pay: nu se mai incarca. Ce pot sa fac?
bt pay nu merge

Bună ziua în legătură cu aplicația btpay de pe tel de ieri nu se mai încarcă menționez ca ieri am fost intr-o zona cu semnal slab iar cind am vrut sa verific întrarea salariului a cerut o actualizare am dat și de atunci nu se mai actualizează și nici nu mai pot întra pe cont de pe tel nu am la dispoziție un laptop sa verific dacă as putea întra cu ID și parola dar de pe tel nu îmi da voie .
Mulțumesc aștept răspuns.

Postat in data: 08 feb., 2023

Nu pot intra in aplicatia BT Pay. Ce trebuie sa fac?
btpay aplicatie

Bună, nu pot întra în aplicația BT Pay. Parcă se încarcă aplicația încontinuu. Ce să fac ? Mulțumesc

Postat in data: 06 feb., 2023

De ce nu pot instala aplicatia BT Pay pe noul telefon?
bt pay

Buna.am și eu o problema cu aplicația Bt pat.sotul a schimbat tel am instalat aplicația pe tel nou .facem toate saterarile cu poze de buletin cu tot după care arată că se configurează și la final ne spune că nu se poate înregistra.tin sa precizez că pe tel vechi mergea.cum putem rezolva

Postat in data: 02 feb., 2023

La care banci pot face transferuri de bani instant?
lista banci plati instant

Care banci permit transferuri de bani instant?

Postat in data: 30 ian., 2023

In cat timp trebuie sa primesc banii printr-un transfer de la BRD la Banca Transilvania?
brd refuz de plata

Mi sa făcut de la brd un trasfer mic de 50 de lei pe banca Transilvania în cât timp ar trebui sa îl primesc. Transferul sa făcut astăzi vineri orele 14:45

Postat in data: 29 ian., 2023

De ce nu merge aplicația NeoBT?
neo bt

De ce nu merge aplicația NeoBT? Când pun parola pe el se încarcat și ma scoate automat. De ce ?

Postat in data: 28 ian., 2023

De ce nu merge aplicatia BT Pay?
btpay aplicatie

Buna ziua,aplicatia BTPay nu merge nicicum de 3 zile.imi apare mesajul:Connection lost.There was a network error.Please check your connection.Am fost la doua sucursale BT si au incercat fiecare aproape cate o ora,au facut si demersuri la colegi dar nu functioneaza.

Va multumesc,o zi buna.

Postat in data: 15 dec., 2022

Nu merge aplicatia BTPay. Ma puteti ajuta?

Postat in data: 02 dec., 2022

BTPay nu raspunde. Ce se intampla?
btpay aplicatie

De pe data de 29.11.2022 BT PAY nu raspunde .Nu pot face plăti. Ce se întâmplă?

Postat in data: 02 dec., 2022

De ce nu pot sa introduc cardul in aplicatia BT Pay? Imi spune ca a intervenit o eroare.
bt-pay-probleme

Atunci cand introduc datele cardului în aplicația bt pay, spune ca a intervenit o eroare și sa încerc iar dar am încercat de multe ori în zile diferite și tot nu a mers. Ce fac?

Postat in data: 01 dec., 2022

In cat timp se face un transfer de bani din contul BT intr-un cont din Anglia?

Am transferat o suma de bani din contul BT intr-un cont din Anglia in data de 28.11.2022. Inca nu au intrat banii si azi e 1.12. E posibil sa nu fi intrat?

Postat in data: 01 dec., 2022

Care banci au cele mai mici dobanzi fixe la creditele ipotecare?
top dobanzi fixe credite ipotecare

La care banca gasesc cea mai mica dobanda fixa la un credit pentru casa?

Postat in data: 14 nov., 2022