card

Cum verific daca am bani pe cardul Postbank?
postbank internet banking

„Cum pot sa verific daca mai am ceva bani in cardul Postbank de Germania?”

Postat in data: 01 ian., 2024

Care este procedura pentru inchiderea unui card Cetelem?
card-cetelem-inchidere

„Bună seara! Scriu în legătură cu două carduri de credit făcute la Cetelem în urmă cu ceva timp,pe care intenționez să le închid.
A-și dori,dacă se poate niște informații în legătură cu procedura aferentă închiderii cardurilor respective,ulterior și contractelor.
Mulțumesc!”

Postat in data: 01 ian., 2024

Cum inchid cardul Avantaj?
card avantaj inchidere

„Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj , sunt din judetul Mures. Prin telefon incerc sa iau legatura, ma tine robotul zeci de minute, o singura data am reusit sa ajung cu un operator la punctul sa-i comunic adresa mea de mai dari s-a intrerupt, dupa care nu am mai reusit sa vorbesc cu nimeni. Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez.”

Postat in data: 27 dec., 2023

Cat este comisionul daca scoti bani cu cardul Postbank?
limita retragere numerar card postbank

„Bună , oare atâta este comisionul dacă scoți bani de la bancă cu cardul de post bank de 4,3?”

Postat in data: 24 dec., 2023

Cum pot inchide creditul Cetelem?

„Doresc să închid creditul cetelem. Cum pot inchide creditul cetelem?”

Postat in data: 10 dec., 2023

Alocația copiilor se mai virează pe card, dacă este blocat?

„Buna ziua.
De câteva săptămâni un comerciant străin încearcă să-mi retragă bani din cont fără acordul meu. Astăzi am blocat cardul din aplicație. Întrebarea mea este,alocația copiilor se mai virează pe card dacă el este blocat?”

Postat in data: 05 dec., 2023

De ce nu pot sa scot bani de pe cardul Santander?
card santander debito

„Ma puteți ajuta eu am card de spania santander am bani în cont și nu pot sai scot la bancomat îmi spune fonduri insuficiente la magazin dacă vrea sa cumpăr cu cardul îmi spune depășire limita”

Postat in data: 29 nov., 2023

Pot plati din Romania creditul de pe cardul din Germania?

„Plecând din Germania înapoi în România având credit in Germania îl pot plati din Romania dar păstrând cardul din Germania? de pe el mi se trag banii din contul pe care îl am”

Postat in data: 26 nov., 2023

In cat timp se poate inchide un card de credit?
card avantaj inchidere

„Se poate inchide cardul de credit mai rapid de 10 zile?
Din pacate avem nevoie sa inchidem cardul de credit (card avantaj) in vederea aprobarii unui credit ipotecar la bcr iar banca nu vrea sa ni-l inchida mai devreme de 10 zile. Avem nevoie cat mai repede pentru a putea obtine creditul mai devreme de 2024 pentru a evita majorarea tva-ului la imobiliare.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.”

Postat in data: 25 nov., 2023

Cum inchid un Card Avantaj?

„Am încercat de mai bine de o lună să închid acest card avantaj , dar se pare ca mi se promite ca îmi vor trimite acea cerere , dar se fac uitați.
Nu mai vreau să am acest card avantaj , nu-l folosesc , nu îmi este de ajutor și am și o scandența la el .
Va rog să mă ajutați să închid acest card odată .

Mulțumesc anticipat”

Postat in data: 24 oct., 2023

Pot sa fac aplicatia YOU BRD, daca nu am card?
activare aplicatie you brd fara card

„Cum Pot sa fac aplicatia pe telefon daca nu am niciun card de la banca, vazand ca la un momendat imi cere ultimele 4 cifre de la card. Multumesc”

Postat in data: 26 sept., 2023

Nu se incarca aplicatia BT Pay. Ce pot sa fac?
bt pay problema

„De cateva zile nu se încarcă aplicatia BT Pay. Nu pot să fac plățile on line. Ce pot sa fac?
Va multumesc!”

Postat in data: 19 sept., 2023

Cum se face un transfer din Anglia pe un card Revolut?
transfer revolut

„Buna ziua ! Ca sa imi transfere bani din Anglia pe un card Revolut Standard( al meu ) cum se procedeaza ? Eu sunt la inceput si nu prea inteleg.Va multumesc”

Postat in data: 29 aug., 2023

Pot scoate alocatia copiilor cu buletinul de la banca Raiffeisen?

„Am alocația la copii pe card la raiffeisan bnk o pot scoate și cu buletinul de la banca?”

Postat in data: 08 aug., 2023

Cum fac o tranzactie in euro, daca am card Postepay?

„Aș vrea să fac o tranzacție în euro 😔 nu știu la ce bancă trebuie să apelez . Ma puteți ajuta?? Am card Postepay”

Postat in data: 01 aug., 2023

Cum pot sa aflu cati bani am pe cardul Postepay?

„Bună ziua! Am venit în România cu cardul poste pay din Italia, și am încercat să aflu câți bani mai am pe card, la mai multe bancomate de la bănci,dar nu îmi dă voie să văd. A-și vrea să aflu de ce nu pot vedea câți bani mai am în cont.”

Postat in data: 26 iul., 2023

Este legal sa-mi ia comision la cardul de student BCR?
card student bcr

„Buna ziua, am intampinat o problema la faimosii BCR, am deschis acum cateva luni un cont, am intrebat concret si am spus ca pentru studenti, mi s-a spus ca da, am intrebat de comisioane sau alte plati aditionale, au zis ca nu exista, astazi ma trezesc cu o suma de bani pe minus, cica un comision de administratie, sun frumos la call center, mi se explica ca nu am respectat niste criterii, ii spun ca nu mi-au fost prezentate criterii, si imi spune constant ca am datorie la ei. Este legal?”

Postat in data: 18 iul., 2023

Cum procedez pentru anularea unui card de credit Axi Card?

„Bună ziua cei de la Axi credit ,,,i au adus fiului meu bonlav cu capul direct in spital l secția 15vcard cu credit l a pus să semneze un contract,deși era sub influența medicamentelor ,,,sincer nici nu știu dacă a semnat el sau altcineva din secția 15 psihiatrie al spitalului Obregia!!!după 4 luni iba venit de plată 1100lei ,,,nici
nu știu ce să fac unde să apelez ,va rog ajutați mă!!!”

Postat in data: 20 mai, 2023

De ce imi da eroare aplicatia BT Pay?
aplicatia bt pay copii

„Bună ziua! Am 16 ani și am un card de student la Banca Transilvania… Intampin probleme la achiziționarea produselor mereu îmi apare mesajul ” cardul dvs nu a putut fii înregistrat la Banca dvs.” Chiar daca eu am mai achiziționat lucruri cu el .. iar aplicația mobila nu funcționează apare mesajul ” ups.. a apărut o eroare , te rugam sa îți contactezi părinți pentru a verifica informațiile și să reinstalezi aplicația ”

Va mulțumesc pentru timpul acordat!”

Postat in data: 14 mart., 2023