reclamatie banca

De ce nu mai pot scoate bani de pe cardul Credit Mutuel din Franta?

Bună, am scos într-o zi 18 milioane și a doua zi 5 milioane… acum nu îmi mai da voie sa scot …e un card de Franţa banca Credit Mutuele, vă rog un ras dacă se poate: de ce nu îmi mai da voie sa scot?

Postat in data: 15 dec., 2021

Pot sa-mi instalez aplicatia myBRD Mobile pe noul telefon fara sa merg la banca?
Probleme aplicatie myBRD

Bună dimineața am și eu o întrebare. Vreau sa îmi instalez aplicația My BRD mobile pe noul telefon, și nu pot ajunge la bancă pentru ca să sucursala de la noi sa închis și alta este la 30 km și mai am și bebe mic. Oare ma puteți ajuta dumneavoastră?

Postat in data: 13 dec., 2021

Credius m-a inselat: mi-a dat un credit de 1900 de lei si trebuie sa dau inapoi de 10 ori mai mult, adica 18.600 lei! Ce pot sa fac?
credius-reclamatie

Am făcut o cere de împrumut la Credius pe 12 luni cu 310 pe luna pt 2600, ei m au sunat mi a spus ca sa aprobat creditul și îmi oprește un comision de analiza de 700 sa semnez și îmi virează banii, m am trezit ca pt 1900 trebuie sa plătesc 5 ani câte 310 pe luna. Ce pot face ca înnebunesc, cum este posibil așa ceva, pot rambursa tot creditul anticipat?

Postat in data: 10 dec., 2021

Cum pot afla daca cineva a facut un credit pe numele meu?

Buna ziua. Unde pot sa verific daca cineva a facut credit pe numele meu? Mi-a furat cineva identitatea, adica le-am dat o poza cu buletinul meu, crezand ca e o oferta de la Orange. Asteptam oferta de la Orange si am primit un SMS cu o oferta, care nu era de la Orange. Am intrat pe un link si le-am dat poza de buletin, dar n-am mai primit contractul de la Orange. Apoi am sunat la Orange si am aflat ca nu mi-au trimis ei SMS-ul.

Dupa care m-au sunat de la Hora Credit sa ma intrebe daca am cerut un credit si le-am spus ca nu am fost eu. Daca a facut cineva credit in numele meu, pot fi pus eu sa platesc in locul lui?

Postat in data: 09 dec., 2021

Se poate pune poprire pe prima la salariu?

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca poate fi oprita prima primita la sfarsitul anului, dat fiind ca am doua popriri din salariu, din care mi se retine jumatate. Poate sa-mi ia si prima? Multumesc.

Postat in data: 09 dec., 2021

Credius m-a executat silit cu 35.000 de lei, la un credit de 10.000 de lei. E posibil asa ceva?
credius-reclamatie

buna ziua. in urma cu ceva timp am imprumutat o suma de bani de la Credius de 10000 lei, nu am mai putut plati ratele si m-au executat cu suma de 35000, este posibil asa ceva? cum pot sa rezolv? este suma ff mare de la 10000 la 35000. acum se plateste cota parte de la angajator, sa fac recmatie pentru suma prea mare din executare? multumesc anticipat!

Postat in data: 08 dec., 2021

De la ce banca e mai avantajos sa scot lei de pe un card in euro?

Buna seara, am vazut ca ati postat pe un site diferite indicatii oamenilor ce bancomate sa foloseasca pt a avea un comision de schimb mai mic. O indrumare va rog, ca sa scot lei in tara de pe un card de euro spaniol cu un comision cat de cat bun, ce imi recomandati? Bcr ul ofera la conversie 1-euro – 4,383, Brd-4,47 iar Raiffaisen – 4,55.

Postat in data: 06 dec., 2021

Raiffeisen mi-a pus poprire pe indemnizatia copilului, desi mi se opreste deja din ea. Ce pot sa fac?
raiffeisen-bank-reclamatie-refinantare-credit

Buna ziua, nu știu ce trebuie sa fac si unde sa depun reclamație. Eu sunt in creștere copil si mi se opresc odată banii din
indemnizație ,si încă o data îmi oprește banca Raiffeisen.
Banca stie problema și îmi mai opresc ei o data pt ca așteaptă Înștiințare de la executor. Eu am vb cu executorul a zis ca o sa rezolve problema dar nimic eu tot contul blocat îl am.Mulțumesc!
As mai vrea sa precizez ca eu sunt girant la creditul care s-a luat și titularului i se opresc odată banii.Este normal sa am și eu poprire?

Postat in data: 05 dec., 2021

De ce nu functioneaza aplicatia BT Pay?
bt-pay-probleme

Buna ziua ,nu îmi merge aplicația BT PAY îmi apare încărcare
date.
Buna dimineata !
Aveti idee de ce nu functioneaza aplicatia BTPay ?
La eroarea ” ups… . Te rugam sa reincerci !” Ce ar trebui sa fac?
Nu se deschide aplicația BT Pay

Postat in data: 02 dec., 2021

Credius n-a vrut sa-mi restructureze creditul de 7.500 de lei, iar acum Finopro imi cere 43.000 de lei. Ce pot sa fac?
finopro-credius-recuperare-credit

Buna ziua, am citit pe forumuri despre aceasta banca numita Credius.
Acum 3 ani am facut un credit de 7500 lei pentru probleme familiale iar dupa 2 saptamnani n-am putut sa platesc rata din prima luna de 800 lei.
I-am sunat pe dansii si le-am zis ca am o problema si nu pot achita rata asa mare, daca se poate face o rata mai mica, iar dansii mi-au ziu ca nu se poate, trebuie sa platesc, iar eu le-am zis ca n-am de unde sa platesc rata asa mare, iar dansii mi-au zis o sa fi executat silit, iar dupa 3 luni m-am trezit instiintat ca ma executa silit daca nu platesc rata, iar eu iar i-am sunat si le-am zis nu se poate resalona rata, ca vreau sa plateac, iar dansii mi-au zis nu se poate, iar dupa 3 ani de zile ma trezesc cu oprire pe cont in valoare de 42.946.09 lei din partea asa numita recuperatori de creante Finopro.

Este exagerat de mult, dupa un credit de 7500 lei sa platesc 43000 lei, am fost pacalit, va trimit dovada executarii silite cum mi-a pus oprire pe cont, este exagerat dupa aproximativ 1800€ sa dau 10.000. Vi se pare normal? Cu ce mai imi intretin familia? Anaful si el imi opreste 33% si daca imi retine si banca 33% cum traiesc cu familia? Sunt singurul intretinator al familiei am trimis si la ANPC, nici un raspuns, am trimis in toate partile si nici un raspuns. Va rog daca se poate ajutati-ma dumeavostra. va multumesc

Postat in data: 30 nov., 2021

Linia de credit de la Hora Credit are o dobanda (DAE) de 69.467%? E normal asa ceva?
hora credit stergere biroul de credit

Buna ziua.Va rog să mă iertați daca nu m am adresat bine dar am văzut că ați răspuns e internet la o întrebare despre bănci .V as ruga să mă ajutați și pe mine dacă puteți.

Acum câteva zile am luat cu împrumut 500 de lei de la Hora credit online.nu mă deranjează dobânda pentru că o să i înapoiez mâine.cu o săptămână înainte am mai împrumutat 100 de lei pe 7 zile și i am returnat.

Acum însă m au sunat și mi au spus că îmi dau 1000 de lei sau mai putin pe o perioada mai mare.am intrat pe site și am cerut 500 de lei pe o perioada de 6 luni după care m au sunat din nou și mi au spus sa dau click și sa iau împrumutul.

Am dat click și m am trezit cu 500 de lei pe 14 zile plus că mi au trimis în email un contract pe un an cu o linie de credit de 1750 lei și au zis că pot scoate oricînd.am scos 500 și mi au trimis un grafic de rambursare in care scrie că trebuie să dau 100 și ceva de lei la fiecare 14 zile pe o perioada de un an pentru tranșă de 500.

Acum nu mai înțeleg nimic pentru că trebuie să dau înapoi după cum arată graficul vreo 3700 de lei.am sunat la ei și m au dus cu zăhărelul neștiind ce să mi răspundă clar .Mi e foarte frica că poate trebuie să dau atitia bani eu având pensie socială și pensie de handicap pentru că sunt bolnav.nu știu ce să mai fac așa că vă rog pe dumneavoastră dacă puteți să mă ajutați cu un răspuns.va mulțumesc mult .

Postat in data: 26 nov., 2021

Nu pot sa deschid aplicatia YOU BRD. Ce pot sa fac?
youbrd-aplicatie

De aseara nu mai pot deschide aplicatia YOU de la BRD. Ce pot sa fac?

Postat in data: 23 nov., 2021

Hora Credit cere dobanda pentru banii nevirati in cont. E corect?
hora credit reclamatie

Buna ziua in data de 20.11.2021 am accesat un credit la Hora credit in valoare de 700 lei.
Până în data de 22.11.2021 ora 13 banii nu au fost virați în cardul meu.
Am sunat la firma si am solicitat anularea creditului drept care mi s-a spus ca trebuie sa le achit creditul plus dobânda pentru 3 zile, adică 46 lei. este corect? eu am spus că la momentul care intra banii in cont ii returnez fara dobanda.

Postat in data: 22 nov., 2021

Cautiunea poate fi retinuta de banca, daca am poprire?
CEC Bank credit programul Investeste in tine

Am de ridicat o cautiune consemnta la dispozitia instantei prin recipisa platita la CEC Bank, am decizia de restituire legalizata iar cei de la CEC nu vor sa-mi faca restituirea pe motiv ca am poprire pe cont .

Postat in data: 22 nov., 2021

Dupa 9 ani am primit executare la un credit BRD neplatit. E legal? Nu s-a prescris?

La un credit BRD de acum 9-10 ani, de 13000 lei, a venit executare proprire Portofolio dupa 9 ani, e legal? Nu s-a prescris?

Postat in data: 21 nov., 2021

Imi poate scoate casa la vanzare, daca nu e gaj la credit si am poprire?

Tatal meu este pensionar. Are o poprire pe pensie insa nu stie sa imi spuna exact de la care dintre credite. In trecut a avut mai multe credite de nevoi personale, dintre care doua au ramas restante cu sume mici, pana in 1000 de lei.

Datoriile au fost preluate de doua birouri de recuperari, una ajungand la un total de plata de 1500 de lei si o
alta de aproximativ 3500 de lei.

Desi are poprire de aproximativ jumatate de an, primeste instiintari ca bunul mobil in care locuieste ii este supus sub executare. Aceasta casa este de fapt o mostenire care ii apartine in proportie de 33%.

Avand in vedere toate acestea, exista sanse sa ii execute silit si sa ii fie pus bunul imobil in vanzare, desi nu reprezinta gaj pt vreunul din credite, si are deja poprire pe pensie?

Cu stima!

Postat in data: 20 nov., 2021

Cum se reactiveaza aplicatia eToken BCR?
etoken-bcr-aplicatie

Salut, exista și o modalitate de reactivare etoken și george fără a aștepta să fii transferat? Exista înainte, tot prin telefon, sa introduci cnp și se rezolva.

Postat in data: 19 nov., 2021

Se poate pune poprire pe indemnizatia pentru copil?

Buna ziua as dori sa stiu daca mi se va retine din ajutorul de la primarie pentru nastere copil. am nascut acum 4 luni si urmeaza sa primesc acel ajutor prin contul bancar am o datorie la o societate de parfumuri si produse cosmetice (Avon) si mi-a venit somatie pe telefon ca urmeaza sa fiu executata silit , dupa care urmeaza sa primesc aceea indemnizatie timp de 2 ani. se poate retine si din aceasta suma de crestere copil? Multumesc o zi buna

Postat in data: 15 nov., 2021

Cat dureaza transferul de bani din aplicatia George (BCR) in ibanul meu BT?
aplicatia_George-autentificare

salut, mi-a trimis cineva acum cateva ore o suma de bani pe ibanul meu (BT) de pe o aplicatie George (BCR) insa nu stiu exact cat dureaza transferul.

Postat in data: 14 nov., 2021