reclamatie BCR

Cum se poate debloca cardul de salariu, daca poprirea se face la angajator?
bcr credit card poprire

Sotul meu are o poprire pe salariu si card de salariu la BCR. Executorul judecatoresc a pus poprire si pe cont chiar daca exista o poprire si la angajator.
In call-center i s-a spus sotului meu ca o adeverinta de la angajator prin care se confirma poprirea ar debloca cardul. Dupa ce a dus adeverinta la filiala BCR Roman, a fost sunat ca nu se poate ridica poprirea decat cu acordul executorului (clar ca nu
va fi de acord odata ce a infiintat poprire si pe cont). Ce se poate face in aceste conditii?

Postat in data: 27 apr., 2022

Cum pot proceda pentru recuperarea parolei eToken BCR?
aplicatia_George-autentificare

Momentan sunt in Canada și in urma verificării parolei eToken BCR George sa blocat.
Acum cum pot proceda pentru recuperarea parolei având in vedere ca nu pot suna in România deoarece nu am roming.

Postat in data: 22 apr., 2022

Se poate pune poprire pe veniturile din pensie dintr-un cont deschis la BCR?
bcr inchidere cont

Se poate impune o poprire pe veniturile din pensie pe un cont deschis la BCR ?

Postat in data: 11 apr., 2022

Orele limita de procesare a platilor si transferurilor la BCR
bcr reclamatie

Postat in data: 23 mart., 2022

Mi s-a blocat etokenul aplicatiei George BCR. Ce pot sa fac?
etoken bcr

Cum pot lua legatura cu bcr? Sunt Din Republica Moldova am sunat nu raspunde nimeni am scris tot asa mi so blocat etokenul, ce pot face?

Postat in data: 10 mart., 2022

Cum pot face tranzactia de pe card Livret A pe card de debit George BCR?

Spune ti mi va rog cum pot face tranzactia de pe card livret a pe card mastercard,sau pe un card debit george? multumesc

Postat in data: 27 feb., 2022

Cum pot afla parola etoken BCR?

Cum pot afla parola etoken?

Postat in data: 16 feb., 2022

Nu pot accesa aplicatia George. Imi arata ca nu am acces la internet. De ce?
george-bcr-aplicatie

Nu pot accesa aplicația George. Îmi arată ca nu am acces la internet. De ce? Am vrut sa actualizez aplicatia etoken, dar nu
eusesc, apare cod eroare 300.9.8.klnzse6.

Postat in data: 01 feb., 2022

Cum pot schimba numarul de telefon la aplicatia George BCR?
aplicatia_George-autentificare

Salut, tata are George aplicația și eToken și nu mai merge nici numele de utilizator și nu mai are nici numărul vechi. Cum poate schimba numărul?

Postat in data: 31 ian., 2022

Nu functioneaza aplicatia George. Ce pot sa fac?
aplicatia_George-autentificare

Nu funcționează aplicatia George, imi da mesaj ca nu am internet desi am internet nelimitat. Ce pot sa fac?

Postat in data: 31 ian., 2022

Cum pot sa deblochez contul BCR fara sa merg la banca?

Am oprire pe cont BCR și îl am blocat. Cum pot sa-l deblochez fara sa ajung la banca?

Postat in data: 23 ian., 2022

Mi-am uitat parola etoken BCR. Cum pot seta alta parolă?
etoken bcr

Mi-am uitat parola etoken. Cum pot seta altă parolă?

Postat in data: 08 ian., 2022

La care banca din Anglia pot scoate bani de pe cardul George BCR cu un comision mai mic?
card-george-bcr

Buna seara, am si un cont bancar George la Bcr. Pot sa scot bani de pe el aici in Anglia si cu ce banci pot sa scot ca sa nu ia comision mare la bani?

Postat in data: 07 ian., 2022

Cum se reactiveaza aplicatia eToken BCR?
etoken-bcr-aplicatie

Salut, exista și o modalitate de reactivare etoken și george fără a aștepta să fii transferat? Exista înainte, tot prin telefon, sa introduci cnp și se rezolva.

Postat in data: 19 nov., 2021

Cum aflu numele de utilizator la aplicatia George, fara sa sun la BCR?
george-bcr-aplicatie

Cum aflu numele de utilizator la aplicația George, fără sa sun la BCR?

Postat in data: 07 nov., 2021

Mi-am schimbat telefonul in strainatate si nu mai pot folosi aplicatia George. Ce trebuie sa fac?
george-aplicatie-amprenta-logare

Nu mai pot folosi aplicația George am schimbat telefonul și acum trebui sa primesc un sms cu codul pe telefon . Problema este ca eu sunt în străinătate și nu am cum sa primesc sms pe numărul de România.
Cum pot rezolva aceasta problema. Mulțumesc frumos

Postat in data: 21 oct., 2021

Cum pot recupera parola aplicatiei eToken BCR?
etoken bcr

Buna seara! Am uitat parola etoken și nu stiu cum o pot recupera.

Postat in data: 21 oct., 2021

Trebuie sa merg la o unitate BCR pentru activarea aplicatiei George?
george-aplicatie-amprenta-logare

Detin un Token fizic care este nefunctional si de care nu ma mai pot folosi pentru logare la aplicatia George BCR in scopul accesarii conturilor personale si efectuarii diferitelor operatiuni specifice aplicabile.

In scopul logarii la George BCR am descarcat pe telefonul mobil aplicatiile George si eToken BCR. Pentru activarea aplicatiei eToken am urmat pasii procedurii recomandate, utilizand user-ul obisnuit de acces in George, seria si numarul cardului de identitate. Tentativele repetate de activare ale aplicatiei eToken au ramas fara succes. Dupa intoducerea datelor solicitate am primit urmatorul mesaj de eroare:

111.1476.1.-9203

Mesajele e-mail transmise BCR pe 18.08.2021 si 01.09.2021, in care am expus situatia relatata mai sus, au ramas fara raspuns, in pofida asigurarilor primite din partea BCR. De asemenea, informatiile/indicatiile primite telefonic la numarul
*2227 nu m-au ajutat sa rezolv problema.

Mentionez ca informatiile regasite pe site-ul George BCR pentru activarea aplicatiei eToken pe telefonul mobil sant succinte, induc parerea ca activarea se poate efectua fara deplasarea la sediul vreunei sucursale, cu un minim de date disponibile beneficiarului si fara conditionari privind detinerea, functionarea/ nefunctionarea sau necesitatea predarii prealabile a dispozitivului fizic Token catre BCR.

Cu respect, va rog sa aveti amabilitatea sa imi furnizati clarificari informatii privind posibilitatea rezolvarii situatiei relatate.

Postat in data: 10 oct., 2021

Cum pot accesa aplicatia George daca mi-am schimbat telefonul?
card-george-bcr

Bună ziua, am făcut card george, dar nu ma mai pot loga, deoarece nu mai am acel număr de telefon cu care am făcut cardul atunci. Ma puteți ajuta sa îmi recuperez cardul? Nu mai pot întra în aplicație. Va rog frumos.

Postat in data: 06 oct., 2021