reclamatie BRD

Transferul Revolut sta in procesare de 24 de ore. Unde pot sa fac o reclamatie?

Ma numesc Gligor Daniel, am realizat un transfer pe data de 5 decembrie din Revolut catre BRD ,catre un SRL, de mentionat ca este tot societatea mea, acum cand am vrut sa trimit o parte inapoi imi sta transferul de 24h de in „procesare” ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum. In aceeasi zi am trimis din Revolut catre Transilvania si au intrat in 3 ore +/-. M-am certat cu ei pe chat toata ziua, si civilizat, si ca tiganii, si cu explicatii din contract…numai explicatii penibile. Unde ii pot reclama ?

Postat in data: 06 dec., 2022

Care sunt definitiile termenilor din contractul BRD?
brd-reclamatie-clienti

Postat in data: 02 dec., 2022

Un transfer facut la ora 17, de pe Revolut la BRD, cat dureaza?
revolut aplicatie

Buna ziua..dacă mi-au fost transferați aseară niste bani în jur de ora 17 de pe revolut pe brd..este posibil sa nu se facă transferul în zilele de 30, și 1 ? mulțumesc anticipat

Postat in data: 30 nov., 2022

Aplicatia YOU BRD nu functioneaza! Ce pot sa fac?
nu functioneaza you brd

După nenumărate vizite la bancă sau discuții cu agenții de la call center aplicația YOU BRD nu funcționează… În momentul în care încerc să activez aplicația, trec de proces (buletin, face scan), dar după introducerea numărului de telefon (în mod corect,
prefixul fiind deja notat) întâlnesc o eroare “Ups, s-a produs o eroare încercați mai târziu”…

La banca, aproximativ aceeași problema, tot fără acces la aplicație, agentul bancar reușește sa activeze aplicația, primesc și o confirmare, dar am acces la aplicația doar până în momentul închiderii acesteia; este foarte bizar…

După închiderea aplicației sau după ce este pusă “în bară” nu mai funcționează, mereu îmi apare să încep/reîncep procesul de activare.

Aplicația a fost actualizata, dezinstalată, instalată din nou, telefonul actualizat, totuși aplicația nu funcționează; menționez că folosesc sistemul IOS (IPhone 14 plus).
Până în prezent nici un agent bancar sau un agent call center nu a fost capabil să-mi ofere o explicație sau soluție.

Sper să mă puteți ajuta cu un răspuns, deoarece mă gândesc serios să colaborez cu altă bancă.

Postat in data: 30 nov., 2022

Care este contractul BRD in relatia cu clientii persoane fizice?
brd-contract conditii generale bancare

Care este contractul standard al BRD in relatia cu clientii persoanele fizice?

Postat in data: 29 nov., 2022

You BRD nu merge, spune ca a expirat tokenul. Ce pot sa fac?
you brd problema token

You Brd e cea mai prosta aplicatie. am sters-o si am reinstalat-o de nu stiu cate ori . daca intri de mai multe ori pe zi zice ca a expirat tokenul si trebuie reinstalata. e de rahat.
am sunat si la ei si spun acelasi lucru: sa stergi si sa reinstalezi.
am si alta aplicatie de banca de la ING si niciodata nu am patit asa ceva.

Postat in data: 29 nov., 2022

Nu merge aplicatia YOU BRD, problema generala. Cand se va remedia?
you brd problema token

De azi dimineata aplicatia you.brd este indisponibila!!!!Solicit urgent solutionare!!!Am plati de facut! Cine suporta prejudiciile?!

Problema generala, m-au sunat din call center, nu merge aplicatia you.brd 🙄, se lucreaza la remedierea situatiei 🙄🙄🙄, am inteles ca din data de 22.11.2022 a aparut aceasta problema.
Aveti idee cand se va remedia sau ce pot face pentru a face platile care au scadenta in aceasta perioada?

Postat in data: 29 nov., 2022

Cum pot afla pinul cardului BRD, daca l-am uitat?
BRD - reclamatie-cont-inactiv

Am uitat pinul cardului BRD. Cum pot sa-l aflu?

Postat in data: 28 nov., 2022

Cum fac sa primesc mesaj pe telefon, cand imi intra salariul?

Bună ziua as dorii sa mi se activeze și mie pe telefon,când îmi întra salariu sa primesc mesaj.

Postat in data: 25 nov., 2022

De ce nu mai pot intra pe aplicatia YOU BRD?
probleme you brd

Bună ziua. De ce nu mai pot intra pe aplicația you brd?

Postat in data: 24 nov., 2022

Nu merge sa fac selfie la portret pentru a reinstala aplicația you brd. Ce pot sa fac?
probleme you brd

Nu merge sa fac selfi la portret pentru a reinstala aplicația you brd. Ce pot sa fac?

Postat in data: 23 nov., 2022

Care este numarul de client BRD? Vreau sa-mi fac aplicatia
nume utilizator aplicatie brd

Stimate Domn am o întrebare care este Numărul de client Brd vreau să îmi fac aplicația

Postat in data: 22 nov., 2022

De ce trebuie sa reiau pasii pentru activarea aplicatiei YOU BRD?
probleme you brd

Am activat aplicatia You BRD dar dupa aproximativ 1 saptamana trebuie sa reiau pasii, pare absurd sincer daca e nevoie de asa ceva la fiecare saptamana.
Care este motivul reluarii ancestor pasi care oricum au durat foarte mult.
O zi buna!

Postat in data: 21 nov., 2022

De ce YOU BRD merge atât de prost?!

De ce YOU BRD merge atât de prost??!! De ce când se fac lucrările
mentenanța aceasta aplicație trebuie dezinstalata si reinstalata??
De ce trebuie sa te duci la banca ca sa activezi YOU BRD dacă nu
dorești prelucrarea datelor tale biometrice? Ce te faci dacă ești
la mare distanță de o agenție BRD si ai nevoie sa faci operațiuni
care necesita sa-ți vizualizezi contul/ conturile si nu poți activa
YOU BRD???!!!

Este oare o aplicație pentru sicanarea clienților
băncii sau doar o aplicație proasta, copiata prost după alții si
pe care “marii” IT- sti ai băncii nu- i dau de capăt si nu pot
face mentenanța pana nu zăpăcesc YOU BRD mai rău?? Oricum nu se
potrivește cu sloganul: internet Banking când si cum vrei tu!!!

Postat in data: 19 nov., 2022

Care sunt cele mai apreciate aplicatii de mobile banking?
aplicatii mobile banking

Cum aleg cea mai buna aplicatie de mobile banking? Care sunt cele mai populare?

Postat in data: 16 nov., 2022

Care banci au cele mai mici dobanzi fixe la creditele ipotecare?
top dobanzi fixe credite ipotecare

La care banca gasesc cea mai mica dobanda fixa la un credit pentru casa?

Postat in data: 14 nov., 2022

Cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul Raiffeisen Bank?

Buna seara ,cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul rafaiseen Bank?

Postat in data: 14 nov., 2022

Aplicatia YOU BRD are probleme de functionare
nu functioneaza you brd

Sunt probleme cu aplicatia YOU BRD?

Postat in data: 12 nov., 2022

Aplicatiile myBRD si YOU BRD nu merg pe reteaua mobila, doar pe wifi. Cum pot remedia problema?

Aplicatia my brd dar si you brd nu merg atunci cand sunt la conectat reteaua mobila, ele merg doar atunci cand sunt conectat la wi-fi! Imi poate spune cineva cum pot remedia aceasta problema?

Postat in data: 12 nov., 2022

Nu merge activarea aplicatiei YOU BRD, imi da eroare. Ce pot sa fac?
nu functioneaza you brd

Bună seara. Incerc sa activez aplicatia de 3 saptamani , am incercat prin ambele metode: am fost la banca si nu s a putut activa , aparea eroare tehnica , dar de asemenea, aceeasi eroare o primesc si in momentul in care incerc sa o activez singura cu fotografierea buletinului. Ma puteti ajuta va rog?