reclamatie Cetelem

Cum pot sa inchid un card Cetelem? La telefon nu raspunde nimeni!

Imposibil sa inchid cardul Cetelem dupa o stpttmant in care incerc sa sun la toate numerele afisate, am trimis si email si totuti nimic. Serviciul clienti este inexistent.

Postat in data: 25 iun., 2019

Model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit, catre Cetelem

Buna ziua ,
Am facut un card de credit la Cetelem si in decembrie 2017 am platit o rata cu intarziere , fiind si singura data dealtfel cand am intarziat vreo rata , am platit in Ianuarie.
Acum m-am trezit ca am o raportare la biroul de credit pentru acea intarziere , fara sa fi fost auntat de catre Cetelem de acest lucru.
Imi puteti furniza va rog un model de cerere de stergere a raportarii pentru a o trimite catre dumnealor?
Va multumesc pentru ajutor .

Postat in data: 06 apr., 2019

Daca am facut un credit la Cetelem in 2015 si erau nonbancar, m-a bagat in Biroul de credit cu rau platnici daca nu am platit?

Daca am facut un credit la cetelem in 2015 si erau nonbancar ma bagat in biroul de credit rau platnici?

Postat in data: 02 ian., 2019

Cum inchid un card Cetelem activat fara acordul meu?

Am cumparat ceva de la Flanco in rate si am primit un card Cetelem, dar pe care nu l-am folosit. Totusi, am aflat ca el a fost activat, fara acordul meu, astfel ca a trebuit sa achit un comision lunar, desi nu l-am folosit.

Acum vreau sa fac un credit, dar pentru a ma incadra trebuie sa inchid cardul Cetelem.

Le-am cerut prin telefon sa-mi inchida cardul si mi-au spus ca o sa-mi trimita prin e-mail formularul de inchidere a cardului, dar nu mi l-au trimis nici acum, dupa doua zile, iar la telefon nu mai raspund.

Va rog sa ma ajutati.

Postat in data: 29 dec., 2018

Nu mai scap de imprumutul de la Cetelem! Ce pot sa fac?

Nu mai scap de imprumutul de la Cetelem! Va rog ajutati-ma! Am luat 40 de milioane si am platit 200 de milioane si inca nu am terminat. Acum mi-au pus poprire si pe pensia de 10 milioane, din care imi iau 4 milioane. Eu cu ce mai traiesc?!

Postat in data: 23 oct., 2018

Cum pot fi sters din baza de date a Biroului de Credit pentru un card Cetelem?

Cetelem m-a raportat in baza de date cu rau platnici din Biroul de Credit, fara sa ma anunte, apoi a vandut datoria unei firme de recuperari.

Eu am intarziat cu plata ratei in jur de 15 zile pentru ca am avut un accident si am fost internat in spital. Cand am vrut apoi sa patesc restanta, nu am avut unde, pentru ca Cetelem a vandut creditul la recuperatori.

Pana la urma am platit datoria dar am ramas in baza de date. Cum pot fi sters de acolo?

Postat in data: 24 sept., 2018

Pot sa renunt la produsele cumparate de la Flanco si la creditul Cetelem?

BUNA ZIUA . DORESC SA STIU DACA POT RENUNTA LA PRODUSELE SI CUMPARATE DE LA FLANCO SI TOTODATA LA CONTRACTUL DE CREDIT FACUT LA CETELEM PRIN INTERMEDIUL CELOR DE LA FLANCO, TINAND CONT DE FAPTUL
CA PRODUSUL CUMPARAT INCA NU MI-A FOST LIVRAT. DORESC SA RENUNT LA ACEST PRODUS DEOARECE PE SITEUL FLANCO ACEST PRODUS ESTE MAI IEFTIN CU CIRCA 25% SI TOTODATA CEI DE LA CETELEM AU SCRIS IN CONTRACT O LINIE DE CREDITARE MAI MARE DECAT SUMA DE CARE AVEAM NEVOIE PENTRU PRODUSUL
RESPECTIV. VA MULTUMESC .

Postat in data: 03 iul., 2018

Unicredit vrea sa-mi mai ia o treime din salariu, desi am deja poprire pe jumatate. Ce pot sa fac?

Eu de 24 de luni am poprire pe jumatate din salariu…am avut card la San Paolo …mi’a fost blocat iar jumatatea de bani mi’au fost dati in mana de la servici. De doua luni mi’au facut card la Uni Credit Bank…o luna de zile am retras jumatatea de pe card…iar luna aceasta mi s’a blocat din nou. Am fost la ei sa’mi retrag jumatatea si mi s’a spus ca am o alta poprire la ei si ca trebuie neaparat sa imi traga o treime, asta fiind datorie la PROVIDENT. Ce pot sa fac?

Postat in data: 11 apr., 2018

Cum inchid un card Cetelem?

Am de ceva timp un card Cetelem pe care l-am facut la serviciu, unde au venit niste reprezentanti ai firmei. Acum vreau sa-l inchid, ca sa nu mai apar la Biroul de Credit cu el, pentru a ma putea califica pentru un credit, dar nu stiu cum. Eu sunt din Focsani. Cardul e acoperit, nu am datorii. Puteti sa ma ajutati?

Postat in data: 20 mart., 2018