reclamatie Raiffeisen Bank

In cat timp primesc banii transferati de la banca Raifaissen la BT?

In cat timp primesc banii transferati de la banca Raifaissen la BT?

Postat in data: 25 mart., 2023

Cum se face prescriptia datoriei la banca?

„Am urmarit website-ul dvs si am inteles ca pot sa apelez la dvs. pentru un avocat care ma poate sprijini sa obtin o prescriptie a unei datorii catre banca Raiffeisen.

Am un credit de nevoi personale accesat in data de20-08-2015 si data ultimei plati in 19-09-2018. De atunci nu am mai primit nicio notiifcare de la ei. Se poate sa obtin o prescriptie a datoriei? Trebuie sa deschid un proces pentru asta?”

Postat in data: 01 mart., 2023

Aplicația Smart Mobile nu functionează. Ce pot sa fac?
disponibilitate servicii raiffeisen

„Aplicația Smart Mobile nu functionează.de ieri. Am eșuat în logare și mi spune să aștept 24 de ore.”

Postat in data: 25 feb., 2023

Cat dureaza un transfer bancar din Germania, de la Reiffaisen Bank, in contul meu Revolut?
revolut aplicatie

„Mi s-a făcut un transfer bancar din Germania, de la Reiffaisen BANK, in contul lei de 100€ pe Revolut și încă nu mi-au intrat in cont..am vorbit cu cine mi-a făcut transferul și mi-a zis ca nu contează ca este contul in lei sau euro, am zis sa meargă la banca sa vada ce s-a întâmplat ca mie nu mi-au intrat banii..transferul făcut pe data de 13 Februarie
Tare mult mi-as dori să-mi dați un răspuns!
Seara Frumoasa!”

Postat in data: 22 feb., 2023

Ce se intampla daca nu pot inchide descoperitul de cont la o refinantare?

Ma puteti ajuta va rog cu un sfat intr-o problema? Am facut o refinantare la banca Raiffeisen pentru :
– credit BCR 77500 lei( inchis)
– card de cumparaturi Raiffeisen 13000(inchis)
– descoperire cont Banca Transilvania 10000 lei, acesta nu l-am inchis,am intrat in banii respectivi.Ordinul de plata a fost normal , nu conditionat.

Dupa 3 saptamani sunt contactat de angajata raiffeisen la care am aplicat pentru refinantare, sa ii aduc urgent adresa de inchidere descoperire de cont banca transilvania.
Nu pot inchide acum acel descoperit de cont.de luna aceasta mi-a facut si o marire de salariu.
Ce pot face in aceasta situatie?o sa-mi anuleze creditul?si ma executa silit?(asta insemnand sa imi puna proprire pe salariu 1/3?
Multumesc si scuze de deranj!

Postat in data: 16 feb., 2023

Raiffeisen imi ia ceva taxe, daca angajatorul plateste poprirea?

Din aceasta luna mi-a intrat poprirea pe salariu in urma unui credit. Intrebarea mea este:Daca angajatorul transfera suma poprita din salariu banca imi mai ia ceva taxe

Astazi mi-a intrat salariul.. Am o poprire de 700 lei pe salariu trimisa de catre angajator dar pe cont imi apare inca o suma de 140 lei blocata pentru poprire care eate luata din restul de salariu tranaferat de catre angajator.”

Postat in data: 10 feb., 2023

La care banci pot face transferuri de bani instant?
lista banci plati instant

Care banci permit transferuri de bani instant?

Postat in data: 30 ian., 2023

De ce nu pot sa fac o plata din aplicatia bancara catre platforma de criptomonede Binance?
binance bitcoin criptomonede

Buna ziua, incerc sa trimit o suma de 4000 usd din Raiffeisen in Binance, si pe applicatia din raiffeisen primesc o erroare, am sunat la cal center si nu au nici o idee despre ce e vb, iar pe e-mail e dezastru, le-am scris dupa care mi-au raspuns ca ne pare rau ca nu va putem ajuta doamna moldovan. nu am idee cine e doamna respectiva.
ma rog eroarea care imi apare in aplicatie spune plata a fost rejectata deoarece tranzactia nu indeplineste conditiile de eligibibilitate care tin de administrarea riscului. stiti ceva de asa ceva?
Multumesc anticipat

Postat in data: 30 nov., 2022

Cum pot fi stearsa din Biroul de Credit de catre Raiffeisen?
stergere biroul de credit

AM FOST BAGATA DE RAIFAISEN IN BIROU DE CREDITE.CUM AS PUTEA SA MA STERG DE ACOLO.BANCA NU VREA.
Am luat un credit in val de 118000 in anul 2017.in anul 2021 am anuntat banvca telefonic ca nu mai pot palti rata fiind f mare.in sept 2021 au sunat de la raif si au facut o oferta sa platesc 32300 si creditul va fi inchis.mai aveam vreo 70000 lei de dat la creditam achitat.dar la o luna m au bagt in birou cu cifra 6

Postat in data: 28 nov., 2022

Unde pot sa reclam banca Raiffeisen, pentru ca mi-a incasat salariul in cardul de credit?
reclamatie Raiffeisen

Unde pot sa reclam banca Reiffeeisen ? Am solicitat sa imi mute banii personali de pe un card pe altul.. Am doua carduri.unul de credit si unul de debit. Am primit salariul in contul celui de credit Banca nu a facut niciodata nici-o atentionare …timp de 4 ani..

Nu as fi aflat ca este o greseala daca nu as fi retras bani si am primit in desfasurator o suma ca dobanda perceputa de banca.. Abia atunci am aflat.. Am cerut să imi mute banii in celalalt cont …sau sa inchida cardul de credit si deci si contul.. Nu Deci ….ce pot sa fac ?

Postat in data: 27 nov., 2022

Nu se deschide aplicatia Raiffeisen Smart Business. Ce pot sa fac?
problema smart mobile raiffeisen

Nu se deschide aplicația Smart business de la Raiffeisen îmi apare pe ecran Smart business se oprește ce trebuie să fac ?

Postat in data: 23 nov., 2022

Nu se deschide aplicația Raiffeisen Smart Mobile. Ce este de facut?
raiffeisen smart mobile

Bună ziua, am un telefon mobil HUAWEI P 19 smart, de 2 zile nu se deschide aplicația Raiffeisen smart mobile, smart token funcționează, am actualizat aplicația dar nu funcționează, ce este de făcut?

Postat in data: 22 nov., 2022

Cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul Raiffeisen Bank?

Buna seara ,cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul rafaiseen Bank?

Postat in data: 14 nov., 2022

Nu pot primi valuta in contul Raiffeisen. Cum rezolv problema?

buna ziua,de o saptamana la Raiffaissen bank nu pot primi valuta in cont din diferite platforme de gen revolut ,la call center nu stiu sa spuna decat ca este in lucru
multumesc

Postat in data: 13 nov., 2022

Cum fac o reclamatie la Raiffeisen?

Care este procedura de transmitere a unei reclamatii la Raiffeisen Bank?

Postat in data: 13 nov., 2022

De ce nu functioneaza aplicatia Smart Token Raiffeisen?
smart token raiffeisen

Bună ziua, ce se întâmplă de nu funcționează aplicatia smart token?

Postat in data: 12 nov., 2022

Raiffeisen mi-a oprit alocatia copilului. Ce pot face sa recuperez banii?

Bună ziua am o rata la Raiffeisen bank și am întârziat cu rata și ei miau luat alocația la copil. ce pot face să-mi recuperez banii?

Postat in data: 11 nov., 2022

Ce oferte au bancile de Black Friday?
black friday banci

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

Postat in data: 11 nov., 2022

De ce primesc mesaje la intervale de timp neregulate ca rata mea bancara la creditul Prima Casa se mareste nejustificat de mult?

De ce primesc mesaje la intervale de timp neregulate de la Raiffeisen cu privire la faptul ca rata mea bancara la Creditul Prima casa se mareste nejustificat de mult?

Iata periodicitatea mesajelor pe care le-am primit privind cresterea ratei
la creditul meu Prima casa:

*Luni 31 IANUARIE 2022:*
februarie 2022 rata creditului tau Prima Casa este 879.89 RON. Poti obtine

*Vineri 29 APRILIE 2022:*
Te informam ca in urma actualizarii indicelui ROBOR, incepand cu luna mai
2022 rata creditului tau Prima Casa este 1069.96 Lei. Poti obtine detalii
in orice agentie.

*Joi 28 IULIE 2022:*
august 2022 rata creditului tau Prima Casa este 1200.26 LEI. Poti obtine

*Vineri 28 OCTOMBRIE 2022:*
noiembrie 2022 rata creditului tau Prima Casa este 1331.26 LEI. Poti obtine

Postat in data: 07 nov., 2022

De ce nu functioneaza aplicatia Smart Token Raiffeisen?
problema smart mobile raiffeisen

Postat in data: 06 nov., 2022