Ce fac daca am uitat parola eToken BCR?

etoken bcr

Buna seara , am si eu un cont la BCR si am uitat parola eToken si nu ma mai pot conecta pe telefon. Ma puteti ajuta ? Va multumesc frumos

Daca ati uitat codul PIN al aplicatiei eToken BCR, trebuie sa luati legatura cu banca, la numarul  *2227 sau 004-021.407.42.00 (daca sunati din strainatate) , pentru deblocarea aplicatiei, prin IVR Self Service.

De asemenea, puteti seta un nou cod PIN pentru accesul in aplicatia eToken, prin telefon, la contact center-ul BCR.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti nevoie de ajutor pentru rezolvarea problemei.

11 raspunsuri la “Ce fac daca am uitat parola eToken BCR?

Puteti afla numele de utilizator (alias) al aplicatiei George BCR astfel:

– consultand contractul de servicii bancare
      – apeland in Contact Center la *2227, apelabil din Romania si 0214074200, apelabil din strainatate sau
      – mergand la orice unitate BCR cu o programare pe care o poti face online sau telefonic

Va rog sa reveniti la mine, daca aveti nevoie de ajutor cu aplicatia George BCR.

1. Alex

Daca ai uitat parola eToken, trebuie sa reactivezi aplicatia. Deschizi eToken, intri la setari, apesi pe „Reactivare” si urmezi instructiunile: introduci numele de utilizator, seria si numarul cartii de identitate (sau numarul pasaportului), codul de activare primit prin SMS si apoi setezi o parola. Pentru a finaliza activarea, urmezi instructiunile din emailul pe care il vei primi de la BCR

2. Iulian

Sunt in străinătate nu mai am numărul de telefon din Romania pentru a afla e token pot sa actualizez numărul fara a mă deplasa în România??

3. Richard

Nr de tel 0800.801.227 nu cred ca mai e valabil. robotul spune ca am introdus un nr de serviciu, greșit

Dă-i un răspuns lui Vasile Coman - Reclamatiibanci.ro Anulează răspunsul

− 2 = 5