Cum inchid un card Cetelem activat fara acordul meu?

Am cumparat ceva de la Flanco in rate si am primit un card Cetelem, dar pe care nu l-am folosit. Totusi, am aflat ca el a fost activat, fara acordul meu, astfel ca a trebuit sa achit un comision lunar, desi nu l-am folosit.

Acum vreau sa fac un credit, dar pentru a ma incadra trebuie sa inchid cardul Cetelem.

Le-am cerut prin telefon sa-mi inchida cardul si mi-au spus ca o sa-mi trimita prin e-mail formularul de inchidere a cardului, dar nu mi l-au trimis nici acum, dupa doua zile, iar la telefon nu mai raspund.

Va rog sa ma ajutati.

card-cetelem

Cardul de credit Cetelem

Am trimis la Cetelem reclamatia dumneavoastra, iar raspunsul primit este urmatorul:

„Va confirmam ca am luat legatura cu clientul care a depus reclamatia si a fost trimis pe e-mail formularul de inchidere a cardului. Multumim pentru sprijn.”

Asadar, completati formularul de inchidere a cardului si trimiteti-l la Cetelem, pentru indeplinirea formalitatilor.

Va rog sa reveniti la mine daca mai aveti nevoie de ajutor, de exemplu daca nu vi se inchide cardul la timp.

7 raspunsuri la “Cum inchid un card Cetelem activat fara acordul meu?

1. CERNAT MARIAN

BUNA SEARA.
    AM ACEEASI PROBLEMA. DORESC INCHIDEREA CONTULUI CETELEM.
    VA ROG, DACA SE POATE SA MA AJUTATI.
    MULTUMESC ANTICIPAT.

2. Delibas Ioana

Ferească Dumnezeu,am doua saptamâni de cand încerc sa închid cardul Cetelem,dar nimic…Am trimis email zilnic si am sunat mereu,dar niciun raspuns,doar un robot si o melodie insuportabila…Ce sa fac? Vreau sa fac un credit si nu ma încadrez din cauza acestui card de cumpăraturi?

1. admin Post author

Am trimis la Cetelem cererea dumneavoastra pentru inchiderea cardului Cetelem.
      Va rog sa reveniti la mine daca nu se rezolva problema.

Dă-i un răspuns lui zaharia stefanel daniel Anulează răspunsul

8 − = 4