Cum pot sa-mi recuperez cardul de alocatie CEC Bank?

cec-bank-mobile-banking

Buna ziua! Am un Cont deschis la cecbank unde imi intra alocatia copiilor, sunt plecata din Tara si toate actele inclusiv card alocatii sunt ramase la fostul sot si nu vrea sã mi dea Nimic!
Este vreo Sansa sã pot afla numar de Cont sã fac aplicatia online banking Sau sã recupereaz cumva cardurile pentru ca acesta sã nu poata intra in posesia banilor care apartin copiilor? Mentionez ca eu nu mai am domicilu stabil in Romania pentru a cere cardurile la o anumita adresa! Multumesc

Solutia in cazul dumneavoastra este sa va faceti un nou cont la CEC Bank, online, pe site-ul bancii, la acest link. Este vorba de pachetul Bun Venit, pe care-l faceti prin serviciul online CEC_IN.

Dupa ce va faceti noul cont, banca va transfera automat vechiul cont (card) de alocatie pe noul cont si astfel veti putea folosi vechiul cont in aplicatia de pe telefon si pe noul card.

Iata precizarile CEC Bank:

„Poți obține acces la Mobile Banking fără drumuri la bancă, prin serviciul CEC_IN. Dacă ai card de debit sau cont curent, îți facem automat upgrade către pachetul Bun venit , cu ZERO comision lunar de administrare.

Cum obții Pachetul de cont bancar online Bun Venit

• Pachetul Bun Venit este disponibil exclusiv online
  • Trebuie să fii cetățean român și să ai minimum 18 ani
  • Poți accesa Pachetul de cont bancar online ”Bun Venit” chiar și din străinătate
  • Ai nevoie doar de cartea de identitate și de un dispozitiv cu cameră, conectat la internet. Intră în magazinul virtual CEC_IN și urmează pașii indicați”

Va rog sa reveniti la mine daca aveti nevoie de ajutor pentru rezolvarea problemei cu cardul de alocatie CEC Bank.

9 raspunsuri la “Cum pot sa-mi recuperez cardul de alocatie CEC Bank?

1. Anton Geanina

Am pierdut actual de identitate dar am poza pe tel cu el al pot folosi la cec bank sa imi ridic alocatia la copii

1. Vasile Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Nu, nu e normal sa ramana blocat contul, daca incasati doar alocatia.

In acelasi timp, banca este obligata de executor sa puna poprire pe cont, pana cand se achita datoria.

De aceea, solutia este sa cereti bancii deblocarea contului, pentru a putea retrage alocatia copilului.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema popririi alocatiei.

2. ja

Va Multumesc pentru informatie, Dar ar mai fi o problema cartea de identitate imi este expirata Oare pot rezolva cu pasaportul? scuzati deranjul

− 4 = 3