Mi-au disparut banii de pe cardul Onepay Visa. Ce pot sa fac?

card onepay-visa-mastercard

Astazi am vrut sa scot banii pe care-i aveam pe cardul Onepay Visa, dar am descoperit ca nu mai am niciun ban. La bancomat imi arata ca mai am 0 GBP, desi ieri aveam 350 GBP.

Primisem un mesaj ca din 29 ianuarie se inchid cardurile Visa si am vrut sa scot banii care-i mai aveam pe el, dar vad ca au disparut inainte de data respectiva. De la ferma din Anglia de unde ne-au dat cardurile, ne-au spus ca le vor inlocui cu carduri Mastercard. Ce pot sa fac?

Conform anuntului One Pay (vezi foto), cardurile Visa vor fi valabile doar pana in 29 ianuarie 2020, acestea urmand sa fi inlocuite cu carduri MasterCard.

Pe site-ul One Pay (www.onepay.co.uk) exista un formular pentru trecerea de la cardul Visa la cardul Mastercard.

Va sfatuiesc sa sunati la numere de telefon pentru clienti ( 0113 320 1466 si 0113 320 1900) ale One Pay, pentru a vedea ce s-a intamplat cu banii dumneavoastra.

De asemenea, pe site-ul One Pay, la linkul https://onepay.co.uk/visa-cardholder/visa-help-centre/ puteti pune intrebari cu privire la situatia cardului dumneavoastra.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema.

+ 4 = 8