Nu pot sa scot bani de pe cardul Lloydsbank din Anglia. Ce pot sa fac?

Buna ziua, am un card Lloyds Bank din Anglia, unde am fost la munca, si nu mai pot scoate bani de pe el, mi-l da afara din bancomat, imi spune ca tranzactia nu poate fi procesata. Nu stiu de ce, ca am mai scos bani de pe el. Puteti sa ma ajutati?

Probleme cu retragerea banilor de pe cardul Card Lloyds Bank
Probleme cu retragerea banilor de pe cardul Card Lloyds Bank

In primul rand, daca aveti aplicatia de mobile/internet banking Lloydsbank, verificati situatia banilor de pe card, adica daca aveti bani in contul de card.

Verificati ca nu cumva banii sa fie in alt cont, de exemplu intr-un cont de economii, nu pe contul de card.

Daca banii sunt in cont si nu puteti sa-i scoateti cu cardul de la bancomat, atunci incercati la POS-urile existente la ghiseele unor banci, precum CEC Bank sau Banca Transilvania.

Daca nu puteti scoate banii nici de la POS, atunci s-ar putea sa fie o problema cu cardul, de exemplu cardul sa fi fost blocat de banca, din motive de securitate.

In acest caz, sunati la numarul de telefon de pe spatele cardului, sau la telefonul de contact al LloydsBank: +44 1702 278 272

Daca nu reusiti sa vorbiti in engleza cu ei, va pot ajuta eu cu traducerea.

Reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema.

6 raspunsuri la “Nu pot sa scot bani de pe cardul Lloydsbank din Anglia. Ce pot sa fac?

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Doar dumneavoastra va puteti debloca contul de la Lloids Bank, pentru ca este vorba de datele dumneavoastra personale inregistrate la banca engleza.

Daca nu vorbiti engleza, o solutie este sa le trimiteti un e-mail cu o cerere de deblocare a contului.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul primit de la Lloids Bank.

1. Schipor Anișoara Felicia

Primeam alocația la copil pe acest card dar de 11luni nu o mai pot primi cardul este dat afara din bancomat știți cumva cum pot debloca acest card

2. Bordea vasile

Mi -sa blocat cardul de catre banca(ĺloyds)
    Pentru ca am incercat sa scot o suma m-ai mare de bani pe.un card romanesc!

− 1 = 5