Unde gasesc numar client BRD sau codul de activare?

nume utilizator aplicatie brd

Unde pot gasi nr client BRD sau cod activare aplicatie?

Numarul de client BRD este, de fapt, numele de utilizator (codul de utilizator) necesar pentru accesul in aplicatia web YOU BRD.

Numele de utilizator il primiti de la banca, iar daca l-ati uitat, il puteti gasi in aplicatia mobila YOU BRD, in Mobile Token. (vezi foto)

Codul de activare este codul de securitate din 6 cifre pe care-l primit prin SMS de la banca, in momentul activarii aplicatiei mobile YOU BRD.

Trebuie sa stiti ca nu puteti utiliza aplicatia web (internet banking) a BRD, fara sa va activati si aplicatia mobila, intrucat din aceasta (Mobile Token) se genereaza codul necesar pentru a intra in aplicatia web (de pe calculator/laptop).

Va rog sa reveniti la mine daca aveti nevoie de ajutor pentru activarea aplicatiei YOU BRD.

Bancherul.ro

13 raspunsuri la “Unde gasesc numar client BRD sau codul de activare?

1. Laura

Am introdus codul din cele 6 cifre primit de la banca că sa intru in nu BRD și îmi spune cod incorect,😡😡

1. Feștilă Constantin-Bogdan

Bună ziua! Am încercat sa accesez aplicația, după ce am realizat online identificare și reactualizare de date (precizez ca a mai folosit aplicația, in urma vizitării agentiei BRD, dar am făcut un update la aplicație…Am urmat acest procedeu de câteva ori… Finalul a fost timp pierdut și un mesaj în care mi se spune să merg personal la Bancă. Păi, tocmai de aceea am pierdut timpul pe telefon și am făcut nenumărate identificari online și actualizări de date, pentru că programul personal nu-mi permite sa ajung la oAgenție BRD… Nu înțeleg de ce mai există posibilitatea de configurare online, atât timp cât procedeul este nefuncțional…

Dă-i un răspuns lui Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Anulează răspunsul

1 + 8 =