Vreau sa activati optiunea pentru ami trimite SMS cu salariul pe care imi intra in cont la BRD, ca nu pot afla cum sa fac.va multumesc

Date de contact BRD

Date de contact BRD

Pentru a primi SMS pe telefonul mobil atunci cand va intra salariul in cont, va trebui sa va abonati la serviciul de alerte prin SMS al BRD, denumit myBRD SMS.

Pentru a afla modalitatile de abonare si de semnare a contractului, va rog sa luati legatura cu BRD la urmatoarele date de contact:

- Tel Verde: 0800 803 803

- Telefon fix: 021 302 61 61, numar apelabil in orice retea de telefonie

- Telefon mobil: *BANCA (*22622), numar cu tarif normal, apelabil din retelele de telefonie Orange sau Vodafone

- Email: vocalis@brd.ro

TARIF / COMISION Utilizare MyBRD SMS (Servicii de Banca la Distanta):

- Comision de gestiune lunara: 2 RON
- Furnizare informatii privind soldul contului curent: 0.9 RON
- Furnizare miniextras: 0.9 RON
- Mesaj SMS receptionat (cu exceptia celor pentru furnizarea soldului si miniextras): 0.9 RON

Va rog sa reveniti daca nu reusiti sa rezolvati problema sau daca aveti nevoie de ajutor sau de alte informatii.

5 raspunsuri la “Cum activez alertele SMS pe telefon, pentru a afla cand imi intra salariul in cont?

1. iordache ion

am serviciul activat si de 3 saptamani nu mai primesc mesajele cu debit si creditari…am sunat la banca si mi sa spus ca totul e in ordine…dar tot nu primesc mesajele

2. Paula Cristina Diosi

Eu las în fiecare lună câte 10 lei pe card pentru sms iar luna următoare înainte de salariu îmi dezactivează sms si îmi spune e că nu am suficienți bani pe card. Dacă sms-ul e 2 lei la 10 lei cât las pe card cum nu e suficient? Câți bani să las atunci pe card că nu mai stiu.

1. admin Post author

Abonamentul lunar pentru a primi SMS-uri este 2 lei pentru cardurile de debit si 5 lei pentru cardurile de credit, dar suplimentar banca va ia cate 90 de bani pentru fiecare SMS primit. De exemplu, daca primiti 10 SMS-uri, aveti de platit 9 lei, plus 2 lei comision administrate, deja sunt 11 lei, iar daca aveti card de credit, in total se fac 14 lei.

In acelasi timp, s-ar putea sa aveti de platit si alte comisioane lunare pentru card, in functie de cardul pe care-l detineti.

Va rog sa-mi spuneti ce tip de card aveti la BRD si cum il folositi, pentru a va spune cat aveti de platit lunar.

6 − = 5