1358 intrebari au primit raspuns pana acum pe site-ul nostru
Am o problema cu aplicatia YOU BRD: nu pot sa o instalez. Ce trebuie sa fac?

Bună, am încercat sa mi activez aplicația you brd și de la banca, dar și personal, iar aceasta aplicație îmi tot da eroarea „oops, something went wrong” in ambele situații. Întâmpin aceasta problema de ceva timp, dar nici consilierii de la banca propriu zisa nu știu ce sa facă, ma puteți ajuta?

Vodafone m-a pacalit: mi-a scumpit factura pentru depasirea netului, iar acum imi cere taxa de despagubire. Ce pot sa fac?

Am si eu o problema cu cei de la Vodafone, sunt abonat din anul 2001, iar in luna iulie 2022 m-au pacalit sa trec 3 cartele ale copiilor la abonament , si ca pentru acele cartele de 5 euro nu o sa platesc nimic in plus, si ca voi avea si facilitatea ca in loc de 28 zile o sa am luna intreaga.

La a doua factura cu stupoare am constatat ca suma este mai mare deoarece s-a depasit Netul pentru cele trei cartele. Am sunat si le-am comunicat ca m-au pacalit ca nu vreau sa platesc un cent in plus, eu nu stau sa verific cat net folosesc copii.

Ca sa reziliez cele trei cartele si sa trec din nou la cartela imi cer 114 lei taxa
de despagubire pentru fiecare. Dar nu am beneficiat de nimic, mi-am platit facturile toate, am fost pacalit si acum vreau sa renunt la pacaleala. De ce trebuie sa platesc taxa de debransare? Ce trebuie sa fac? Multumesc frumos.

Datoria se prescrie, daca nu am primit somatie de la banca si executorul judecatoresc timp de 10 ani?

În anul 2012 fiica mea a făcut o descoperire de card de 1500 lui la Reifeisen Bank. Abia astăzi 06.10.2022 am primit somație de la executorul judecătoresc, având ca anexa și hotărârea instantei de judecata privind plata a 4800 lei.

Ce ma sfătuiți sa fac, deoarece au trecut 10 ani și nu am primit nicio somație din partea băncii sau altei instituții.. Nu s-a prescris aceasta datorie în acest timp?
Va mulțumesc,

De ce nu functioneaza aplicatia Neo BT?

Aplicația neo bt continua să nu mi funcționeze,am neapărată nevoie !

Pot sa reziliez contractul Vodafone, fara alte taxe, penalitati sau despagubiri?

In urma legii 198/2022, prin care se aduc modificari serviciilor de
telefonie mobila, daca beneficiarul de servicii, nu este de acord, se
putea denunta unilateral contractul, fara taxe mai putin subventii la
telefoane.

Am trimis o adresa de cerere reziliere contract, cu
facturarea diferentei pentru un telefon si minus diferenta facturii
platite in avans dupa care m-am portat.Bine-nteles ca au facturat suma
completa cu taxe pentru contract.Am facut si o sesizare la ancom, as
putea sa deschid proces.

Daca Ocean Credit mi-a acordat un credit depasind gradul meu de indatorare, contractul poate deveni nul?

Buna.
As vrea sa ma sfatuiti cu ceva. Detin un credit si un card de credit la BT, inca un cresit la CEC si un card de credit la Orange Money. Peste acestea recunosc am mai facut o somicitare la Ocean Credit pe care mi-au aprobat-o la valoarea de 4600 de lei. Banii pe care i-am folosit toti.. in aces sens daca Ocean Credit mi-a acordat acest credit depasind gradul meu de indatorare contractul poate deveni nul?

Credius mi-a pus poprire de 11.000 de lei, pentru un credit de 2.500 de lei. Este posibil?

In anul 2021 am luat un credit de la Credius in valoare de 2500 lei.
Am plătit pana anul trecut in Decembrie. Din cauza unor probleme nu
am mai putut plăti. Acum mi-au pus poprire pe cont unde am
indemnizația și alocația copilului de 11667 lei.

Este posibil sa mi se pună pentru 2500 lei o suma așa mare? Multumesc!

Nu reusesc sa activez aplicatia YOU BRD. Ce pot sa fac? [citeste tot]
Politia m-a anuntat ca pe masina cumparata s-a pus sechestru. Ce pot sa fac?

Am cumpărat un autoturism în data de 6 august,cel de la care l-am
cumpărat, la rândul său, il cumpărase în data de 7 iulie de la
proprietarul din certificatul de inmatriculare. De fiecare data au
fost scoase certificate fiscale de la admin financiare.

În data de 20 septembrie ,când am avut programarea la DRPCIV mi s -a spus ca
autoturismul are sechestru asigurator civil din data de 16 septembrie.

Proprietarul a aflat ,tot de la politie, ca s a pus sechestru pe
autoturism pentru un card CETELEM din urma cu mai mulți ani. Nu stiu
daca acest sechestru este de la executor,nu stiu nr dosar sau decizie
si nu stiu de unde sa incep ori ce fel de demers.

Cert este ca nu știu
și nu am cum sa aflu ce se întâmplă cu adevărat. De aceea ,va
rog, să îmi dați un semn dacă ma puteți ajuta,desigur cu tot ceea
ce presupune,inclusiv costurile.
Mulțumesc.

Aplicatia BT Pay nu se deschide! De ce?

Nu reusesc sa folosesc app BT pay.Intru pe ap.dar se tot incarca si nu se deschide.Se tot invarte cercul colorat dar nu se deschide ap.

> citeste toate intrebarile si raspunsurile