cont

brd-contract conditii generale bancare
Care este contractul BRD in relatia cu clientii persoane fizice?

Care este contractul standard al BRD in relatia cu clientii persoanele fizice?

bcr reclamatie
Cum pot sa fac o reclamatie la BCR?

Cum se poate face o reclamatie la BCR?

Pot sa inchid online un cont la Banca Transilvania?

Pot sa inchid contul de la Banca Transilvania online, din aplicatie?

Cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul Raiffeisen Bank?

Buna seara ,cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul rafaiseen Bank?

Nu pot primi valuta in contul Raiffeisen. Cum rezolv problema?

buna ziua,de o saptamana la Raiffaissen bank nu pot primi valuta in cont din diferite platforme de gen revolut ,la call center nu stiu sa spuna decat ca este in lucru
multumesc

black friday banci
Ce oferte au bancile de Black Friday?

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

Pot inchide un cont bancar, daca am poprire?

Daca am o proprie pe card dar mie nu îmi mai intra nici un ban pe acel card ii pot închide sa nu mai plătesc comision de administrare cont mulțumesc frumos

Cand intra banii cu un transfer cu taxa de urgenta de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua! Daca azi am transferat de la BT la Reiffeisen,până în ora 15 cu taxă de urgentare,banii vor intra mâine sau azi?

Termeni si conditii privind actualizarea datelor online la BRD

In ce conditii se poate face actualizarea datelor personale la BRD online, pe site-ul bancii?

Cum pot sa-mi actualizez datele personale la BRD, daca nu sunt in tara?

Buna seara ,locuim in spania si nu am mai fost in romania de 3 ani!As dori sa aflu cati banii sunt in cont am sunat la banca dar mi au spus sa actualizez datele dar nu stiu cum ,va rog daca se poate sa mi spuneti !

Nu pot plati rata la creditul Raiffeisen, pentru ca am poprire pe cont. Ce pot sa fac?

Am o situație mai neplăcută cu o Raiffeisen.
Am propire pe cont de la executor și nu îmi pot platii ratele la banca.
Dânșii mi-au spus ca ei nu au acordul biroului executor pentru a-mi platii rata la banca.
Am sunat și la executor și domna de acolo mi-a spus ca ei nu au pus propirea în asa fel încât sa nu îmi pot platii ratele la banca.
Nu mai înțeleg.
Ma învârt intr-un cerc în care eu nu pot sa îmi plătesc rata la banca deși am banii respectivi.
Probabil Raiffaisen așteaptă sa le plătesc dobânda aiurea și sa ma execute și ei.
Va rog dacă se poate sa ma ajutați cu un sfat sau ceva legat de acesta situație.
Astăzi am sunat din nou și mi s-a comunicat ca nu exista nicio soluție pentru a platii rata.
Îmi cam suna a abuz.

brd-reclamatie
BRD m-a anuntat dupa 14 ani ca am o datorie la un overdraft platit. E posibil?

Bună ziua!

În perioada 2004-2008 am luat un Overdraft de la BRD pe carel-am returnat în momentul în care s-a încheiat raportul de serviciu cuinstituția respectivă.

Zilele trecute(deci, după 14 ani) am fost sunat de la BRD sămi se comunice că am o datorie la banca în valoare 2500 lei.

Este posibil?
Mulțumesc!

activare smart token raiffeisen
Nu pot sa-mi activez aplicatiile Raiffeisen, apare eroare tehnica. Ce pot sa fac?

„Bună ziua,

Intâmpin niste probleme când doresc să-mi reactivez contul Raiffeisen. Țin să menționez că am mai avut aplicațiile Smart Mobile si Smart Token făcute când mi-am făcut cardul, dar după un timp am renunțat la ele.

Am fost săptămâna trecută la bancă, cu gândul de a-mi recupera contul, având în vedere că nici contul de utilizator nu-l mai știam. Mi-au dat toate detaliile posibile despre contul meu și cum ar trebui procedat, ba chiar au încercat doamnele de la banca să îmi facă aplicațiile, dar nicio șansă, apărea ca în ss’ul de mai jos.

Ce pot face în legătură cu această problemă?”

you brd problema activare
Nu reusesc sa intru in cont. S-a blocat aplicatia YOU BRD?

„Buna ziua. Nu reusesc sa intru in cont de vreo ora. S a blocat aplicatia YOU BRD?”

durata plati incasari raiffeisen
Nu au intrat banii trimisi din contul HSBC din UK Wales la Raiffeisen in Romania. Cat dureaza?

„Bună ziua. Am trimis banii in contul băiatului din UK Wales in România Rădăuți. Banca mea este HSBS . Au trecut 9 zile
lucrătoare și nu au intrat banii. Banca din România este Raiffeisen. Mulțumesc frumos.”

cum aflu numar cont iban bcr
Cum pot afla numarul contului meu IBAN de la BCR?

Îmi spuneți cum pot afla nr. cont IBAN la BCR și celelalte dacă sunt în Anglia? Nu le am la mine.

home bank ing
Pot transfera bani din contul in lei intr-un cont in euro, prin Home Bank?

Pot transfera bani prin Home Bank din contul de lei in cel de euro?

bancoposta app
Cum deschid un cont online Postepay?

Vreau sa imi deschid un cont online postapay, cum as putea face?

neo bt
Cum accesez banii din contul in euro deschis de Banca Transilvania?

Mi a trimis cineva acum câteva zile o suma de bani in euro pe contul meu în RON de la banca Transilvania.
Am verificat azi prin visual help și banii au ajuns pe un cont în euro deschis de cei de la bt.
Întrebarea mea e cum accesez acei bani dacă pe aplicația bt pay îmi apare doar contul in RON?