cont

brd-reclamatie
BRD m-a anuntat dupa 14 ani ca am o datorie la un overdraft platit. E posibil?

Bună ziua!

În perioada 2004-2008 am luat un Overdraft de la BRD pe carel-am returnat în momentul în care s-a încheiat raportul de serviciu cuinstituția respectivă.

Zilele trecute(deci, după 14 ani) am fost sunat de la BRD sămi se comunice că am o datorie la banca în valoare 2500 lei.

Este posibil?
Mulțumesc!

activare smart token raiffeisen
Nu pot sa-mi activez aplicatiile Raiffeisen, apare eroare tehnica. Ce pot sa fac?

„Bună ziua,

Intâmpin niste probleme când doresc să-mi reactivez contul Raiffeisen. Țin să menționez că am mai avut aplicațiile Smart Mobile si Smart Token făcute când mi-am făcut cardul, dar după un timp am renunțat la ele.

Am fost săptămâna trecută la bancă, cu gândul de a-mi recupera contul, având în vedere că nici contul de utilizator nu-l mai știam. Mi-au dat toate detaliile posibile despre contul meu și cum ar trebui procedat, ba chiar au încercat doamnele de la banca să îmi facă aplicațiile, dar nicio șansă, apărea ca în ss’ul de mai jos.

Ce pot face în legătură cu această problemă?”

you brd problema activare
Nu reusesc sa intru in cont. S-a blocat aplicatia YOU BRD?

„Buna ziua. Nu reusesc sa intru in cont de vreo ora. S a blocat aplicatia YOU BRD?”

durata plati incasari raiffeisen
Nu au intrat banii trimisi din contul HSBC din UK Wales la Raiffeisen in Romania. Cat dureaza?

„Bună ziua. Am trimis banii in contul băiatului din UK Wales in România Rădăuți. Banca mea este HSBS . Au trecut 9 zile
lucrătoare și nu au intrat banii. Banca din România este Raiffeisen. Mulțumesc frumos.”

cum aflu numar cont iban bcr
Cum pot afla numarul contului meu IBAN de la BCR?

Îmi spuneți cum pot afla nr. cont IBAN la BCR și celelalte dacă sunt în Anglia? Nu le am la mine.

home bank ing
Pot transfera bani din contul in lei intr-un cont in euro, prin Home Bank?

Pot transfera bani prin Home Bank din contul de lei in cel de euro?

bancoposta app
Cum deschid un cont online Postepay?

Vreau sa imi deschid un cont online postapay, cum as putea face?

neo bt
Cum accesez banii din contul in euro deschis de Banca Transilvania?

Mi a trimis cineva acum câteva zile o suma de bani in euro pe contul meu în RON de la banca Transilvania.
Am verificat azi prin visual help și banii au ajuns pe un cont în euro deschis de cei de la bt.
Întrebarea mea e cum accesez acei bani dacă pe aplicația bt pay îmi apare doar contul in RON?

reclamatie raiffeisen
Raiffeisen mi-a blocat abuziv contul. Ce pot sa fac?

buna ziua, banca raiffeisen mi-a blocat abuziv un cont. contul e vechi, nu am card la el, nu am aplicatie, locuiesc permanent in UK, acum au intrat niste bani in el dupa mult timp, sora mea are procura sa scoata/transfere/inchida contul insa banca l-a blocat (activitate suspicioasa). singura persoana cu acces dintr-o sucursala este sora mea, folosind procura. vreau sa scot banii si sa inchid contul. nici macar eu nu am acces la cont ca nu am aplicatie si nu am numar de romania. va rog sa ma ajutati. multumesc

Daca angajatorul imi opreste deja 1/3 din salariu, este normal sa ramina blocat contul bancar?

buna ziua,
as avea si eu o intrebare. Daca angajatorul imi opreste deja 1/3 din salariul, este normal ca ,contul bancar sa ramina blocat si orice suma care imi intra in cont sa ii retraga pe toti banca? Si daca imi intra in cont alte sume decit salariul este normal sa ramina blocate ???

nickel transfer bani
Dintr-un cont nickel Franta cum pot transfera suma contului la BRD?

Dintr-un cont nickel Franța cum și în ce condiții pot transfera suma contului la brd sau revolut. Mulțumesc. Aștept răspuns urgent, de specialitate, exclus, comentarii în necunoștință de legislația și practicilor bancare, europene. Mulțumesc.

cec-bank-mobile-banking
Cum pot sa-mi recuperez cardul de alocatie CEC Bank?

Buna ziua! Am un Cont deschis la cecbank unde imi intra alocatia copiilor, sunt plecata din Tara si toate actele inclusiv card alocatii sunt ramase la fostul sot si nu vrea sã mi dea Nimic!
Este vreo Sansa sã pot afla numar de Cont sã fac aplicatia online banking Sau sã recupereaz cumva cardurile pentru ca acesta sã nu poata intra in posesia banilor care apartin copiilor? Mentionez ca eu nu mai am domicilu stabil in Romania pentru a cere cardurile la o anumita adresa! Multumesc

reclamatie Raiffeisen
Banca are dreptul sa-mi faca operatii pe cont fara acordul meu?

„Am conturi deschise la Raiffeisen in lei unde se vireaza si salariu si in euro. Pe contul de lei am o descoperire de cont pentru care platesc o dobanda lunara de nerambursare.

Datorita faptului ca nu am avut bani in contul de lei banca a luat din contul de euro (a facut schimb de moneda si a transferat in contul de lei de unde a incasat dobanda ce trebuia achitata).

Au dreptul sa faca acest lucru? Au dreptul sa- mi faca operatii pe cont fara acordul meu?
Vreau sa-i reclam, deoarece consider ca este o practica abuziva. Unde ma pot adresa?”

In cat timp imi poate gasi ANAF noul cont deschis la banca?

As avea nevoie de un răspuns.. Eu am proprire pe contul Raiffeisen și între timp mi am făcut un cont pe banca Transilvania pentru a mi putea ridica salariu. As dori sa știu în cât timp ma vor putea găsi cei de la Anaf pentru contul nou făcut? as dori un răspuns

Executorul poate lua banii de pe cardul de credit Cetelem?

Intrebare
Bună ziua. Am avut un cont în Banca Transilvania prin care puteam lua sume modice ca împrumut de la Hora Credit în fiecare lună. Acum ceva timp mi s-a instituit proprie pe cont iar când au trimis banii cei de la Hora Credit executorul luat tot împrumutul din cont.

Vreau să fac un card de împrumut Cetelem pentru a lua în rate obiecte din dedeman. Executorul poate lua banii din contul deschis de Cetelem?

george-eroare-aplicatie
Mi-a fost blocat contul George la BCR. Ce pot sa fac?

Scuze pentru deranj dar, după ce am făcut o plată cu confirmare pe George, am făcut o alta dar, la sfârșit mi-a fost blocat contul cu cod eroare 9024.Ce pot face? Am sunat o oră la *2227 dar în zadar. Vă rog ajutați-mă!
Mulțumesc anticipat.

Pot sa transfer euro intr-un cont bancar in lei la Banca Transilvania sau Raiffeisen?

Daca vreau sa retrag bani de pe aplicatia Binance, trebuie sa retrag in euro, pot sa retrag suma in euro intr un cont in lei ? Am cont la banca transilvania si la raiffeisen, care dintre acestea 2 va face conversia automat sau imi va permite sa fac transferul ?

card-george-bcr
Cum inchid un cont George la BCR?

Am deschis un cont George la Bcr si inca nu am primit cardul respectiv si nici nu am depus nici un ban in contul respectiv,nu am plătit absolut nimic pentru deschiderea acelui cont,acum doresc sa il închid vreau sa stiu trebuie sa plătesc ceva sau pur si simplu fac o cerere pt a-l închide? Multumesc

Pot trimite euro intr-un cont in lei de la o banca din Romania?

Bună ziua! Mă aflu într-o țară străină și doresc să aflu dacă pot trimite euro pe un cont in lei. Adică persoana din România
ii poate scoate direct de la bancomat? Conversia se face automat fără să cer această favoare expres? Si daca da, se percepe un
comision?