Author Archives: Vasile Coman - Reclamatiibanci.ro

Probleme aplicatie myBRD pe iPhone IOS 14
Aplicatia myBRD nu functioneaza pe telefonul iPhone cu IOS 14.0. De ce?

Am IOS 14.0, instalat de ieri. Nu mai functioneaza MyBRDMobile. Cand accesez serviciul, porneste pentru o secunda apoi se inchide aplicatia.

Este ilegal ca Vodafone sa ceara despagubiri pentru renuntarea la contract inainte de termen (decizie definitiva a judecatorilor, la cererea ANPC) [citeste tot]
La care banca sa-mi fac un card? Care are cel mai mic comision lunar de intretinere?

bună ziua, dacă as dori un card 💳 ce comision am pe luna 🌚 pentru întreținere?

Daca achit creditul integral mai devreme, primesc inapoi banii pentru asigurare?

Buna ziua. Am luat un credit de 30.000 lei pe 7 ani, am platit la el 2 ani, apoi am mai dat in plus 15.000 de lei, dar inca nu e achitat integral. Ar trebui sa primesc inapoi o parte din asigurarea integrala a creditului? Multumesc

ing-executare-silita-poprire-alocatie-birouldecredit-stergere
ING m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, iar acum nu vrea sa ma stearga. Ce pot sa fac?

Am fost la CEC Bank sa refinantez un credit luat anterior de la Raiffeisen, pentru o rata mai mica, dar mi s-a spus ca nu pot, pentru ca as fi in Biroul de Credit, raportat de ING.

Nu stiam ca as fi avut vreo datorie la ING, iar banca nu m-a anuntat ca am intarzieri. M-am dus la ei si am intrebat si am aflat ca am fost raportat pentru o restanta de 150 de lei din luna aprilie, in timpul izolarii din cauza coronavirusului, insa habar n-aveam ca am de platit acea suma, nu am primit nicio notificiare de la banca.

Am platit toata datoria la card si le-am spus ca vreau sa-l inchid, dar mi-au zis ca nu se poate acolo, ca trebuie sa ma duc la office-ul unde am deschis contul. M-am dus acolo, am inchis contul, apoi le-am cerut sa ma stearga din Biroul de Credit, dar n-au vrut, mi-au spus ca nu se poate, ca de ce am intarziat cu plata. M-au trimis apoi la alt office, in Dorobanti, dar nici acolo n-au vrut, o doamna mi-a spus ca ei nu pot face asta, sa caut pe internet firme care se ocupa de stergerea din Biroul de Credit. Va rog sa ma ajutati, cum pot sa rezolv problema, ca sa fac refinantarea?

ING Bank a dublat iar platile cu cardurile

ING Bank a dublat iar platile cu cardurile [citeste tot]

Cardurile, ATM-urile si POS-urile Raiffeisen nu functioneaza, dar clientii bancii au ramas fara bani in conturi [citeste tot]
Cum pot fi stearsa de Provident din Biroul de Credit?

Am scos un imprumut de la Provident in 2017, pe care l-am achitat, iar acum cand m-am dus la banca pentru a lua un credit Prima Casa, am aflat ca sunt raportata la Biroul de Credit. La telefon mi-au spus ca nu se poate sterge, ca as fi avut datorii, dar eu habar nu am avut de aceasta situatie. Ce pot sa fac?

ING este reclamata de clienti ca le-a inchis conturile, desi si-au actualizat datele personale [citeste tot]

Justitia confima acuzatia ANPC ca Raiffeisen Bank si-a inselat clientii cu credite in franci elvetieni [citeste tot]