Tag Archives: BRD

Cine si cum poate amana ratele la credite, pe maxim 9 luni, conform Ordonantei Guvernului [citeste tot]
Banca Nationala a Romaniei - BNR

Toate bancile si IFN-urile, precum si Guvernul, pot decide fara probleme amanarea ratelor la credite pentru cei afectati de criza COVID-19, ne asigura BNR [citeste tot]
top-dobanzi-depozite-firme

CEC Bank lanseaza un produs greu de gasit la alte banci: contul de economii pentru firme [citeste tot]
dobanzi-credite-nevoi-personale-febr2020

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale?

Care banci au cele mai mici dobanzi la creditele de nevoi personale? [citeste tot]
Executorul poate sa-mi puna poprire pe jumatate din pensia de 12 milioane?

E legal ca un executor sa-mi puna poprire pe pensie si sa-mi ia jumatate din pensia de 12 milioane, pentru doua datorii la niste credite de la BRD pe care le-a avut sotia decedata? Creditele aveau asigurare, nu e normal sa fie platite de firma de asigurare? Multumesc

dobanzi-credite-prima-casa-februarie-2020

Programul Prima Casa in 2020: dobanzile la creditele acordate de banci, comparativ cu un credit imobiliar standard [citeste tot]
Nu mai pot intra in contul BRD cu parola si sunt in alta tara, mi-am schimbat numarul de telefon. Ce pot sa fac?

Mi-am schimbat numarul de telefon deoarece m-am mutat in Anglia pe perioada de studiu. Ca prin urmare, nu am primit mobile token si acum nu ma mai pot autentifica cu parola.

Am nevoie de cont cat de repede posibil deoarece e singurul pe care il am si il folosesc, dar ei mi-au comunicat ca trebuie sa completez un formular care mi-l vor trimite pe email, dar nu am primit absolut nimic.

Poate ma panichez eu prea mult, dar nu se poate rezolva cumva mai repede? Sa schimbe numarul ala de telefon si sa imi deie access la cont?

brd-cod-utilizator-id-parola-logare
Nu pot introduce parola pe mybrdnet. Ce se intampla?

Buna ziua. Am o problema cu accesul la cont prin mybrdnet, nu ma lasa sa introduc parola. Introduc ID-ul, codul de utilizator, dar nu-mi mai apare casuta cu parola, ca pana acum. Ce se intampla?

Pot sa refuz actualizarea datelor personale si sa inchid contul la BRD?

Lucrez in Franta de 4 ani și tot de atunci am un cont in valuta la banca brd. acum am venit la munca din dată de 13 -01-20 . de 4 zile am contul blocat. dupa aceste 4 zile am sunat la brd si mi-au spus că nu am datele actualizate. Am sunat la ei si mi-au trimis un mail cu niste baliverne fiscale sa le completez si sa le trimit .

intrebarea mea este:pentru actualizarea datelor personale nu ar trebui să ceară doar acte doveditoare la persoana mea(CI,adresa domiciliu)? pentru ce imi cer număr de rezidență fiscală,țara de rezidență,acestea eu le-am declarat la fisc .

Pot sa refuz completare acelui formular si sa închid contul online?

BRD mi-a blocat contul, desi am actualizate datele personale. Ce pot sa fac?

Buna seara, in data de 17 ian am observat cu stupoare ca la sucursala BRD am contul blocat, intru sa cer explicatii, doamna se uita pe monitor dupa ce i-am dat buletinul, tasteaza ceva la tastatura si imi spune ca datele sunt actualizate si in max 48 de ore contul se va debloca.

Trece weekendul si luni 20 ian. verific iarasi si contul tot blocat este, intru iarasi in banca dau de aceeasi femeie si imi spune ca nu am semnat ceva acte,le semnez si astept.

Miercuri 22.01.2020 contul tot blocat este vb iarasi cu aceea individa si imi spune sa mai astept ca sunt multe cereri.

Precizez ca nu mi-am schimbat datele ,nu mi-am schimbat numele,nu am schimbat buletinul,adresa,permisul,femeia,etc,doar masina .

Ce sanse am daca le fac plangere penala celor de la BRD pt sechestru pe bani,banca in timpul scurs se foloseste de banii mei .