Tag Archives: BRD

revolut aplicatie
Un transfer facut la ora 17, de pe Revolut la BRD, cat dureaza?

Buna ziua..dacă mi-au fost transferați aseară niste bani în jur de ora 17 de pe revolut pe brd..este posibil sa nu se facă transferul în zilele de 30, și 1 ? mulțumesc anticipat

nu functioneaza you brd
Aplicatia YOU BRD nu functioneaza! Ce pot sa fac?

După nenumărate vizite la bancă sau discuții cu agenții de la call center aplicația YOU BRD nu funcționează… În momentul în care încerc să activez aplicația, trec de proces (buletin, face scan), dar după introducerea numărului de telefon (în mod corect,
prefixul fiind deja notat) întâlnesc o eroare “Ups, s-a produs o eroare încercați mai târziu”…

La banca, aproximativ aceeași problema, tot fără acces la aplicație, agentul bancar reușește sa activeze aplicația, primesc și o confirmare, dar am acces la aplicația doar până în momentul închiderii acesteia; este foarte bizar…

După închiderea aplicației sau după ce este pusă “în bară” nu mai funcționează, mereu îmi apare să încep/reîncep procesul de activare.

Aplicația a fost actualizata, dezinstalată, instalată din nou, telefonul actualizat, totuși aplicația nu funcționează; menționez că folosesc sistemul IOS (IPhone 14 plus).
Până în prezent nici un agent bancar sau un agent call center nu a fost capabil să-mi ofere o explicație sau soluție.

Sper să mă puteți ajuta cu un răspuns, deoarece mă gândesc serios să colaborez cu altă bancă.

brd-contract conditii generale bancare
Care este contractul BRD in relatia cu clientii persoane fizice?

Care este contractul standard al BRD in relatia cu clientii persoanele fizice?

BRD - reclamatie-cont-inactiv
Cum pot afla pinul cardului BRD, daca l-am uitat?

Am uitat pinul cardului BRD. Cum pot sa-l aflu?

Care este numarul de client BRD? Vreau sa-mi fac aplicatia

Stimate Domn am o întrebare care este Numărul de client Brd vreau să îmi fac aplicația

top dobanzi fixe credite ipotecare
Care banci au cele mai mici dobanzi fixe la creditele ipotecare?

La care banca gasesc cea mai mica dobanda fixa la un credit pentru casa?

Cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul Raiffeisen Bank?

Buna seara ,cum pot sa fac un transfer instant din contul BRD in contul rafaiseen Bank?

black friday banci
Ce oferte au bancile de Black Friday?

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

BRD a intarziat sa trimita la Fondul de garantare cererea de instrainare a imobilului. Ce pot sa fac?

In data de 21 Septembrie am depus la sediul unei agenții BRD o cerere de înstrăinare a unui imobil către Fondul de Garantare (pentru a-l putea vinde, acesta a fost achiziționat in urma cu 8 ani prin Prima Casa).

Dosarul a stat mai mult de 30 de zile pe biroul angajatei BRD , aceasta uitând sa-l trimită către Ministerul de Finanțe. Le -am
adus eu aminte de el când am sunat după 30 zile sa întreb când as putea primi răspuns de la MF. Abia atubci mi-au trimis dosarul, întârzierea aceasta punându-mi in pericol noua achiziție și alte 2 tranzacții in lanț de vânzare-cumpărare ( cu ceu care urmau sa
mi cumpere apartamentul, cu cei de la care cumpărăm) mutându-mi termenele cu alte 30 de zile.

Cei de la banca au dat din umeri si si-au cerut scuze. Scuze care nu ma încălzesc cu nimic si care nu-mi rezolva problema. As dori sa știu unde si cum sa procedez pentru a se îndrepta mai repede greșeala lor. Ministerul de Finanțe nu are cum sa ma ajute, termenul maxim de răspuns la dosar fiind 30 de zile, fără posibilitate de urgentare.
Va mulțumesc!

Cat dureaza un transfer bancar de la BRD la BT?

Bună ziua, spuneti-mi va rog, daca cineva mi-a facut un transfer bancar de la Brd in contul meu Bt joi la ora 15, cand ar trebui sa primesc banii? Luni ora 9, inca nu sunt….. e vreo problema? Ar putea fi anulat transferul?

nu functioneaza you brd
Nu pot finaliza actualizarea datelor la BRD. Ce trebuie sa fac?

cum pot sa instalez aplicația YouBRD pe un alt telefon, pentru că nu se poate finaliza actualizarea datelor. Îmi cere de doua ori fotografia cărții de identitate, prima data îmi permite,selfie îmi permite, completeaz datele, iar a doua oara nu mai este disponibil butonul de fotografiere. Rog suport pentru această problema.

BRD mi-a oprit tot salariul pentru o poprire. Este legal? Ce pot sa fac?

As dori daca se poate să mă lămuriți în privința unei situații,care personal mă depășește!O să încerc să vă descriu pe scurt situația,ca dumneavoastră să puteți înțelegeți despre ce este vorba și să îmi dați un răspuns dacă se poate!

În urma cu aproximativ 3 ani,m-am despărțit de tatăl copilului meu(nu am fost căsătoriți),si l-am actionat in instanță pentru a stabilii situația copilului nostru.Dupa cei 3 ani,s-a terminat procesul,custodia minorului fiind la ambii părinți(drepturi egale,doar domiciliul a ramas la tatal pentru că a considerat instanta ca acolo a crescut copilul).Din 2019 de cand am inceput procesul,nu am avut acces la copil nici macar 5 minute,tatal refuzând să respecte o hotărâre judecătorească!

Stiu ca nu va intra in atribuții acest subiect,dar am scris acestea ca sa înțelegeți problema cu care ma confrunt.Acum 3 luni,tatal copilului meu a dorit procură de la mine sa părăsească țara cu,copilul,nu mi-a spus unde pleaca,cand,cu cine,cat sta….categoric am refuzat!El,tatăl copilului m-a actionat in instanță,si a cerut sa ii se dea procură in lipsa acordului meu.Din motive bine întemeiate si cu dovezi clare,nu m-am putut prezenta la tribunal,iar instanța de judecată a hotărât să îi dea procură si m-a obligat să îi plătesc cheltuielile de judecata!

Asta este alta problemă care nu vă intră în atribuții,problema mea este ca m-au executat silit,tatăl a fost la un executor judecătoresc sa imi puna poprire pentru cheltuielile acelea.Nu am primit nici o înștiințare,iar în ziua salariului,cand trebuia sa intre banii,surpriză….0 lei.

Am sunat la banca cu care societatea unde lucrez are o convenție(BRD) ,am cerut explicații pentru situația aceasta si mi s-a comunicat că există un ordin judecătoresc pentru poprire.Suma datorată este de 3250 lei.Salariul meu luna această a fost de 2400 lei.Banca mi-a oprit toți banii de cum a intrat salariul.

Voiam să vă întreb dacă nu cumva s-a făcut un mare abuz,lasandu-mă fără nici un ban,in condițiile în care am 2 copii.Va rog din suflet,daca puteti sa ma lămuriți si ce imi recomandați sa fac pentru ca sunt disperată, banca m-a lasat fara nici un ban!Vă mulțumesc din suflet,O zi bună!

brd-reclamatie-clienti
Am primit scrisoare ca cineva a facut credit pe numele meu la banca BRD. Ce pot sa fac?

Am o problema: mama mea primeste scrisoare cum ca cineva a facut imprumut bancar pe numele ei si ea e girantul si ameninta ca ii ia garsoniera daca nu plateste la timp suma de 300 milioane, este posibil asa ceva, ca altcineva sa faca imprumut pe numele ei? mentionez ca ea nu a avut niciodata legatura cu banca brd sau vreun cont acolo.

nu functioneaza you brd
De ce nu pot sa intru in aplicatia youbrd?

Am incercat sa intru pentru prima data in aplicatia YouBRD si am trecut doar de primul pas. Cand am incercat sa fac poza la CI, dupa instructiuni, aplicatia nu focalieaza pe poza, poza iese mereu blurata ori ce as face si nu functioneaza. Cum rezolv problema?

cod utilizator aplicatie brd
Cum imi gasesc codul de client BRD?

Cum îmi găsesc codul de client BRD?

nu functioneaza you brd
Nu reusesc sa activez aplicatia YOU BRD. Ce pot sa fac?

Nu reusesc sa activez aplicatia YOU BRD. Ce pot sa fac?

cod utilizator aplicatie brd
Unde gasesc numarul de client BRD?

Unde gasesc numarul de client brd?

nu functioneaza you brd
De ce nu merge bine aplicatia YOU BRD?

În ultimul timp merge foarte rău aplicația. Am dezinstalat-o și am reinstalat-o. Tot asa.

Foarte slabă aplicația. Nu pot verifica contul și nu pot trimite bani.

nu functioneaza you brd
Nu pot activa YOU BRD! Ce se intampla?

Nu pot activa YOU BRD când am nevoie , foarte greu funcționează acest program ! Mult mai mulțumită am fost de MyBrd
Ce se întâmplă?

nu functioneaza you brd
De ce nu pot sa activez aplicatia YOU BRD?

Buna ziua! Folosesc se mult timp aplicatia You Brd, insa de curand am
schimbat telefonul si a fost nevoie sa instalez iar aplicatia, insa
imi cere sa o activez.
Imi cere sa urmez pasii cu poza buletinului, cu selfie, cu actualizare
date, spune ca procesul s a incheiat cu succes… si cam atat. Cand
termin toti pasii, ma pune sa o iau de la capat…
Gresesc undeva?
Multumesc pentru raspuns!