Ce pot sa fac daca nu dau de executorul judecatoresc?

Îmi spuneți va rog ce pot sa fac daca nu dau de executorul judecătoresc?

Am incercat atat telefonic (sunat și sms-uri) cât și e-mail-uri. Am incercat sa
merg la adresa dansului, dar fara succes; nu era nimeni acolo!

Solutia este sa va adresati la Camera Executorilor Judecatoresti din judetul in care aveti domiciliul.

Reclamatiile (petitiile) referitoare la activitatea executorilor judecatoresti pot fi transmise prin posta sau e-mail, la Colegiile Directoare ale Camerelor Executorilor Judecatoresti de pe langa Curtile de Apel de care apartin executorii judecatoresti respectivi, acestea fiind cele care soluţionează sesizările formulate împotriva executorilor judecătoreşti şi care pot propune, după caz, luarea măsurilor legale şi statutare.

De exemplu, Camera Executorilor Judecătorești de pe lângă Curtea de Apel București are urmatoarea adresa:

Strada Mihai Eminescu, nr. 50-54, etaj 4, ap. 10
Sectorul 1, București
Tel.: 021.312.15.59
Fax: 021.312.15.60

E-mail: cejcab@gmail.com

Adresele celorlalte Camere ale Executorilor Judecatoresti le gasiti aici: https://executori.ro/Organizare/Camere.aspx

Pe de alta parte, daca problema dumneavoastra este legata de datoria pe care o aveti la banca sau IFN si sunteti in situtia de executare silita prin poprire, trebuie sa luati legatura cu banca sau IFN-ul respectiv, intrucat executorul nu va poate ajuta prea mult, el ocupandu-se doar de infiintarea popririi si incasarea sumelor aferente acesteia.

Va rog sa reveniti la mine daca mai doriti ajutorul meu.

Vasile Pop-Coman

1 × 4 =