Aveti un model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit, unde am fost raportat de mai multe IFN-uri?

Puteti sa-mi dati un model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit? Am mai multe IFN-uri care m-au raportat, fara sa ma anunte sau sa ma avertizeze in vreun fel ca o sa am probleme mai tarziu daca voi cere un credit la banca.

Iata un model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit, in cazul in care IFN-urile nu v-au notificat si nu v-au informat in prealabil despre consecinte si nici nu v-au oferit solutii de a nu avea restante.

CERERE

Subsemnatul…prin prezenta va solicit stergerea informatiilor negative din Biroul de Credit, pentru ca raportarea s-a facut fara ca eu sa fiu informat in prealabil si fara sa-mi fie propuse solutii pentru evitarea acumularii restantelor si raportarii la Biroul de Credit, conform prevederilor contractuale si OUG nr.52/2016 privind contractele de credit.

Data

Semnatura

Numar inregistrare cerere

Aceasta cerere trebuie sa o trimiteti prin e-mail sau posta, la IFN-urile care v-au raportat la Biroul de Credit, dupa care cereti numar de inregistrare si asteptati raspunsul, in termen de 15 zile.

Reveniti apoi la mine sa-mi spuneti ce raspuns ati primit, pentru a va indruma in continuare in vederea rezolvarii problemelor cu IFN-urile.

Trebuie sa stiti ca stergerea din Biroul de Credit se poate face doar de catre IFN-urile sau bancile care v-au raportat, de nimeni altcineva.

2 × 2 =