Tag Archives: banca

iCredit m-a raportat la Biroul de Credit, desi le-am cerut sa-mi amane rata. Ce pot sa fac?

Am cerut consilierului iCredit amanarea ratelor, pentru ca am intrat in somaj tehnic si nu mai puteam plati rata, mi-a spus ca nu e nicio problema, insa ulterior am aflat ca m-au raportat la Biroul de Credit.

Am apelat la o firma pentru stergerea din Biroul de credit care n-au facut nimic, dar mi-au cerut sa le platesc 2.500 de lei sau macar jumatate din suma. Ce ma sfatuiti sa fac?

Pot trimite euro intr-un cont in lei de la o banca din Romania?

Bună ziua! Mă aflu într-o țară străină și doresc să aflu dacă pot trimite euro pe un cont in lei. Adică persoana din România
ii poate scoate direct de la bancomat? Conversia se face automat fără să cer această favoare expres? Si daca da, se percepe un
comision?

Pot face inchisoare daca nu platesc creditul la banca?

Buna ziua, in 2019 luna martie am facut un credit de 13000 €, nu am platit nimic pana in prezent. Pot face inchisoare pentru suma datorata ?

dobanzi-credite-nevoi-personale

Care banci au cele mai mici dobanzi pentru refinantarea unui credit de nevoi personale? [citeste tot]
Cum pot sa scap de poprire si de taxele executorului?

Buna ziua! As dori și eu dacă se poate să mă ajutați cu un raspuns la o întrebare.

Am mai multe credite bancare si mi s-au pus poprire pe salariu, as dori sa stiu dacă există vreo rezolvare pentru a putea plăti eu ratele. De exemplu, daca mi se opreste 50% din salariul mediu pe economie, sa pot plati eu lunar aceasta suma impărțind la cite credite am? Să nu mi se mai retina din salar, plus ca peste 10000 de lei sunt taxele la toate executarile care le am, o suma foarte imensa de mare pt mine. Va multumesc

Se poate ridica poprirea daca ma inteleg cu banca?

Am o poprire pentru o datorie la banca si as vrea sa stiu daca se poate anula poprirea inainte de a plati toata datoria, prin executor. Se poate daca ma inteleg cu banca?

Cum se calculeaza rata unui pensionar executat silit?

Buna ziua. Am fost executata silit, dar pt ca nu am niciun bun proprietate personala, nu mi s-a luat nimic. Eu platesc insa rata. In curand voi fi in imposibitate de a mai plati ratele. In acest caz ce va face executorul? Cum se calculeaza rata unui pensionar?

Stergere Biroul de Credit
Cum pot sa aflu ce datorii am la Biroul de Credite?

Aș vrea să aflu ce datorii Am la birou de credite.

Romanii reclama bancile si IFN-urile mai mult la CSALB decat la ANPC

Romanii reclama bancile si IFN-urile mai mult la CSALB decat la ANPC [citeste tot]
Probleme aplicatie myBRD pe iPhone IOS 14
Aplicatia myBRD nu functioneaza pe telefonul iPhone cu IOS 14.0. De ce?

Am IOS 14.0, instalat de ieri. Nu mai functioneaza MyBRDMobile. Cand accesez serviciul, porneste pentru o secunda apoi se inchide aplicatia.