Tag Archives: restante

BCR, stergere, Biroul de Credit
Cum pot fi sters din Biroul de Credit, pentru a putea lua un imprumut?

Ma numesc R R si as vrea sa ma ajutati cu un sfat: am apelat la o firma de stergere din Biroul de credite si au reusit sa imi stearga 2 conturi din totalul de 4, la celelalte 2 conturi am asteptat prea mult in jur de 2 luni, sunt 2 conturi la BCR unul dintre ele este un card de cumparaturi iar celalalt este un descoperit de cont, sunt achitate prin popririle pe care le-am avut, nu imi aduc aminte daca am primit vreun sms in carre sa ma instiinteze ca ma raporteaza la Biroul de Credit, conturile ramase inca cu istoric negativ in Biroul de Credit este din 2018 raportat,ce sfat imi dati, se poate sterge pentru a imi lua un credit?
Multumesc frumos.

BCR Stergere Biroul de credit
Cum fac o cerere pentru stergerea din Biroul de Credit?

Am făcut o cerere de ștergere din bc, raportat la un credit ipotecar in derulare la bcr. Nu am primit niciun răspuns. Mentionez ca o firmă de broker a încercat. Ce pot sa fac?

Cat mi se poate opri din salariu daca am trei banci restante?

Va rog frumos eu am trei rate bancare pe luna la toate am restante, cât pot sa îmi oprească fiecare din salariu pe luna?? Eu câștig 2000 lei și aprox. 300 lei bonuri

Daca am poprie pe salariu, pot face o descoperire de card?

Dacă am proprie pe salariu pot face o descoperi de card?

Stergere Biroul de Credit
Cum pot sa aflu ce datorii am la Biroul de Credite?

Aș vrea să aflu ce datorii Am la birou de credite.

Cum pot fi sters de la Biroul de Credit de catre Cetelem?

Buna ziua, am avut in urma ca cativa ani un card Cetelem si am intarziat cu platile cateva luni, apoi am plecat din tara, iar cand m-am intors am platit toata datoria si l-am inchis. Acum am mers la banca sa-mi scot un credit, dar mi-au spus ca nu pot, pentru ca sunt raportat la Biroul de credit. Nu am stiut de problema asta, Cetelem nu mi-a trimis nicio notificare ca m-a raportat la Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac in acest caz, cum pot fi sters din baza de date? Multumesc

Cum pot afla daca sunt in Baza de date la credite?

Buna ziua. Cum pot afla daca sunt in baza de date la credite?

Care este procedura pentru amanarea ratelor la Unicredit?

Bună ziua! Care este procedura pentru amânarea ratelor la unicredit? Mulțumesc.

Pentru ce sume minime datorate si in ce conditii imi poate pune ANAF poprire pe conturi?

Buna seara, domnule Coman,

BCR M-A INFORMAT PRINTR-UN SMS CA AM PRIMIT O POPRIRE PE CONT IN VAL DE 200 Lei – reprezentand impozit casa de la DIT sector 1.
ACEASTA BLOCARE DE CONT S-A FACUT NETINAND CONT DE Ordinul nr.2098/2019.

Fiscul nu mai pune poprire pe conturile persoanelor cu restante de peste 2000 Ron SI A DATEI SCADENTE DE PLATA IMPOZIT.

SUMA DE 200 LEI PLUS COMISIOANELE DE PLATA CATRE DIT SECTOR 1 AU FOST BLOCATI SI RETRASI DIN CONT FARA ACORDUL MEU , TITULAR DE CONT.

VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU EXPLICAREA ACESTEI PROCEDURI ABUZIVE.