Tag Archives: restante

Cat mi se poate opri din salariu daca am trei banci restante?

Va rog frumos eu am trei rate bancare pe luna la toate am restante, cât pot sa îmi oprească fiecare din salariu pe luna?? Eu câștig 2000 lei și aprox. 300 lei bonuri

Daca am poprie pe salariu, pot face o descoperire de card?

Dacă am proprie pe salariu pot face o descoperi de card?

Stergere Biroul de Credit
Cum pot sa aflu ce datorii am la Biroul de Credite?

Aș vrea să aflu ce datorii Am la birou de credite.

Cum pot fi sters de la Biroul de Credit de catre Cetelem?

Buna ziua, am avut in urma ca cativa ani un card Cetelem si am intarziat cu platile cateva luni, apoi am plecat din tara, iar cand m-am intors am platit toata datoria si l-am inchis. Acum am mers la banca sa-mi scot un credit, dar mi-au spus ca nu pot, pentru ca sunt raportat la Biroul de credit. Nu am stiut de problema asta, Cetelem nu mi-a trimis nicio notificare ca m-a raportat la Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac in acest caz, cum pot fi sters din baza de date? Multumesc

Cum pot afla daca sunt in Baza de date la credite?

Buna ziua. Cum pot afla daca sunt in baza de date la credite?

Care este procedura pentru amanarea ratelor la Unicredit?

Bună ziua! Care este procedura pentru amânarea ratelor la unicredit? Mulțumesc.

Pentru ce sume minime datorate si in ce conditii imi poate pune ANAF poprire pe conturi?

Buna seara, domnule Coman,

BCR M-A INFORMAT PRINTR-UN SMS CA AM PRIMIT O POPRIRE PE CONT IN VAL DE 200 Lei – reprezentand impozit casa de la DIT sector 1.
ACEASTA BLOCARE DE CONT S-A FACUT NETINAND CONT DE Ordinul nr.2098/2019.

Fiscul nu mai pune poprire pe conturile persoanelor cu restante de peste 2000 Ron SI A DATEI SCADENTE DE PLATA IMPOZIT.

SUMA DE 200 LEI PLUS COMISIOANELE DE PLATA CATRE DIT SECTOR 1 AU FOST BLOCATI SI RETRASI DIN CONT FARA ACORDUL MEU , TITULAR DE CONT.

VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU EXPLICAREA ACESTEI PROCEDURI ABUZIVE.

Cum aflu daca sunt la Biroul de Credit?

As dori sa aflu daca sunt la Biroul de credit. Ce trebuie sa fac?

Am sapte IFN-uri si o banca deschise, si nu le mai pot plati. Cum fac sa le refinantez?

Am o problema destul de majora, astfel incat am deschise 6 IFN care nu mai am posibilitatea sa le achit.Valoarea acestora a ajuns la aprox 5000 Eur. In afara de acestea am o rata de 2700 RON la o banca . Va rog daca ma puteti ajuta cu in sfat cum as putea sa procedez, sau de unde as putea obtine acesti bani- cu o rata lunara care sa imi pot permite sa o platesc…refinantand aceste IFN..Multumesc

biroul-de-credit-inregistrare-cont
Cum pot sa aflu ce banca m-a raportat la Biroul de credit?

Buna ziua, va rog sa ma ajutati sa rezolv urmatoarea problema: am mers la o banca pentru un credit si mi s-a spus ca nu pot, pentru ca sunt in baza de date cu rau platnici de la Biroul de Credit. Eu habar n-aveam de asa ceva.
Presupun ca e din cauza unui credit fara buletin facut prin 2007 pentru un telefon, dar nici macar nu mai stiu prin ce banca l-am luat, fiind cumparat dintr-un magazin.

Oricum, acea datorie a fost achitata de mai multi ani, dupa ce mi s-a pus poprire pe salariu, iar din cate stiu ar trebui stearsa dupa patru ani, dar am inteles ca unele banci uita sa faca asta.

Cum aflu ce banca m-a raportat la Biroul de credit si cum pot sterge inregistrarea? Multumesc