Tag Archives: stergere Biroul de Credit

Cum pot fi sters de la Biroul de Credit de catre Cetelem?

Buna ziua, am avut in urma ca cativa ani un card Cetelem si am intarziat cu platile cateva luni, apoi am plecat din tara, iar cand m-am intors am platit toata datoria si l-am inchis. Acum am mers la banca sa-mi scot un credit, dar mi-au spus ca nu pot, pentru ca sunt raportat la Biroul de credit. Nu am stiut de problema asta, Cetelem nu mi-a trimis nicio notificare ca m-a raportat la Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac in acest caz, cum pot fi sters din baza de date? Multumesc

Unicredit m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, iar acum nu vrea sa ma stearga. Ce pot sa fac?

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati sa rezolv o problema cu banca Unicredit , am avut la ei un credit, acum vreau sa fac o refinantare si am aflat ca m-au raportat la Biroul de Credit, fara sa stiu. Nu m-au anuntat niciodata ca as avea vreo restanta sau ca ma vor raporta. Intr-adevar, intr-o luna am intarziat cu rata, am avut probleme, dar am platit ulterior din urma si n-am crezut ca e vreo problema.
Am cerut sa ma stearga din Biroul de credit, dar nu-mi raspund. Am apelat si la o firma de stergere, dar nici lor nu le-a raspuns. Am aflat apoi ca la Biroul de Credit sunt inregistrat cu un numar de telefon si o adresa gresita. Ma puteti ajuta?

Agentul Provident a fugit cu banii, iar eu am fost raportata la Biroul de Credit si executata silit. Ce pot sa fac?

In urma cu trei ani a luat un imprumut de la un agent Provident in valoare de 5 mii de lei, urma sa achit 15 mii.
La un moment dat, inainte sa termin cu ratele, agentul respectiv mi-a spus ca nu mai am nimic de platit, la fel s-a intamplat si cu alte persoane de pe strada mea, dupa care a disparut din zona.

Oamenii s-au bucurat ca au scapat asa de ieftin si au uitat de intamplare.

Acum, salariul mi-a fost blocat din cauza unei popriri pentru respectiva datorie.

Am sunat la Provident, dar fara rezultat: mi s-a reprosat ca trebuia sa sun atunci cand nu a mai venit agentul, pentru a plati restul datoriei. Dar cum sa sun daca agentul mi-a spus ca am terminat cu ratele: Eu am avut incredere in agent, doar era de la Provident, iar daca acesta mi-a spus “cu tine nu mai am treaba”, atunci ce era sa fac?

Am auzit ca respectivul agent, se pare un popa, ar fi fugit cu banii Provident. Ce ma sfatuiti sa fac?

Cum aflu daca sunt la Biroul de Credit?

As dori sa aflu daca sunt la Biroul de credit. Ce trebuie sa fac?

biroul-de-credit-inregistrare-cont
Cum pot sa aflu ce banca m-a raportat la Biroul de credit?

Buna ziua, va rog sa ma ajutati sa rezolv urmatoarea problema: am mers la o banca pentru un credit si mi s-a spus ca nu pot, pentru ca sunt in baza de date cu rau platnici de la Biroul de Credit. Eu habar n-aveam de asa ceva.
Presupun ca e din cauza unui credit fara buletin facut prin 2007 pentru un telefon, dar nici macar nu mai stiu prin ce banca l-am luat, fiind cumparat dintr-un magazin.

Oricum, acea datorie a fost achitata de mai multi ani, dupa ce mi s-a pus poprire pe salariu, iar din cate stiu ar trebui stearsa dupa patru ani, dar am inteles ca unele banci uita sa faca asta.

Cum aflu ce banca m-a raportat la Biroul de credit si cum pot sterge inregistrarea? Multumesc

Cum pot sa nu mai apar in sistem ca rau platnic la Biroul de Credit, pentru o intarziere de numai doua luni la Unicredit?

Am avut in credit la Banca UniCredit. Din cauza locului de munca (am fost plecată din țara) nu am putut plăti creditul lunar si am avut o întârziere de 2 luni.

Luna trecută am revenit in țara și mi am plătit tot creditul, nu mai am nici o datorie! Dar eu apar ca rău platnic , ceea ce o afectează pe mama mea, eu fiind girantul ei, la un credit pentru Prima Casa.

Nu stiam ca pentru doar doua luni de intarziere o sa am asa de mari probleme. Banca nu mi-a spus ce se va intampla daca am intarzieri si ce pot face sa nu am probleme in viitor.

As vrea sa știu cum pot sa nu mai apar in sistem ca rău platnic! Va mulțumesc

Cum pot sa fiu stearsa din Biroul de Credit de catre BCR?

Am fost raportata la Biroul de Credit de catre BCR dupa ce am preluat un contract de leasing pe firma. Am avut intarzieri la plata ratelor, insa banca nu m-a informat ca ma raporteaza la Biroul de Credit si ce consecinte voi suporta, de exemplu ca am acum probleme sa fac un imprumut pentru casa.

Se pot sterge restantele din Biroul de Credit, puteti sa ma ajutati?

E teapa daca am dat bani cuiva sa ma stearga din Biroul de credit?

Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca am luat teapa pentru ca am dat 500 de lei unei persoane care mi-a spus ca ma sterge din Biroul de Credit, unde am fost bagata de Provident. Au trecut doua luni, dar n-am mai primit niciun raspuns.

Eu am facut un imprumut la Provident in urma cu mai multi ani, plateam ratele la un agent, dar la un moment dat acesta n-a mai venit sa-i dau banii. De atunci, n-am primit nimic de la Provident, vreo instiintare unde sa platesc restul banilor, abia acum am primit o hartie de la firma de recuperare creante Intrum ca sunt datoare o suma mult mai mare decat am scos eu de la Provident. Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac.

Pot sa fiu stearsa din Biroul de Credit daca am terminat de platit datoria la banca?

Am trimis la banca (Banca Transilvania) o cerere de stergere din Biroul de Credit, pentru ca am terminat de platit datoriile pe care le aveam la un credit de la Bancpost, dupa ce mi s-a luat din salariu prin poprire, dar am fost refuzata. Ce mai pot sa fac?

Cum m-a radiat Ferratum din Biroul de Credit pentru ca nu am fost anuntat

Buna ziua! Am inteles ca puteti sa ma ajutati cu ceva informatii despre
posibilitatea de a fi sters din Biroul de Credit, unde am fost bagat abuziv de o
banca pe nume Ferratum pt o suma de 500 lei.
Eu am incercat sa obtin un credit, nestiind de raportarea celor de la Ferratum, care nu m-au anuntat inainte de a ma raporta. Multumesc