reclamatie IFN

ferratum reclamatie asistenta clienti
Nu pot lua legatura cu Ferratum, pentru un desfasurator de rate. Ce trebuie sa fac?

„Bună ziua a-și dori sa ma lămuriți și pe mine.
Ori care IFN AR TREBUI SA AIBĂ UN NR DE CONTACT.
DE CE NOI CEI CARE SUNTEM CLIENȚI FIDEL NU PUTEM LUA LEGĂTURA CU FERRATUM.
DE CÂTE ORI SUNI LA EI RĂSPUNDE ROBOTUL ȘI TE TINE O ORA LA TELEFON ȘI VB ROBOTUL ÎNTR-UNA ȘI NU AI ACCEPT LA UN REPREZENTAT
CINEVA TREBUIE SA LĂMUREASCĂ ȘI ACEASTĂ PROBLEMĂ.
LE SCRI PE WUTAP CA DOREȘTI UN DESFĂȘURĂTOR DE RATE ȘI NICI AICEA NU SUNTEM LUAȚI ÎN SEAMA.
CINE NE LĂMUREȘTE CU ACESTE PROBLEME????”

hora credit reclamatie
Hora Credit nu vrea sa-mi inchida linia de credit, daca nu platesc dobanda. E legal?

„Bună ziua. Am o întrebare. Ieri, duminica seara, am făcut o solicitare la Hora Credit pentru un împrumut de 300 RON. M-am trezit cu o linie de credit aprobata de 2000 de lei.

Astăzi am sunat la ei sa o închid – nu aveam nevoie de linie de credit și mi-au spus ca o pot închide dacă plătesc dobânda 80 de Ron – bani în plus fata de cei 2000 de Ron.

A se menționa ca banii respectivi nici nu au intrat măcar încă în contul meu și de pe o zi pe alta am de returnat 80 de Ron în plus ca să închid linia. E legal??”

hora credit reclamatie
Hora Credit ne contacteaza abuziv! Unde putem face reclamatie?

„Bună ziua,
Am găsit emailul dvs pe un forum. Avem n solicitări scrise către hora credit pentru dezabonare. Creditul a fost achitat. Eu desfășoară campanii de phising pentru racolare clienți. Ne contactează abuziv. Cum considerați ca putem continua? Mulțumesc! Ma gandeam ANPC, politie? Alte idei?”

ocean credit reclamatie
Unde pot depune o reclamatie la Ocean Credit?

„Bună ziua! Am încercat sa întreb la ocean credit unde pot depune o reclamație pentru anularea contractului și au spus ca nu se poate anula decât sa plătesc ce am de plătit. Ma puteți ajuta cu un formular exemplu și o sa îl trimit prin email.”

credius credit reclamatie
Credius imi opreste 50.000 de lei pentru un credit de 7.000 de lei. Este legal?

Am luat în 2019 un credit de 7000 lei de la un IFN (credius) și acum am 50000 de lei mi sa oprit și de la locul de serviciu 6 luni .
Nu înțeleg de de asa mult

ferratum credit imprumut reclamatie
Am facut credite la 7 IFN-uri, cu grad de indatorare peste 40%, si nu mai pot plati. Ce pot sa fac?

Bună ziua! Am făcut credit la IFN având gradul de îndatorare de peste 40% după care am tot făcut credit la mai multe ifnuri pentru a plăti doar dobânzile pentru a nu fi înscris în biroul de credit în speranța de a face o refinanțare la banca unde am salariul cu un girant pentru a achita toate ifnurile 7 la număr in valoare totala aproximativ 15000 lei, între timp am ajuns în imposibilitate de plata și am fost raportat la biroul de credit de către Feratum și urmează și celelalte 6 IFN sa ma raporteze.

Ce pot sa fac va rog sa ma ajutați cu ce as putea face în aceasta situație. Nu mai știu ce sa fac suna telefonul continuu(Feratum a apelat după 45 zile de întârziere la kredyt incaso, acum ma suna și ei) nici nu le mai
răspund pentru ca ei ma pun sa fac promisiune când achit ratele și nu am ce răspuns sa le dau.

Ocean credit după 14 zile de neplata ma amenință că trece la executare silita, ca suna la locul de munca.
Va rog sa ma îndrumați ce sa fac în situația de fata.

contract credit medical credius
Rata la creditul Credius e mai mare in contract decat cea simulata pe site! Ce pot sa fac?

Va salut,cu respect! Am luat un împrumut de la Credius,de 10.000 de lei pe 60 de luni. Cand am făcut simulare pe site scria rata 731,după ce am primit contractul am observat că rata e de 1193 de lei pe lună ,eu am luat 10.000 de lei și trebuie sa dau înapoi 70.000 de lei.mi se pare reclama falsa! Pe site apare alta valoare a ratei.

In contract scrie împrumut pt tratament Liberty Medical de la distanță, dar eu nu am solicitat pt tratament medical ci pt nevoi personale. Semnarea contractului ,dacă îmi aduc bine aminte a constat în primirea unui cod prin SMS și prin introducerea acestuia într-o căsuță.

Va solicit sprijinul printr-o întrebare, am rămas în urmă cu plata și cei care colaborează cu Credius sunt cei de la Integral Colection și mă amenința cu vizite acasă, mă sună zilnic de 5 ori ,mă amenința cu executarea silita.Intrebarea mea ar fi…in caz că se ajunge la executare silita,mă puteți ajuta? Ei au scris in contract că m-au informat asupra costurilor,etc,când de fapt nu e așa ,valoarea ratei fiind mult mai mare decât când am făcut simularea.

hora credit ifn
Am luat un credit de 100 de lei fara dobanda de la Hora Credit si am ajuns la o datorie de 2.000 de lei. Ce pot sa fac?

Dupa ce am luat un credit de 100 de lei fara dobanda de la Hora Credit, am ajus la o datorie de aproape 2.000 de lei.

Prima data am luat 100 de lei si i-am platit dupa 5 zile fara dobanda. A doua zi am luat 210 lei si am platit dupa 9 zile 252 de lei. In aceeasi zi am mai luat 500 de lei si dupa 15 zile am platit 660 de lei. In aceeasi zi am luat alti 670 de lei si dupa 15 zile am platit 885 de lei. Ziua urmatoare am luat inca 720 de lei si dupa 11 zile am platit 893 de lei. In aceeasi zi, 26 aprilie, am luat 870 de lei, pe care nu i-am mai putut plati, pentru ca la data scadenta, in 9 mai, adica dupa 12 zile, ar fi trebuit sa platesc o dobanda de 243 de lei si o penalitate de inca 243 de lei, in total 1.357 de lei.
Pentru a prelungi termenul de rambursare a imprumutului trebuia sa achit 487 de lei.
Acum, am de platit in total 1984 de lei.
Ce pot sa fac?

hora credit ifn
Hora Credit nu vrea sa ma scoata din Biroul de Credit. Ce pot sa fac?

Bună seara, am avut un credit la Hora Credit, l-am achitat dar nu vor sa scoată din biroul de credit. Nu am fost notificat în scris că mă vor baga în biroul de credit în termenul de 15 zile conform legii, nu vor să ne înțelegem pe cale amiabila, doresc sa accesez o finanțare pe firma pentru a ne putea dezvolta dar nu putem până nu scăpăm de aceasta problema.

credius credit reclamatie
Pentru un credit de 2000 de lei de la Credius, trebuie sa platesc 11.000 de lei. E legal?

Am făcut un credit la Credius în anul 2016 și acum mi-a venit executare silita cu oprire pe salariu suma totala 11.873 .va rog sa îmi spuneți cum s-a ajuns la această sumă exorbitanta, am împrumutat 2000.

si datorita unor probleme personale .m-am despărțit și am rămas cu 2 copii minori .. Lucrez cu contract de munca de 3 ani .De ce nu mi.au pus oprire pe salariu acum 2.3 ani ?? Era o sumă mai mică. E legal și e normal să plătesc atât??. as putea face ceva? Mă puteți ajuta va rog din suflet? Va mulțumesc anticipat.

Hora Credit nu vrea sa-mi dea adresa de inchidere credit! Unde pot sa fac o reclamatie?

Buna ziua am probleme cu hora credit: de circa 13 ore solicit adresa de închidere credit prin telefon prin email, nu îmi dau un timp nimic asupra faptului și documentului cerut.

In urma cu 12 zile am solicitat adresa de refinantare am așteptat 3 zile până am primit această info.

Ce as putea face sa reclam acest serviciu care crează inconveniente clienților ca mine?

card-cetelem-inchidere
Cum fac o reclamatie la Cetelem?

Cum pot sa fac o reclamatie catre Cetelem, in legatura cu cardul de credit?

Ce se intampla daca nu mai pot sa platesc ratele la credite?

Bună ziua , am 2 credite , unul la Raiffeisen valoare încă vreo 30000 unul Tbi valoare încă 17500 . Întrebarea este , până acum nu sunt restant dar am rămas fără servici , nu am nimic pe numele meu . Ce se întâmplă dacă nu mai plătesc ratele , mulțumesc.

hora-credit-dae-dobanda-credit
N-am putut plati la timp creditul Hora Credit. Ce pot sa fac?

Astăzi am plătit creditul la Hora Credit, mi a solicitat sa bifez sa accept termini si condiții.

Am sunat la Hora credit, după plata creditului online, mi a apărut alta suma de bani de plata în rate.

Mi s a spus ca am bifat eu greșit ca banii intra maine și trebuie maine sa plătesc pentru doua zile.

Ideea este ca su intrat ai banii, am vrut sa plătesc îmi cere un cod, si codul pe care l au trimis la plata anterioara nu mai este bun.

Am dat sa plătesc din nou, si nu mai primesc alt cod mesaj pe telefon

Am sunat la Hora credite si răspunde robotul ca programul este de pe site,am sunat pana în ora 18.00, pe site au program pana la ora 20.00

vitas ifn stergere crc
Cum pot scapa de raportarile la CRC?

Buna ziua!Am vazut interesul dvs pt a veni in sprijinul celor raportati la crc! Suntem momentan intr-o situatie urâtă: Avem 2
credite la o instituție nebancara, ifn, unde am intarziat 32 zile, au raportat la crc, sume mici, o rata de 800 una de 900 lei!

Nu m-au anuntat ca ma raporteaza, ca poate luam de undeva sa nu ma raporteze pt ca eu tineam legatura cu agentul lor spunandu-le ca in săptămâna următoare le platesc, lucru care l-am si facut dar ei nu mi-au zis ca tot m-au raportat!

Acum am fost respins la un contract de leasing pt ca am acele 2 raportari la crc! Cum pot face sa ma scap de ele? Mentionez ca mai am credite ,dar sunt la zi si al alte banci si la aceasta institutie de 1 an sunt creditele si nu au fost probleme
de întârzieri, dar acum am av niste probleme doar! Dati-mi va rog un raspuns cum pot rezolva aceasta situatie!

Multumesc anticipat!

Te poate executa silit banca sau ifn-ul, daca am restante 2 luni?

Te poate executa silit daca am restante 2 luni si eu fac dovada platii lunar pana ajung la zi cu plata?

Cat au dreptul legal sa perceapa dobanda pe zi IFN-urile?

Citesc mereu pe site-ul tau despre banci. Ar fi fain sa faceti un video sa explicati pas cu pas care este dobanda legala la banci si ifn. Cat au dreptul legal sa perceapa dobanda pe zi? Pe bnr nu vad sau nu inteleg ce scrie.

icredit biroul de credit reclamatie
Cum fac o reclamatie la icredit ifn?

Vreau sa fac o reclamatie la Credius IFN, cum trebuie sa o fac si unde trebuie sa o trimit? In cat timp trebuie sa primesc raspuns si ce fac daca nu se rezolva problema?

credius reclamatie
Cum fac o reclamatie la Credius IFN?

hora credit dobanda dae
Pot renunta la creditul Hora Credit? Au dobanzi inadmisibil de mari: 62.000%

Unde pot face o sesizare pentru Hora credit? Am luat un credit de 3000 de lei și ei bagă dobânda peste mare. Este inadmisibil să aibe dobânzi mari!