reclamatie IFN

credius-telefon-email-reclamatie
Credius nu vrea sa-mi reesaloneze creditul, pentru a plati o rata mai mica. Ce pot sa fac?

Bună seara,
Am făcut împrumut la credius în 2020 în valoare de 16000 lei, le-am achitat în fiecare luna rata 1800 lei, iar de 6 luni le dau mai puțin în jur de 1000 lei pe luna, bineînțeles ca am acumulat întârzieri și penalități și ff multe telefoane cu amenințări de executare silită. Am făcut un email la ei acum o luna și am solicitat o reeșalonare a creditului pt a plăti mai puțin pe luna, nu au răspuns, dar am primit telefoane de amenințări cu poprire pe salariu. Îmi puteți da un sfat cum sa procedez?

Am fost inselata de IFN-ul Credius! Ce pot sa fac?

buna ziua, sunt o persoana cu handicap inselata de un ifn. am un credit la ifn credius am fost preluata de finopro ifn
sa. acestia mi-au dat 3 variante: ori le dau 27000, ori platesc cate 1000 pe luna timp de 27 luni, tinand cont ca imprumutul e de 7400 si achitat 5600. e normal sa ma execute silit? dati-mi si mie un sfat. multumesc!

CreditPrime imi cere sa platesc o rata la credit mai mare decat cea convenita. Ce pot sa fac?

AM LUAT UN CREDIT DE LA BANCA CREDITPRIME IN VALUARE DE 2500 RONI, AM SEMNAT CONTRACTUL NECITINDUL SI NE PRIMIT ACASA DUPA CUM ESTE NORMAL LA CARE AM CONVENIT CA RATA LUNARA SA FIE 250 RONI PE 24 LUNI, AM PLATIT PRIMA RATA CU COMISION TRANSFER B.C .R DE 15 RONI, LA CARE BANCA IMI SPUNE CA LUNA URMATOARE RATA MINIMA VA FII 850 RONI .
INTREBARE: CE SE POATE FACE IN ACEST CAZ?

TBI Bank reclamatie stergere Biroul de Credit
TBI Bank nu vrea sa-mi amane rata la credit. Ce pot sa fac?

Vreau sa aman rata la TBI si nu mai fost acceptată, nu vor sa ma ajute deloc, macar cu o rată mai mică. Ce pot sa fac?

Ce pot sa fac daca nu mai pot plati creditul?

Salut, am luat un imprumut de 630 se lei de la Hora Credit (ifn) si nu mai lucrez nicaieri momentan, nu am nici un venit, stau cu chirie. Ce pot face in cazul asta? va multumesc

Unde m-as putea adresa pentru a rezolva problema datoriilor la banci, daca nu am bani sa ma judec?

Am 5 popriri pe cont si 2 salarii. Din cont mi se retine jumatate din fiecare salariu ducandu-se amandoua jumatatile la cel mai vechi popritor si cel mai mare. Din aceasta cauza, unul din cei 4 popritori ramasi doreste sa imi puna poprire la angajatori urmand ca si acestia sa imi opreasca 1/3 din salarii.

Cât de legala este aceasta situatie si cui m-as putea adresa, neavand bani sa ma judec cu ei in instanta?

Poate o banca sa-mi opreasca tot salariul pentru o datorie la alta banca?

Buna, as dori sa stiu daca poate sa imi opreasca salariul o banca daca salariul il iau la álta banca. Am o datorie de 2100 ron la Raiffeisen bank sí salariul este la OTP bank, pot sa imi opreasca tót salariul? Am salariul de 2300 roni. Imi vor trimite instiintare cand vor face poprirea? multumesc

Dupa cat timp de neplata a ratelor la credit ma executa silit banca?

După cit timp de neplata ratelor la bancă îmi trimite banca dosarul în instanță pentru recuperarea creditului?

Cat mi se poate opri din salariu daca am trei banci restante?

Va rog frumos eu am trei rate bancare pe luna la toate am restante, cât pot sa îmi oprească fiecare din salariu pe luna?? Eu câștig 2000 lei și aprox. 300 lei bonuri

Prescriptia nu a stins datoria la Viva Credit, daca nu a facut nicio procedura de recuperare?

Buna ziua, am o nedumerire practica va rog si urmaresc pagina D-voastra si va felicit pt profesionalism!

In 2015 am facut un imprumut la VIVA IFN online si nu am mai reusit atunci sa achit un rest de 280 lei, cu care am ramas dator din 2015! Viva spune ca tot a incercat email, tel, dar nu m-a gasit! De 1 luma m-a sunat de la ei un operator ca am aceasta datorie!

Nu au facut nici o procedura de recuperare in timpul asta, PRESCRIPTIA NU A STINS DATORIA VA ROG? adica mai pot sa ma forteze in vreun fel? TOATE MULTUMIRILE, CU RESPECT