Tag Archives: Model

Aveti un model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit, unde am fost raportat de mai multe IFN-uri?

Puteti sa-mi dati un model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit? Am mai multe IFN-uri care m-au raportat, fara sa ma anunte sau sa ma avertizeze in vreun fel ca o sa am probleme mai tarziu daca voi cere un credit la banca.

ING devine putin mai transparenta in reclamele la credite, dar nu vrea sa fie un model de corectitudine pe piata bancara [citeste tot]
Model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit, catre Cetelem

Buna ziua ,
Am facut un card de credit la Cetelem si in decembrie 2017 am platit o rata cu intarziere , fiind si singura data dealtfel cand am intarziat vreo rata , am platit in Ianuarie.
Acum m-am trezit ca am o raportare la biroul de credit pentru acea intarziere , fara sa fi fost auntat de catre Cetelem de acest lucru.
Imi puteti furniza va rog un model de cerere de stergere a raportarii pentru a o trimite catre dumnealor?
Va multumesc pentru ajutor .