Biroul de Credit

UniCredit Bank reclamatie refinantare
Am amanat ratele la credit si acum am probleme cu refinantarea. Ce pot sa fac?

Am amânat ratele 6 luni și astăzi când am fost sa fac o refinanțare am rămas perplex. Am fost raportat la Biroul de Credit exact lunile cand am amânat ratele. Bravo Uncredit!

BCR Stergere Biroul de credit
Cum fac o cerere pentru stergerea din Biroul de Credit?

Am făcut o cerere de ștergere din bc, raportat la un credit ipotecar in derulare la bcr. Nu am primit niciun răspuns. Mentionez ca o firmă de broker a încercat. Ce pot sa fac?

Unde pot reclama banca Unicredit, care nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit?

Am facut lunar platile ratelor unui credit de nevoi personale prin trasfer bancar.

Timp de 3 luni Unicredit mi-a returnat plata facuta si apoi m-a incris in Biroul de credit cu restanta. Creditul l-am achitat
ulterior integral si inainte de termen.

Ma chinui in zadar sa primesc o analiza a acestei situatii si sa primesc rectificare. Am dovada platilor, extrasul de la banca mea cu platile facute, l-am trimis de 3 ori bancii si mi se raspunde in afara subiectului.

Unde pot reclama banca pentru obtinerea unui raspuns ? Va multumesc

iCredit m-a raportat la Biroul de Credit, desi le-am cerut sa-mi amane rata. Ce pot sa fac?

Am cerut consilierului iCredit amanarea ratelor, pentru ca am intrat in somaj tehnic si nu mai puteam plati rata, mi-a spus ca nu e nicio problema, insa ulterior am aflat ca m-au raportat la Biroul de Credit.

Am apelat la o firma pentru stergerea din Biroul de credit care n-au facut nimic, dar mi-au cerut sa le platesc 2.500 de lei sau macar jumatate din suma. Ce ma sfatuiti sa fac?

Stergere Biroul de Credit
Cum pot afla daca sunt sau nu pe lista neagra, in vederea obtinerii unui card de credit?

Cum pot afla dacă sunt sau nu pe lista neagra în vederea obținerii unui card de credit!?

Daca am poprie pe salariu, pot face o descoperire de card?

Dacă am proprie pe salariu pot face o descoperi de card?

Stergere Biroul de Credit
Cum pot sa aflu ce datorii am la Biroul de Credite?

Aș vrea să aflu ce datorii Am la birou de credite.

ing-executare-silita-poprire-alocatie-birouldecredit-stergere
ING m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, iar acum nu vrea sa ma stearga. Ce pot sa fac?

Am fost la CEC Bank sa refinantez un credit luat anterior de la Raiffeisen, pentru o rata mai mica, dar mi s-a spus ca nu pot, pentru ca as fi in Biroul de Credit, raportat de ING.

Nu stiam ca as fi avut vreo datorie la ING, iar banca nu m-a anuntat ca am intarzieri. M-am dus la ei si am intrebat si am aflat ca am fost raportat pentru o restanta de 150 de lei din luna aprilie, in timpul izolarii din cauza coronavirusului, insa habar n-aveam ca am de platit acea suma, nu am primit nicio notificiare de la banca.

Am platit toata datoria la card si le-am spus ca vreau sa-l inchid, dar mi-au zis ca nu se poate acolo, ca trebuie sa ma duc la office-ul unde am deschis contul. M-am dus acolo, am inchis contul, apoi le-am cerut sa ma stearga din Biroul de Credit, dar n-au vrut, mi-au spus ca nu se poate, ca de ce am intarziat cu plata. M-au trimis apoi la alt office, in Dorobanti, dar nici acolo n-au vrut, o doamna mi-a spus ca ei nu pot face asta, sa caut pe internet firme care se ocupa de stergerea din Biroul de Credit. Va rog sa ma ajutati, cum pot sa rezolv problema, ca sa fac refinantarea?

Cum pot fi stearsa de Provident din Biroul de Credit?

Am scos un imprumut de la Provident in 2017, pe care l-am achitat, iar acum cand m-am dus la banca pentru a lua un credit Prima Casa, am aflat ca sunt raportata la Biroul de Credit. La telefon mi-au spus ca nu se poate sterge, ca as fi avut datorii, dar eu habar nu am avut de aceasta situatie. Ce pot sa fac?