Cum pot obtine codul de activare a aplicatiei emis de BT?

„Vreau codu de activare emis la bt. Cum il pot optine.”

Codul de activare a aplicatiei BT24 Mobile Banking se obtine de pe site-ul Banca Transilvania destinat aplicatiilor de internet banking, la acest link.

Iata pasii care trebuie parcursi, conform informatiilor publicate de Banca Transilvania:

❶⠀După instalarea aplicației, accesează BT24 Internet Banking;

Aplicația o poți instala în doar 2-3 secunde din:

➤ Google Play – pentru telefoanele cu sistem de operare Android;

➤ App Store – pentru device-urile iOS.

❷⠀Loghează-te, apoi intră în meniul „Mobile Banking” și alege opțiunea „Activare aplicație„.

❗ Daca nu-ţi mai ştii ID-ul de logare te ajută Ino, chatbotul nostru prietenos.

❗ Dacă ai uitat parola, o poți reseta foarte ușor

Bine de știut: când semnezi operațiunea, ți se va genera automat un cod de activare, pe care îl poți vedea pe ecran, și un alt cod, pe care îl vei primi prin SMS pe telefonul mobil;

❸ Apasă butonul „Activare” și introdu codul BT24 (cel afișat pe ecran) și codul primit prin SMS. Ți se va cere definirea unei parole cu o lungime de minimum 4 și maximum 32 caractere. Și gata! Asta-i tot! 👍

❗ În cazul în care nu ne-ai dat numărul tău de telefon mobil sau dacă știi că numărul pe care ni l-ai dat nu mai este actual, te rugăm să vii în oricare dintre sucursalele noastre sau să ne suni la 0264 308 028*

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu aplicatia Bancii Transilvania.

2 raspunsuri la “Cum pot obtine codul de activare a aplicatiei emis de BT?

1 × 3 =