Banca Transilvania

De la ce banca e mai avantajos sa scot lei de pe un card in euro?

Buna seara, am vazut ca ati postat pe un site diferite indicatii oamenilor ce bancomate sa foloseasca pt a avea un comision de schimb mai mic. O indrumare va rog, ca sa scot lei in tara de pe un card de euro spaniol cu un comision cat de cat bun, ce imi recomandati? Bcr ul ofera la conversie 1-euro – 4,383, Brd-4,47 iar Raiffaisen – 4,55.

bt-pay-probleme
De ce nu functioneaza aplicatia BT Pay?

Buna ziua ,nu îmi merge aplicația BT PAY îmi apare încărcare
date.
Buna dimineata !
Aveti idee de ce nu functioneaza aplicatia BTPay ?
La eroarea ” ups… . Te rugam sa reincerci !” Ce ar trebui sa fac?
Nu se deschide aplicația BT Pay

aplicatia_George-autentificare
Cat dureaza transferul de bani din aplicatia George (BCR) in ibanul meu BT?

salut, mi-a trimis cineva acum cateva ore o suma de bani pe ibanul meu (BT) de pe o aplicatie George (BCR) insa nu stiu exact cat dureaza transferul.

card-george-bcr
Cat dureaza un transfer de bani de pe card BCR pe card Raiffeisen?

Bună ziua, daca o persoana mia transferat dupa card BCR pe cardul meu Raiffeisen sambata la ora 23, în cat timp intra banii? Eu cred ca trebuia sa între ca este online card pe card.

bt-pay-probleme
Aplicatia BT Pay nu functioneaza. Ce pot sa fac?

Bună seara! Ajutoooor! Nu mai funcționează aplicația BT PAY. Puteam sa fac plata, dar nu mai puteam sa vizualizez soldul sau altele. Am fost la banca. Au spus sa dezinstalez si sa instalez din nou, dar nimic. Acelasi mesaj ups…..Va rog o solutie! Mulțumesc! De patru zile tot dezinstalez si instalez.

De unde obtin un credit pentru constructia unui restaurant?

Cu respect va salut…as vrea sa obtin un credit de 10000 e ptr a finaliza construcția unui viitor restaurant cu o capacitate de 40 locuri..mentionez ca am activitatea întreruptă de 2 ani de zile cu pandemia asta…detin întreprindere individuală cu cod caen ptr evenimente…si as vrea sa mi termin ceea ce mi am propus..un viitor restaurant cu o capacitate mai mica…credeti ca voi reuși să obțin un credit va rog…pe unde am fost toți m au refuzat…va multumesc frumos din suflet..cu stima si respect

brd-reclamatie-clienti
De ce BRD nu vrea sa ma ajute cu o restructurare a creditului? Legea nu e pentru toate bancile?

Bună ziua! Am cerut la bancă (BT) restructurare pt un credit nevoi personale, am semnat la bancă cererea și după câteva zile m-au sunat să stabilim împreună varianta optimă, cât aș putea plăti pt cele 3 luni solicitate, am stabilit o sumă și mi-au spus că
revin să îmi ofere răspunsul final. Din moment ce am avut toate discuțiile astea, bănuiesc că e favorabil răspunsul final.

Totuși, nu am primit încă un răspuns concret și am verificat situația la BC, se pare că m-au raportat cu gradul 1. Le-am
explicat situația și promisiunea de plată. Ce este de făcut în situația asta? Mulțumesc!

Ceea ce vreau sa știu, dacă îmi acorda restructurare (soluție de plata) pt câteva luni, au obligația sa șteargă raportarea de la BC? Pt ca cererea de restructurare e depusă de mult si in proces de aprobare de 90%.

Și dacă se poate, mai am o singura întrebare. Eu mai am un credit la BRD. De ce oare la brd nu vor nicicum sa ma ajute cu o varianta de soluție la plata (restructurare, gratie câteva luni) așa cum la Bt se poate, se pare..? Legea nu e pt toate instituțiile bancare ? Le-am trimis nenumărate e-mailuri prin care cer conform legii pe care am văzut-o pe site-ul Dv sa ma ajute, doar bt a răspuns favorabil sa zic asa .

In cat timp imi poate gasi ANAF noul cont deschis la banca?

As avea nevoie de un răspuns.. Eu am proprire pe contul Raiffeisen și între timp mi am făcut un cont pe banca Transilvania pentru a mi putea ridica salariu. As dori sa știu în cât timp ma vor putea găsi cei de la Anaf pentru contul nou făcut? as dori un răspuns

Pot sa transfer euro intr-un cont bancar in lei la Banca Transilvania sau Raiffeisen?

Daca vreau sa retrag bani de pe aplicatia Binance, trebuie sa retrag in euro, pot sa retrag suma in euro intr un cont in lei ? Am cont la banca transilvania si la raiffeisen, care dintre acestea 2 va face conversia automat sau imi va permite sa fac transferul ?

bt-pay-probleme
Aplicatia BT Pay nu functioneaza! Ce pot sa fac?

Buna ziua, am o problema cu aplicatia BT Pay, incerc sa intru in ea si primesc in continuu mesajul “Ups… Se pare ca a intervenit o eroare. Te rugam sa reincerci.” Am incercat in repetate randuri sa reinstalez aplicatia dar nimica diferit. As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu problema asta, multumesc!