Banca Transilvania

Pot sa fiu stearsa din Biroul de Credit daca am terminat de platit datoria la banca?

Am trimis la banca (Banca Transilvania) o cerere de stergere din Biroul de Credit, pentru ca am terminat de platit datoriile pe care le aveam la un credit de la Bancpost, dupa ce mi s-a luat din salariu prin poprire, dar am fost refuzata. Ce mai pot sa fac?

Cum, unde si cand pot sa vad si sa primesc extrasele de cont la Banca Transilvania (BT)?

Bunt ziua. Azi in data de 28 Mai 2019 am vrut sa ridic extrasele de cont ale firmei pana in prezent adict 28 Mai de la agentia BT Cluj Zorilor.

Angajata de la ghiteu nu a vrut sa- mi elibereze numai pana la sfartitul lunii trecute, ori de cate ori am rugat-o ca doresc extrasele pana in prezent. Am renuntat ti am plecat ftrt extrase.

Doresc sa ttiu dact pot ridica extrasele pana la ce data doresc sau aveti o data pana la care se pot ridica.

Care sunt cerintele pentru un imprumut de la Banca Transilvania, daca lucrez in alta tara?

Care sunt conditiile de obtinere a unui credit de la Banca Transilvania?

Ce conditii si acte sunt necesare pentru un credit la BancaTransilvania?

E legal ca executorul (BEJ) sa calculeze penalitati si dobanzi?

E legal ca executorul (BEJ) sa calculeze penalitati si dobanzi care sa depaseasca valoarea lunara poprita din salariu? Acesta mi-a comunicat prin reprezentanti, verbal, cum ca suma de bani virata de angajator, (1/3 din salariu), nu acopera decat dobanda lunara.

Mentionez ca sunt executat silit si se retine lunar suma de 535 lei din octombrie 2017, pentru un credit de nevoi personale de 25386 lei.

Din decizia judecatoreasca a reiesit si costurile BEJ in valoare de 3755.

Se pare ca nu voi incheia niciodata executarea.

In plus, odata cu preluarea
BancPost de catre Banca Transilvania, acesta din urma a retinut din lichidarea pe luna decembrie, pe 15.01.2019, 1/3 din suma virata de angajator, lichidarea fiind deja afectata de retinerea catre BEJ.

In ce conditii se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost de catre Banca Transilvania?

Intrucat nu reiese clar de pe site-ul BT daca se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost in aceleasi conditii, ma gandeam ca poate ar fi interesant sa faceti un articol pe tema asta.

Cum pot sa iau un credit pe intreprindere individuala (II)?

Am o intreprindere individuala si am incercat sa iau un credit dar nicio banca nu-mi da, spun ca am prea putin batut pe casa de marcat. Am fost la Banca Transilvania si-mi cere 1 miliard pe casa de marcat, iar eu am doar 140 de milioane. Cine ne ajuta si pe noi sa ne dezvoltam? Daca bat 1 miliard pe casa de marcat, ce iau de la banca dau pe impozit.

De la ce banca pot lua un credit de nevoi personale cu dobanda mica si fixa?

Doresc sa obtin un credit bancar de nevoi personale si nu stiu catre care banca sa ma orientez, una cu o dobanda fixa pe toata perioada si cu o dobanda mai mica. Si inca ceva: va rog daca am rata fixa e posibil ca rata sa fie influentata de indicele robor?Va multumesc cu respect

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit? [citeste tot]