Banca Transilvania

brd-reclamatie-clienti
De ce BRD nu vrea sa ma ajute cu o restructurare a creditului? Legea nu e pentru toate bancile?

Bună ziua! Am cerut la bancă (BT) restructurare pt un credit nevoi personale, am semnat la bancă cererea și după câteva zile m-au sunat să stabilim împreună varianta optimă, cât aș putea plăti pt cele 3 luni solicitate, am stabilit o sumă și mi-au spus că
revin să îmi ofere răspunsul final. Din moment ce am avut toate discuțiile astea, bănuiesc că e favorabil răspunsul final.

Totuși, nu am primit încă un răspuns concret și am verificat situația la BC, se pare că m-au raportat cu gradul 1. Le-am
explicat situația și promisiunea de plată. Ce este de făcut în situația asta? Mulțumesc!

Ceea ce vreau sa știu, dacă îmi acorda restructurare (soluție de plata) pt câteva luni, au obligația sa șteargă raportarea de la BC? Pt ca cererea de restructurare e depusă de mult si in proces de aprobare de 90%.

Și dacă se poate, mai am o singura întrebare. Eu mai am un credit la BRD. De ce oare la brd nu vor nicicum sa ma ajute cu o varianta de soluție la plata (restructurare, gratie câteva luni) așa cum la Bt se poate, se pare..? Legea nu e pt toate instituțiile bancare ? Le-am trimis nenumărate e-mailuri prin care cer conform legii pe care am văzut-o pe site-ul Dv sa ma ajute, doar bt a răspuns favorabil sa zic asa .

In cat timp imi poate gasi ANAF noul cont deschis la banca?

As avea nevoie de un răspuns.. Eu am proprire pe contul Raiffeisen și între timp mi am făcut un cont pe banca Transilvania pentru a mi putea ridica salariu. As dori sa știu în cât timp ma vor putea găsi cei de la Anaf pentru contul nou făcut? as dori un răspuns

Pot sa transfer euro intr-un cont bancar in lei la Banca Transilvania sau Raiffeisen?

Daca vreau sa retrag bani de pe aplicatia Binance, trebuie sa retrag in euro, pot sa retrag suma in euro intr un cont in lei ? Am cont la banca transilvania si la raiffeisen, care dintre acestea 2 va face conversia automat sau imi va permite sa fac transferul ?

bt-pay-probleme
Aplicatia BT Pay nu functioneaza! Ce pot sa fac?

Buna ziua, am o problema cu aplicatia BT Pay, incerc sa intru in ea si primesc in continuu mesajul “Ups… Se pare ca a intervenit o eroare. Te rugam sa reincerci.” Am incercat in repetate randuri sa reinstalez aplicatia dar nimica diferit. As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu problema asta, multumesc!

Cat dureaza un transfer de bani online de la BCR la BT?

Ieri, 29.11, mi-a transferat cineva o suma mica de bani online de la BCR la BT iar suma nu a ajuns nici astazi, 30.11, nu stiti cand va ajunge aproximativ ?

Pot trimite euro intr-un cont in lei de la o banca din Romania?

Bună ziua! Mă aflu într-o țară străină și doresc să aflu dacă pot trimite euro pe un cont in lei. Adică persoana din România
ii poate scoate direct de la bancomat? Conversia se face automat fără să cer această favoare expres? Si daca da, se percepe un
comision?

La care banca sa-mi fac un card? Care are cel mai mic comision lunar de intretinere?

bună ziua, dacă as dori un card 💳 ce comision am pe luna 🌚 pentru întreținere?

Cum pot sa deschid repede un cont bancar, fara sa merg la banca?

Vreau sa deschid un cont bancar. Am avut la ing dar s-a inchis din cauza unei poprire.
Se poate? Si repede. Primesc de la Apia niste bani. Ce sa fac ?

Nu pot sa scot bani de pe cardul Lloydsbank din Anglia. Ce pot sa fac?

Buna ziua, am un card Lloyds Bank din Anglia, unde am fost la munca, si nu mai pot scoate bani de pe el, mi-l da afara din bancomat, imi spune ca tranzactia nu poate fi procesata. Nu stiu de ce, ca am mai scos bani de pe el. Puteti sa ma ajutati?

Cum pot obtine amanarea ratelor la credite?

Ma aflu in imposibilitate de plată începând cu luna martie 2020, cum pot sa obtin o perioadă de amânare a ratelor la credit?