reclamatie Banca Transilvania

banca transilvania actualizare date personale
Trebuie sa actualizez datele personale la banca, dacă buletinul nu se va mai schimba niciodată?

„Bună ziua
Am constatat recent că BT a inchis contul bancar deoarece nu am
actualizat datele de contact. Din păcate contul este al bunicii de 86
de ani și datele din buletin nu se vor schimba niciodată.
Mulțumesc”

Cum se face amanarea ratelor la credite

Care sunt conditiile pentru amanarea ratelor la credite?

refinantare credit banca transilvania
Cat dureaza refinantarea unui credit?

„Va salut. Am facut o refinantare a unui credit de nevoi personale de la ING,urmand a fi refinantat de Banca Transilvania. S-a facut refinantarea, s-a facut inchiderea contului, insa acum Banca Transilvania spune ca trebuie sa primeasca un e-mail din partea ING, iar dupa aceea pot primi banii suplimentari.

Dupa o lunga asteptare,mi se pare o taraganeala, o rea voință. Vi se pare normal? Va multumesc.”

OUG 50 din 2010 privind contractele de credit pentru consumatori, actualizata

„Care este legea privind contractele de credit?”

bt-pay-probleme
Ups…a intervenit o problema. Cardul este deja adaugat in BT Pay. De ce???

„Din cauza unei probleme cu telefonul am fost nevoita sa il schimb si sa adaug iar in aplicatia BT Pay pe alt telefon. Dar imi apare mesajul “Ups…a intervenit o problema. Cardul este deja adugat in BT Pay. Si doar atat, in rest nu mai apare nimic, si vreau sa il fac ca sa imi pot vedea soldul si celelalte lucruri. Va multumesc!”

bt pay aplicatie
Pot folosi aplicatia BT Pay in Spania?

„Bună, când încerc să deschid aplicația BT Pay îmi zice „Se pare că a intervenit o eroare. Te rugăm să reincerci.” momentan sunt în Spania aș dori să știu dacă de poate folosi aplicația și aici. Mulțumesc”

Nu merge BT Pay. De ce?

„Nu se mai deschide BT pay. Ce pot sa fac?”

bt pay plata telefon
De ce nu merge aplicatia Bt pay?

„De ce nu merge aplicația Bt pay?”

banca transilvania actualizare date personale
Se poate obtine trecerea la IRCC la creditul Prima Casa acordat de BT?

Sunt „beneficiara” unui credit „prima casa” obtinut in anul 2016, formula de calcul cu rob 3m. Se poate obtine trecerea la
calculul pe baza de ircc?Precizez ca creditul a fost acordat de catre BT si am depus o cerere in acest sens, fara raspuns la data prezentei.
Avand in vedere legea prin care s-a introdus indicele IRCC (OUG 19/2019) se prevede, la articolul 11 (XI), aliniatul (2), ca acest indice se poate aplica si creditelor mai vechi in derulare, cu indicele ROBOR, la cererile consumatorilor, cu acordul partilor, printr-un act aditional la contractul de credit.

BT24 aplicatie banca
Aplicatia BT24 nu functioneaza, nu se deschide! Care este problema?

Nu reusesc sa ma loghez in aplicatia bt24, nici de pe calculator, nici de pe telefon. Din aplicatie nu se conecteaza, iar de pe calculator imi spune ca nu se poate conecta, ieri am folosit-o fara probleme. Stici care este problema? Daca sun la ei, dureaza o ora pana raspund.

durata credit banca transilvania
Cat timp dureaza aprobarea unei refinantari la Banca Transilvania?

Buna ziua aș dori sa stiu cit dureaza să îmi dea o refinantare Banca Transilvania. au cerut revisalu și cei 3 fluturași de salaru, am facut saptamana ce a trecut actele, adica le-am semnat și după aceea ne-a cerut revisalu și cei 3 fluturași. cit mai durează pînă îmi dă refinantarea? mulțumesc

bt pay aplicatie
Cum introduc codul pentru activarea aplicatiei BT Pay pe noul telefon Iphone?

Vreau să semnalez o problemă de înregistrare în BT Pay.
Zilele trecute am achiziționat un nou telefon, mai exact Iphone 13 Pro Max. Mi-am instalat aplicația, însă pentru înregistrare este necesar ca acel cod primit prin SMS să fie preluat direct din mesaje. La acest telefon această opțiune nu este posibilă, am încercat orice variantă posibilă, însă nu mă pot conecta. Vă rog să mă ajutați.
Mulțumesc anticipat!

neo bt
Aplicatia BT nu functioneaza! De ce?

Aplicația BT24 a fost actualizata pe tel insa nu ma pot conecta, îmi apare mesaj de eroare și faptul ca din probleme de securitate am fost delogata. este o problema de sistem sau care este problema? Menționez ca ieri am accesat aplicația.

Mi s-a facut a doua poprire in acelasi dosar, desi am platit tot. Ce pot sa fac?

Bună ziua, va rog frumos sa ma ajutați și pe mine. eu am scos un credit la BancPost care ulterior a fost preluat de banca Transilvania. nu l-am plătit. în 2014 a început sa mi se facă proprie pe pensie. am plătit pana în luna august 2021 atunci a fost ultima rata.
nu am primit nici o hârtie cum ca să ridicat poprirea iar în luna noiembrie am primit un plic de la aceeași executor ca sa făcut proprie iar pe o suma și mai mare în același dosar.
Am încercat sa dau de executor iar executorul a vb foarte urat cu mine și mi-a spus ca am terminat cu el dar au întrat pe fir cămătarii și mi-a închis telefonu în nas. nu înțeleg ce cămătari când eu am luat creditu de la banca.

Astazi am fost pana la domnu executor mi-a vb foarte urat și a spus sa plătesc 1400 de lei ca să îmi facă copii după dosarele de executare și sa ii trimit dovada platii după care mi le va trimite prin posta. cautand o doamna prin dosar mi-a spus ca eu plătesc doar din 2017 când eu am cupoane și se poate dovedi ca din 2014 banii mi ia același executor.
va rog frumos sa ma sfătuiți ce sa fac ca nu mai știu unde sa ma duc

Aplicatia BT24 are o versiune noua [citeste tot]
BT24 web versiune noua
De ce nu pot intra in aplicatia BT24?

Ma loghez si nu pot intra in aplicatie toate campurile sunt inactive la BT24.

banca transilvania transfer
Cand intra banii la un transfer Banca Transilvania – BRD?

Bună ziua! Astazi la ora 12 mi-a transferat o persoana niste bani din contul lui de la Transilvania catre contul meu de la Brd. cand ar intra banii?

neo bt
Cum accesez banii din contul in euro deschis de Banca Transilvania?

Mi a trimis cineva acum câteva zile o suma de bani in euro pe contul meu în RON de la banca Transilvania.
Am verificat azi prin visual help și banii au ajuns pe un cont în euro deschis de cei de la bt.
Întrebarea mea e cum accesez acei bani dacă pe aplicația bt pay îmi apare doar contul in RON?

banca-transilvania-credit
Ce comisioane trebuie sa platesc la un credit Noua Casa?

Trebui sa semnez creditul Noua Casa la Banca Transilvania si nu stiu ce comisioane trebuie sa platesc, nu vreau sa fiu pacalit cumva. Puteti sa ma ajutati?

BT24 web versiune noua
Aplicatia BT24 are alta interfata si nu pot face plati. Ce trebuie sa fac?

Au schimbat interfața la bt24, nu mai pot face plati, explicați mai detaliat.