ERB nu mi-a inchis contul si m-a bagat la Biroul de Credit. Ce pot sa fac?

Prin anul 2005 am luat un tv cu buletinul prin acest ERB, am platit toate ratele ba chiar cu 3 luni inainte de a se achita toata suma de plata.

Am sunat la ei si am cerut sa mi se spuna cat trebuie sa platesc sa mi se inchida contul, am platit cat mi sa spus atunci pe loc, am trimis chitanta si copia de buletin prin fax cum mi sa spus sa se inchida contul.

Dupa vreo 5 ani ma trezesc cu un plic de la o firma de recuperare ca am 200 lei de plata.

Am sunat la ei si dupa zile de discutii au reusit sa mi spuna ca datoria este de la administrare cont, pt ca nu se inchisese deoarece eu platisem zic ei mai mult decat trebuia si cand sau terminat banii din cont pe csre mii luase fara sa ma instiinteze pt admin cont mau facut si dator cu 200 lei ca au administrat contu nefiind inchis.

Si uite asa cand am fost la Raiffeisen sa solicit un card de cumparaturi, surpriza! eram rau platnic in baza de date.

Ce pot face impotriva acestor sarlatani de la ERB?

euroline-card-erb-retail-services

euroline-card-erb-retail-services

Solutia de rezolvare a problemei dumneavoastra este urmatoarea: trimiteti la ERB Retail Services o cerere in care cereti sa fiti sters din Biroul de Credit, intrucat nu e vina dumneavoastra, ci greseala lor.

Va rog sa reveniti sa-mi spuneti ce raspuns ati primit, sau daca nu primiti raspuns.

Vasile Pop-Coman

2 raspunsuri la “ERB nu mi-a inchis contul si m-a bagat la Biroul de Credit. Ce pot sa fac?

1. Anca

Va multumesc pt atentia acordata as dori sa va intreb ce acte si date trebuie sa va trimit daca puteti sa formulati dv cererea catre ERB deoarece eu nu
    pot sa completez pe laptop cererea pr ca nu am niciun program de scriere descarcat.

O seara buna

2. Vasile Coman

In acest caz, voi trimite eu la EB Retail Services o solicitare pentru a analiza cazul dumneavoastra, cu rugamintea sa va rezolve problema.

5 + 3 =