Intrebari si raspunsuri

Ce trebuia sa platim in 25 ani, acum banca ne obliga sa platim in 5 ani. Are voie?

Am un credit ipotecar care a fost declarat anticipat si am ajuns la un acord de plata cu banca, pe care l-am semnat din disperarea de a nu pierde casa. Au facut o rata de 330 eur, iar noi avem venituri de 1400 ron si cu 2 copii mici. Are voie banca sa faca o rata asa mare si sa nu se mai tina cont de venituri? Ce trebuia sa platim in 25 ani, acum banca ne obliga sa platim in 5 ani.

Postat in data: 21 ian., 2014

Daca suna cineva si spune ca e de la o firma de recuperare, ce fac?

Parintii mei au facut un imprumut la o banca in 2007, au platit rata pe luna vreo 3 ani, dupa care sediul bancii sa inchis din oras, mama fiind sigura ca a terminat achitarea bancii. Pana anul acesta nu am primit nici o sesizare, nimic. A sunat un domn la inceputul lunii spunand ca este de la o firma de recuperari si a spus ca figurez in baza lor cu aceeasi suma imprumutata si ia dat mamei 2 numere de cont sa depuna o suma. Nu am lasat-o sa depuna nici o suma. I-am trimis acelui domn chitantele ca am platit banca, dar a sunat iar si a spus sa depuna bani in contul respectiv ca sa nu ajunga la executare silita, ei nefacand socoteala la chitante. Ce sa fac? Sa depun bani in cont?

Postat in data: 20 ian., 2014

Aprobari credite ITM VERIFICARI

Doresc sa rambursez anticipat o parte dintr-un credit ipotecar din 2006 si as dori reducerea perioadei si nu scaderea ratei. In contract scrie: „In cazul rambursarilorDoresc sa rambursez anticipat o parte dintr-un credit ipotecar din 2006 si as dori reducerea perioadei si nu scaderea ratei. In contract scrie: „In cazul rambursarilorDoresc sa rambursez anticipat o parte dintr-un credit ipotecar din 2006 si as dori reducerea perioadei si nu scaderea ratei. In contract scrie: „In cazul rambursarilorDoresc sa rambursez anticipat o parte dintr-un credit ipotecar din 2006 si as dori reducerea perioadei si nu scaderea ratei. In contract scrie: „In cazul rambursarilor

Postat in data: 16 dec., 2013

Lucrez in Spania cu contract indefinit din 2007. Pot solicita un credit?

Postat in data: 16 dec., 2013

Romanii au devenit foarte prudenti cand se imprumuta: 9 din 10 …

Doresc sa rambursez anticipat o parte dintr-un credit ipotecar din 2006 si as dori reducerea perioadei si nu scaderea ratei. In contract scrie: „In cazul rambursarilor Doresc sa rambursez anticipatDoresc sa rambursez anticipat o parte dintr-un credit ipotecar din 2006 si as dori reducerea perioadei si nu scaderea ratei. In contract scrie: „In cazul rambursarilor Doresc sa rambursez anticipatDoresc sa rambursez anticipat o parte dintr-un credit ipotecar din 2006 si as dori reducerea perioadei si nu scaderea ratei. In contract scrie: „In cazul rambursarilor Doresc sa rambursez anticipat