recuperare creante

Kruk Romania – firma de recuperare creante – date de contact (adresa, telefon, e-mail, site internet) [citeste tot]
Care sunt datele de contact (telefon, adresa) ale firmei de recuperare creante ULTIMO PORTFOLIO INVESTMENT (LUXEMBOURG) SA?

Va rog sa-mi spuneti cum pot lua legatura cu firma de recuperare creante ULTIMO PORTFOLIO INVESTMENT (LUXEMBOURG) SA, pentru ca trebuie sa le trimitem o citatie pentru a se prezenta la proces, in urma depunerii unei contestatii la executarea silita.

Pot face contestatie la executare pentru un credit vechi? Si cum trebuie procedat?

In anul 2007 am luat un credit pentru achizitie bunuri de la BRD FINANCE IFN, in baza deciziei de indemnizatie crestere copil. Un an mai tarziu am terminat indemnizatia de crestere a copilului si pentru ca firma la care lucram daduse faliment intre timp, am ramas fara servici si totodata mi-a fost imposibil sa mai platesc creditul, ultima plata in noiembrie 2008. Din diverse surse am aflat ca s-a emis hotarare judecatoreasca de executare silita pentru acel credit. In acest moment nu am proprietati pe numele meu si nici nu lucrez. Intrebarea mea este daca pot face contestatie la executare si cum trebuie procedat. Ps. Sunt executata de INTRUM DEBT FINANCE AG. MULTUMESC

Ce mi se poate intampla daca nu mai platesc datoriile la IFN?

Sunt in imposibilitatea de plata, nu am niciun venit si nici bunuri mobile sau imobile, ifn ul a recurs la o firma de recuperare a creditelor. Problema e ca eu sunt in imposibilitatea de plata. Ce mi
se poate intampla? Mi-au pus in vedere ca ma vor actiona pe cale juridica, urmand executarea silita.

Este normal sa se opreasca prime sau ore suplimentare la o poprire?

Am o oprire pe salariu, de o firma de crean?e, mi se opreste 33,33% adica 1/3 din salariu, asa zic ei, dar mie mi se opreste si din prima de merit si orice suma intra pe cardul de salariu. Este normal sa se opreasca prime sau ore suplimentare?

Vodafone mi-a facut un abonament fara acordul meu, iar acum ma executa silit. Ce pot sa fac?

Am primit de la o firma de recuperare, Kredit Inkaso, o executare silita de 6.000 de lei pentru un abonament la Vodafone facut pe numele meu, online, fara ca eu sa semnez vreun contract si fara sa stiu de existenta lui.

Am cerut la Vodafone explicatii, dar nu le-am primit, pe motiv ca nu mai au dosarul, l-au transmis la firma de recuperari.

Abia dupa ce am facut scandal la un sediu Vodafone, seful de unitate s-a uitat in calculator si mi-a dat raspunsul la reclamatia pe care am facut-o prin telefon. Mi-au spus ca ar fi trebuit sa cer rezilierea contractului in termen de 14 zile!

Dar cum puteam sa cer rezilierea unui contract de care nici macar n-am stiut si nu l-am semnat, si de care am aflat dupa doi ani de cand a fost facut, cand firma de recuperare m-a anuntat de datorie. Vodafone nu mi-a trimis niciodata vreo factura sau alta informatie.

Probabil ca cineva a avut datele mele personale si a facut contractul online, pentru ca adresa din contract nu este a mea, este alta la care locuiesc niste pensionari, si unde eu n-am stat niciodata.

Am facut plangere la Politie, dar nu s-a rezolvat nimic de 9 luni, pentru ca imi cer sa le duc documente pe baza carora sa faca ancheta! Dar asta nu cumva ar trebui sa faca politia?!

Cei de la firma de recuperare ma tot suna si-mi spun sa le platesc datoria, nu mai stiu ce sa fac! Va rog sa ma ajuta

E legal ca executorul (BEJ) sa-mi trimita o noua poprire, cu dobanzi si penalizari, pentru aceeasi datorie la Credit Europe Bank, preluata de Credit Plus Gulf?

Credit Plus Gulf a preluat creditul meu de la Credit Europe Bank, iar din 2016 sunt executat silit pt o suma de bani de catre BEJ.

Luna trecuta s-a achitat toata suma dar cei de la BEJ au trimis alta poprire din salariu pe 3600 lei, spunand ca sunt dobanzi si penalizari ale creditorului…

De ce nu au fost incluse cu toata suma ?! Eu platesc poprierea si ei in toata perioada asta imi ia dobanda si penalizare, la ce ?!?!

Cum pot fi sters din baza de date a Biroului de Credit pentru un card Cetelem?

Cetelem m-a raportat in baza de date cu rau platnici din Biroul de Credit, fara sa ma anunte, apoi a vandut datoria unei firme de recuperari.

Eu am intarziat cu plata ratei in jur de 15 zile pentru ca am avut un accident si am fost internat in spital. Cand am vrut apoi sa patesc restanta, nu am avut unde, pentru ca Cetelem a vandut creditul la recuperatori.

Pana la urma am platit datoria dar am ramas in baza de date. Cum pot fi sters de acolo?

Este posibil ca dupa 6 ani sa primesc instiintare de poprire? Ce pot sa fac?

Intrebarea mea se refera la o poprire facuta de cei de la Kredyt Inkaso, si anume: in anul 2010 am luat un credit de nevoi personale de la Unicredit la care am platit ratele corect pana in 2012 inceputul lui 2013, in anul urmator sotia s-a imblonavit si am fost nevoit ca tot salariul sa-l dau pe tratamente medicale si binenteles sa port copilul la scoala.

Vazand ca nu ma ajung cu banii am decis sa plec la munca in strainatate insa inainte de a pleca am mers la banca sa anunt a.i. sa ma pasuiasca cu ratele macar 2-3 luni pana imi revin financiar, lucratorul bancar m-a verificat si mi-a spus ca nu ma gaseste cu nici un credit la ei…..cum o fi fost posibil nu stiu, i-am aratat graficul de rambursare dar in continuare a sustinut ca nu poate sa-mi dea o derogare ca nu are la ce.

Am plecat in strainatate pana in 2016 apoi m-am angajat din nou in Romania. Anul acesta mai precis in luna Mai m-am trezit cu poprire la locul de munca.

Intrebarea mea este:
1. Este posibil ca dupa aproape 6 ani sa primesc instiintare de poprire fara ca in prealabil sa fi fost instiintat de aceasta?
2. Exista vreo cale legala de a fi combatuta?

Multumesc mult

Cum aflu daca mai sunt la Biroul de Credit?

Buna ziua, acum cred ca 4 ani am facut un imprumut la Provident nu am mai achiat vreau sa stiu daca inca mai sunt la Biroul de credit.