credite pentru romanii din strainatate

Care sunt cerintele pentru un imprumut de la Banca Transilvania, daca lucrez in alta tara?

Care sunt conditiile de obtinere a unui credit de la Banca Transilvania?

Ce conditii si acte sunt necesare pentru un credit la BancaTransilvania?

Pot face un imprumut pentru cumpararea unei case in Brasov daca lucrez in strainatate (Danemarca)?

Lucrez in Danemarca pe un contract pe o perioada nedeterminata, cu salariul de 2150� pe luna. Doresc sa-mi cumpar o locuinta undeva in zona Brasovului. Nu am pe cine sa pun garant si nu am o alta casa sau masina sau… stiu eu..altceva. As putea face acest imprumut?

Care banci acorda credite romanilor care lucreaza in strainatate

Care banci acorda credite romanilor care lucreaza in strainatate [citeste tot]
Pot face un credit in Romania daca lucrez in Germania? Daca da, care sunt conditiile?

Eu si partenerul meu de viata lucram in Germania de 4 ani Si 6 luni, cu contract de munca. Ma intereseaza daca putem face un credit in Romania si care ar fi conditiile!
Va multumesc frumos!

Se poate face un imprumut in Romania daca lucrez in Spania?

Buna ziua, as dori sa pot face un imprumut, am propietate in Romania si lucrez in Spania, am salariu si contrat de munca. Se poate face ??

Criteriile de eligibilitate pentru creditele ipotecare la OTP Bank

Criteriile de eligibilitate pentru creditele ipotecare la OTP Bank [citeste tot]
Pot lua credit de la o banca din Romania daca lucrez in Anglia? De ce acte am nevoie? Ce conditii trebuie indeplinite?

Care sunt pasii pentru a aplica la creditul pentru Prima Casa, daca lucrez in Londra?

Care sunt pasii care trebuie sa-i urmez pentru a aplica pentru creditul pentru Prima Casa?
Lucrez in Londra de 2 ani cu permanet contract si cu un salariu anual de �17000, mentionez ca anul trecut am primit 1000 bonus si ca nu detin in Romania sau in afara tarii nici un imobil/ teren.

Se poate sa fac un imprumut la o banca din Romania daca lucrez in Italia?

Lucrez in Italia cu contract de munca indeterminat din 2010 la acelasi loc de munca. Am in jur de 1000-1500 de euro la luna. As dori sa fac un imprumut in Romania, se poate? Ce acte imi trebuie si cum se procedeaza? Am residenta in Italia practic toate actele necesare pt Italia am.

Pot sa fac un credit pentru cumpararea unei locuinte daca sotul lucreaza in alta tara din Uniunea Europeana?

Doresc sa intreb daca pot opta pentru un credit cu contractul so?ului meu, care lucreaz? im Uniunea European? si avand salariu pe luna de 1850�. Contractul de munca este in Slovacia, eu fiind casnica si am doi copii minori. Intrebarea mea este: poate opta pentru un credit pe 30 ani? Doresc sa cumpar o locuinta dar fara sa fac ipoteca. Si (sau) trebuie sa am o carte de munca si eu? multumesc si astept un raspuns!

De la ce banca pot lua un credit pentru casa in Romania daca lucrez in UK?

Muncesc si detin proprietate in UK dar nu detin nici o proprietate in Romania. As dori sa cumpar locuinta in tara si avand familie numeroasa mi-ar trebui o casa in jur de 150 – 200.000 euro. Salariul meu e de 4 000 de euro.
Ce banca mi-ar putea acorda pe 20 de ani (am 46 ani) si care ar fi conditiile de imprumut, ce avans se cere si care e comisionul bancii / rata? Exista ceva ajutor incurajari pt familiile ce se repatriaza?

Pot cere un credit la o banca in Romania daca lucrez in Italia?

As dori sa va intreb daca pot cere un credit la o banca di Romania..lucrez in Italia de 9 ani cu contract indeterminat si eu si sotia.. as vrea un imprumut pt cumpararea unui apartament in Iasi.

Lucrez in Irlanda, pot face un imprumut in Romania?

Eu sunt in Irlanda de 2 ani si as vrea sa stiu daca as putea face un imprumut in Romania. Mentionez ca aici muncesc cu contract de munca pe perioada nedeterminata am un salar de 1300_1400 de euro.
va multumesc