reclamatie banca

ANAF a ridicat poprirea pe contul de la Raiffeisen, dar banca nu mi-a deblocat contul. Ce pot sa fac?

ANAF mi-a poprit contul la Raiffeisen Bank in baza unor masuri de executare silita, dar dupa ce am achitat datoria, poprirea a fost ridicata, conform unei decizii ANAF din 18.12.2014 si inregistrata la Raiffeisen Agentia Horezu in 29.12.2014. Cu toate acestea, desi am cerut la banca sa mi se deblocheze contul, nici pana astazi, 29.12.2014, nu s-a intamplat acest lucru si nu am acces la cont. Ce pot sa fac? Ma puteti ajuta?

Postat in data: 06 ian., 2015

Nu pot vizualiza contul pe myBRD Net, acces restrictionat! Care sunt motivele si ce fac?

Nu mai pot intra in aplicatia de internet banking myBRD Net, imi apare mesajul de acces blocat. Care sunt motivele si ce trebuie sa fac?

Postat in data: 05 ian., 2015

ATM-ul mi-a eliberat mai putini bani decat trebuia. Ce fac?

In data de 28.10 2014 ora 15:16:20 am extras dintr-un ATM CEC Bank din VANJU MARE suma de 400 lei(roni)….la eliberarea sumei am constatat ca: in loc de 8 hartii de 50 lei, mi s-au eliberat in ordine…4 hartii de 50 roni, 2 hartii 10 roni, 2 hartii 50 roni valoric = 320 lei(roni)…A.T.M. respectiv fiind postat pe peretele de la agentia C.E.C. VANJU MARE Jud MEHEDINTI. Imediat am intrat in incinta agentiei pentru a depune o reclamatie. Doamnele respective lucratoare in agentie au spus sa depun o contestatie (ceea ce am si facut…contestatia nr.972/28.10.2014),asigurandu-ma ca nu este nici o problema si ca voi fi despagubit, adica suma respectiva imi va fi returnata fara nici o problema….
Astazi 05.11.2014…in urma interventiei mele repetate de a mi se rezolva cazul….am primit de la agentie un raspuns sec….,,in urma investigatiei tranzactiei contestate, a rezultat faptul ca aceasta a fost finalizata, A.T.M.-ul eliberand integral suma solicitata.
ROG DACA PUTETI SA FACETI CUNOSCUT CAZUL PENTRU PRINCIPIUL DREPTATII SI STOPARII HOTIEI …INCLUSIV PRIN A.T.M.-URI

Postat in data: 28 dec., 2014

Lucrez in Spania cu contract indefinit din 2007. Pot solicita un credit?

Postat in data: 16 dec., 2013