Etichete: bancnote

Cum as putea obtine 2 bancnote de 500 lei din 2005 necirculate?
bancnota 500 lei noi

„De mulți ani colecționez bancnote și monede . Sunt pasionat de numismatică . Cum as putea obține 2 bancnote de 500 lei din 2005 necirculate , serii consecutive ? Eu posed aceste bancnote dar sunt
circulate și mai ales că sunt actuale nu au valoare numismatică .”

Postat in data: 19 ian., 2024

Cum pot sa depun bancnote euro la bancomatele ING?

„Am cont la ING, am depozite si primesc pensia. AM aprox 7000 de euro pe care vreau sa ii depun,sunt cupiuri de 500 si 200 euro.bancomatele ing nu le accepta iar ing spune ca nu au nici-o sucusala care sa primeasca cash.Cum as putea rezolva aceasta problema.Cei de la ING ma trimit sa ii schimb la case de schimb,dar eu am cont la ING nu la casa de schimb.In plus nici acestea nu vor sa le primeasca.va rog ajutati-ma.va multumesc”

Postat in data: 07 dec., 2023

Bancile mai accepta bancnote de 500 de euro?
bancnota 500 euro

„BRD nu imi accepta bancnote de 500€ pt. a rambursa un credit „prima casa”, motivînd ca ei nu mai accepta astfel de bancnote(decizie interna), dar eu client fiind, nu am fost anunțat. Ce pot face intr-o astfel de situatie?Multumesc!”

Postat in data: 23 mai, 2023

Unde pot schimba banii cu noile bancnote emise in 2018?

Daca locuiesc in Brasov, unde pot schimba banii cu noile bancnote emise in 2018 si care este maxim ce se pot schimba? Va multumesc

Postat in data: 05 feb., 2018

ATM-ul mi-a eliberat mai putini bani decat trebuia. Ce fac?

In data de 28.10 2014 ora 15:16:20 am extras dintr-un ATM CEC Bank din VANJU MARE suma de 400 lei(roni)….la eliberarea sumei am constatat ca: in loc de 8 hartii de 50 lei, mi s-au eliberat in ordine…4 hartii de 50 roni, 2 hartii 10 roni, 2 hartii 50 roni valoric = 320 lei(roni)…A.T.M. respectiv fiind postat pe peretele de la agentia C.E.C. VANJU MARE Jud MEHEDINTI. Imediat am intrat in incinta agentiei pentru a depune o reclamatie. Doamnele respective lucratoare in agentie au spus sa depun o contestatie (ceea ce am si facut…contestatia nr.972/28.10.2014),asigurandu-ma ca nu este nici o problema si ca voi fi despagubit, adica suma respectiva imi va fi returnata fara nici o problema….
Astazi 05.11.2014…in urma interventiei mele repetate de a mi se rezolva cazul….am primit de la agentie un raspuns sec….,,in urma investigatiei tranzactiei contestate, a rezultat faptul ca aceasta a fost finalizata, A.T.M.-ul eliberand integral suma solicitata.
ROG DACA PUTETI SA FACETI CUNOSCUT CAZUL PENTRU PRINCIPIUL DREPTATII SI STOPARII HOTIEI …INCLUSIV PRIN A.T.M.-URI

Postat in data: 28 dec., 2014

Bancile refuza sa-mi primeasca monedele din pusculita copilului. Ce fac? Arunc banii la gunoi?

Am monede in valoare de 300 RON din pusculita copilului, dar la banci nu ii primesc. Am incercat in diverse banci, printre care si BRD, unde sotul meu este client, avem credit si carduri, dar nu a contat, ne-au refuzat. Au spus ca nu au masina de numarat. Ce este de facut? Ii arunc la gunoi?
Multumesc nespus pentru faptul ca va intereseaza povestea noastra, cam greu de gasit cineva caruia sa-i pese. In cele din urma vom incerca sa mergem intr-un centru comercial sa cumparam ceva de acea valoare poate asa reusim sa ii dam.

Postat in data: 26 sept., 2014