ATM

reclamatie Raiffeisen Bank
Bancomatul Raiffeisen din Scornicesti, Olt, ramane mereu fara bani!

„Avem un bancomat în orașul Scornicesti jud Olt unde în toate sfârșitul de săptămâna nu sant bani menționez ca avem în zona
peste 800 muncitori de la drumul expres care sant cazați în oraș și au card raiffaizen și nu pot sa ridice bani ca nu sant

Puteți sa stabiliți cu firma sa alimenteze cu sume mai mari?”

nickel card bancomat
Pot sa scot bani de pe cardul Nickel la bancomatele din Moldova?

„Ași dori să intreb despre card nickeli Meam făcut card nickeli la Franța de la Tabac și am venit la
Moldova cu el. Întrebarea mea este daca poți să scot bani depe nickeli la bancomatele Moldova”

card posbank blocat
Care este limita maxima la platile si retragerile de numerar cu cardul Postbank?

Buna seara! Urmeaza sa fac o lucrare dentara in Romania si nu as vrea sa merg cu prea multi bani cash la mine.
Am luat legatura cu medicul dentinst si m-a informat ca pot plati si cu cardul. Imi puteti spune va rog ce suma pot plati maxim cu un card normal de la Postbank? Este card cu Vpay. Lucrarea va costa cateva mii de euro.

Pot sa scot bani in Romania de pe cardul german Volksbank?

Bună ziua. Am card in euro la Volksbank in Germania pe care încasez salariul. In mai plec in România in concediu. Pot sa scot bani in România de pe cardul Volksbank? Cat este comisionul?

postbank card
Exista limita de retragere bani pe zi de pe cardul Postbank? Si care este comisionul?

Bună ziua am încasat salariul pe card post bank germania. Am scos de pe el doar 580 euro restul numi da voie zice fonduri insuficiente pe el având 1000 euro .Întrebare de ce nu mai pot scoate ? Există limită lei euro pe zi in Romania ? si comisionul care ar fi pt o tranzactie?

De la ce banca pot scoate euro cu un card facut in Italia?

Am card facut in italia. vreau sa scot euro. la ce banca se poate in Romania?

postbank comision retragere bani atm
Pot sa scot bani din Romania de pe un card Postbank? Nu am procent?

Salut, asa o intrebare!! Ma aflu la Germania si am card de la Post Banc, voi putea scoate bani de la Romania?? Nu o sami ia procent??

De la ce bancomat pot retrage dolari cu un card din strainatate?

Bună ziua, imi puteti spune va rog de la ce bancomat sau banca din tara pot retrage dollari? Eu am un card din strainatate cu dolari.

Pot sa scot euro de la bancomatele Banca Transilvania?

Daca am un cont in euro la Banca Transilvania si am bani in euro pe el si ma duc la bancomat, pot sa extrag bani in lei sau numai in euro merge?

card bancoposta
De pe cardul Bancoposta unde pot scoate bani in Romania?

Am un card de la posta Italia Bancoposta ,de unde pot scoate bani in Romania? Va multumesc

Daca am card emis in Europa, pot scoate euro de la un atm in Romania?

Daca am card BancoPosta din Italia sau un oarecare card emis in Europa, pot scoate euro de la un atm in Romania??.multumesc

card-george-bcr
La care banca din Anglia pot scoate bani de pe cardul George BCR cu un comision mai mic?

Buna seara, am si un cont bancar George la Bcr. Pot sa scot bani de pe el aici in Anglia si cu ce banci pot sa scot ca sa nu ia comision mare la bani?

De ce nu mai pot scoate bani de pe cardul Credit Mutuel din Franta?

Bună, am scos într-o zi 18 milioane și a doua zi 5 milioane… acum nu îmi mai da voie sa scot …e un card de Franţa banca Credit Mutuele, vă rog un ras dacă se poate: de ce nu îmi mai da voie sa scot?

De la ce banca e mai avantajos sa scot lei de pe un card in euro?

Buna seara, am vazut ca ati postat pe un site diferite indicatii oamenilor ce bancomate sa foloseasca pt a avea un comision de schimb mai mic. O indrumare va rog, ca sa scot lei in tara de pe un card de euro spaniol cu un comision cat de cat bun, ce imi recomandati? Bcr ul ofera la conversie 1-euro – 4,383, Brd-4,47 iar Raiffaisen – 4,55.

card posbank blocat
Nu pot scoate bani de pe cardul Postbank. Ce pot sa fac?

Bună ziua …va rog frumos ce pot face că nu pot scoate bani de pe cardul Postbank și am nevoie urgent astăzi că nu mai am bani…nu știu să vorbesc germana că am sunat și mi-au spus că doar germană vorbesc.

Pentru a evita aceasta conversie dezavantajoasa, trebuie doar sa selectati la ATM, atunci cand va apare mesajul de conversie, valuta locala, adica lei, nu euro, asa cum se vede in fotografia de mai sus.
Pot scoate bani de pe un card Sparkasse sau de pe un card Deutsche Bank in Romania?

Bună ziua pot scoate bani după un card sparkasse sau după un card Deutsche Bank în România?

ing-bank-reclamatie
Banii depusi la un bancomat ING nu apar in cont. Ce pot sa fac?

Am descoperit ca intr-o luna banii depusi la un bancomat ING nu apar in extrasul de cont si nu stiu ce s-a intamplat. Am mai auziat ca au patit si altii acelasi lucru, ca au depus bani dar nu au fost inregistrati in cont. Ce ma sfatuiti sa fac? Nu am scos chitanta cand am facut depunerea si nu am observat nimic neobisnuit fata de alte ocazii cand am facut depuneri.

card-george-bcr
Dacă am cont in lei la BCR, pot să scot cu cardul lire sterline de la ATM in Anglia?

Dacă am cont in lei in țară la BCR, pot să scot cu cardul lire sterline de la ATM in Anglia?

card posbank blocat
Nu pot scoate bani de pe cardul Postbank Vpay. Ce pot sa fac?

Nu pot sa scot bani de pe cardul Postbank Vpay, pe care l-am primit la munca in Germania. L-am bagat la toate bancomatele din oras, dar nu-mi spune nimic, doar ca nu-mi da bani. Ce pot sa fac?

Ce trebuie sa fac daca mi s-a blocat cardul in bancomat?

Mi s-a blocat un card de debit Unicredit intr un bancomat Raiffeisen impreuna cu suma de 2000 ron fara explicatii.

Am sunat la numarul de urgenta de 4 x15 minute in care am vorbit cu robotul.

4 zile mai tarziu sunt in aceeasi situatie fara card si bani.

Unde trebuie sa apelez pentru recuperare bani si daune?