BRD

Autentificare esuata la myBRD net, desi am introdus cod utilizator si parola. Ce am gresit?

Pentru a accede la cont online prin MyBRD am introdua cod utilizator si am introdus parola primita de la banca, dar mi sa scris autentificare esuata. Ce am gresit?

Postat in data: 20 mai, 2015

BRD are o retea total nefunctionala

buna ziua ! De ce ne amagiti cu porcaria asta de BRD banking? Este imposibil de acesat de logat etc, aveti o retea de toata mizeria, faceti ceva cu ea, platiti niste informaticieni adevarati. Problema este la nivel national, nu sunt singurul care se plange, este probabil un VPN, Cloud etc.

Postat in data: 10 mai, 2015

Am un cod pentru activare My BRD, dar habar nu am ce trebuie sa fac cu el

Am un cod pentru activare my brd, dar habar nu am ce trebuie sa fac cu el pentru a_mi vedea operatiunile bancare din cont.

Postat in data: 05 mai, 2015

Cat are voie sa-mi opreasca din salariu la o poprire, pentru neplata unui card de credit BRD?

Am avut un card de credit in 2008 de 3000 lei la banca BRD, la care am achitat o perioada dar am ramas fara loc de munca si nu am mai putut plati. Acum lucrez si mi-a venit instiintare de poprire dar de la banca, bineanteles ca am contul blocat de un executor judecatoresc. Cat are voie sa-mi opreasca si dc imi opreste si la plata si la avans banca Raifensen? Suma este de 6200 ron cu cheltuieli judecata, desi cardul de credit a fost de 3000 lei, dar din pacate nu pot dovedi platile facute ptr ca am aruncat chitantele de atunci.

Postat in data: 27 apr., 2015

BRD nu m-a anuntat timp de 6 ani de existenta unei limite de creditare pe card, iar acum aflu ca am o datorie de 400 de lei din comisioane

Va aduc la cunostiinta urmatoarea situatie:
Pana in anul 2009 am lucrat la o companie la care retributia era platita pe baza unui card personal ce avea o limita de creditare; In anul 2009, mi-am schimbat locul de munca, iar cardul a fost inchis; La sfarsitul anului 2014, am deschis un cont la BRD, moment in care mi s-a adus la cunostiinta ca am un debit de cca 400 lei, deoarece limita de creditare nu a fost inchisa si s-au adunat comisioanele; Am solicitat extrasul de cont din care reiesea ca in decurs de 6 ani, nu a fost folosita acea limita de creditare. In acesta perioada nu am fost instiintata despre existenta acestei limite de creditare, ceea ce consider eu ca este o eroare din partea bancii. Ca urmare a celor mentionate mai sus, va rog, sa ma sfatuiti, cui sa ma adresez.

Postat in data: 24 mart., 2015

De cateva zile incerc sa ma loghez la BRD Net, dar nu stiu ce s-a intamplat ca nu pot sa-mi platesc facturile

De citeva zile incerc sa ma loghez la BRD Net dar nu stiu ce s-a intampla ca nu pot sa-mi platesc facturile.

Postat in data: 20 mart., 2015

BRD ne executa silit, atat pe mine cat si pe girantul creditului, dupa conversia din euro in lei. Ce e de facut?

Detin un credit ipotecar in valoare de 26800 euro contractat in anul 2007. Am probleme de anul trecut cu cei de la agentia brd. In 2010 am refinantat creditul in lei datorita diminuarii salariale cu 25%. Totul a fost ok pana anul trecut in vara, cand am fost anuntat ca contul in euro exista inca si detin o datorie de 1001 euro. Am incercat impacarea pe cale amiabila, fara succes. Cei de la banca au dat creditul anticipat punand creditul sub executare silita. Traim un adevarat cosmar: mi s-a blocat contul bancar de catre executor atat mie cat si girantului si ni se ia aproape toti banii de catre executor. Girantul are si indemnizatie de crestere copil si alocatia de stat a celor doi copii este retinuta de catre executor. Mentionez ca atat eu cat si girantul suntem lucratori M.A.I. ce putem face in aceasta situatie? Suntem amenintati chiar ca o sa ne pierdem locuintele desi am inecercat sa chemam partile la mediere nu am primit nici un raspuns. Cei de la protectia consumatorului Teleorman nu iau nici o masura. Avocatii nu ne dau nici un raspuns favorabil motivand ca o sa pierdem procesul. Ce putem face in aceasta situatie?

Postat in data: 03 mart., 2015

Creditul de la BRD prin rata Domo a ajuns la executor judecatoresc si firma de recuperare EOS KSI. E normal sa ma oblige sa platesc 5.100 de lei in 5 zile, desi datoria era de 1.500 lei?

Din 2005 am avut un credit de la BRD prin rata Domo pe care am luat un telefon mobil si un tv. Am platit vreun an si ceva pina s-a stricat telefonul si m-am dus cu garantia produsului la Domo, nici macar nu au verificat cauzele defectiunii si m-au trimis in alta parte si iarasi in alta parte de 3 ori. Apoi m-am enervat si am incetat sa mai platesc ratele in valoare de vreo inca 1500 ron si pina astazi am primit o scrisoare din partea EOS KSI si EXECUTOR JUDECATORESC. Din 2006 am ramasfara munca si cu un venit ajutor de la stat cu doar 234 ron. Acel executor judecatoresc ma obliga sa declar ce averi am si venituri. E normal sa-mi execute bunuri de valoare pe care le am? Asigurarea nu acopera? Si ma oblica sa datorez suma 5100 ron in termen de 5 zile si cum naiba sa fac rost, nici macar nu am de munca. VA ROG SA MI RASPUNDETI LA INTREBAREA MEA.

Postat in data: 24 feb., 2015

Am depus la BRD dosarul pentru Prima Casa dar n-am primit niciun raspus. Nu mi se pare in regula

Am rugamintea sa ma ajutati cu o informatie privind dosarul meu Prima Casa. De vinerea trecuta nu am primit nici o informatie, am dat toate actele care mi s-au cerut. Nu mi se pare in regula ca dupa atata timp sa nu primesc nici o informatie. Dosarul a fost deschis la sediul BRD Cotroceni.

Postat in data: 14 feb., 2015

Cum poate ANAF sa-mi blocheze contul la banca BRD si la angajator prin poprire?

Este posibil ca ANAF sa blocheze un cont care constituie ipoteca mobiliara in favoarea BRD cu conditia de a se vira toate veniturile la banca, avand in vedere ca deja exista o poprire de 33% din salariu, retinut si virat de angajator catre Anaf? Fiind vorba de salariu se poate face poprire o data la angajator si totodata poprire la bancaprin blocarea contului? Fac precizare ca la banca mai exista o poprire din partea altei institutii.

Postat in data: 30 ian., 2015

Daca sunt angajat in Italia pot cere un credit la o banca din Romania?

„Daca am un salariu in Italia in jur de 700 euro lunar si ca atare un venit anual de peste 8000 de euro pot cere un credit de 10 000 euro in 5 ani in ro?!
Care sant documentele necesare si cat sant ratele lunare..va multmesc”

Postat in data: 13 ian., 2015

Am incercat sa transfer o suma intre conturile mele folosind mybrdnet si digipass-ul si dupa introducerea ID si parola ma readuce in pagina de logare. Ce fac?

Am incercat sa transfer o suma intre conturile mele folosind mybrdnet si digipass-ul si dupa introducerea ID si parola ma readuce in pagina de logare. Ce pot sa fac?

Postat in data: 11 ian., 2015

Nu pot vizualiza contul pe myBRD Net, acces restrictionat! Care sunt motivele si ce fac?

Nu mai pot intra in aplicatia de internet banking myBRD Net, imi apare mesajul de acces blocat. Care sunt motivele si ce trebuie sa fac?

Postat in data: 05 ian., 2015

Vreau sa inchid cardul la BRD al unei persoane decedate, dar nu pot, pentru ca nu sunt mostenitor. Ce e de facut?

Am cardul unei persoane decedate si am vrut sa-l inchid la brd colentina. surpriza! nu pot inchide cardul deoarece nu sunt mostenitor. aceasta persoana nu avea mostenitori!!!mentionez ca locuia intr-o locuinta a mea. ce este de facut?

Postat in data: 04 ian., 2015

De cateva zile nu mai pot accesa contul meu pe mybrdnet. Nu pot face plati in aceste conditii

buna ziua, de cateva zile nu mai pot accesa contul meu pe mybrdnet. primesc un mesaj cu scuze si asigurarea ca vor reveni imediat. nu pot face platile in aceste conditii. multumesc.

Postat in data: 17 dec., 2014