Etichete: date contact

Provident m-a raportat la Biroul de Credit, fara sa ma anunte. Pot cere stergerea?

Am vrut sa fac un credit pentru casa si de la banca mi-a spus ca nu pot, pentru ca sunt in baza de date cu rau platnici. Eu am avut un imprumut anul trecut la Provident si intr-o luna nu l-am platit, pentru ca a trebuit sa plec in Germania, la munca.

Am intrebat-o pe agenta care strangea banii daca e vreo problema daca platesc cand ma intorc, iar ea mi-a zis ca nu e nicio problema daca platesc si mai tarziu. Acum aflu ca de fapt m-au bagat la Biroul de Credit, fara sa ma anunte si nu mai pot lua credit. Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti ce pot sa fac.

Am sunat la Provident si mi-au spus ca ei nu au nicio treaba, ca trebuia sa platesc la timp, nu pot sa ma scoata din Biroul de Credit, trebuie sa astept 4 ani pana voi putea lua un nou imprumut.

Postat in data: 27 feb., 2020

Cum pot inchide un card si un credit Cetelem?

Am avut un credit la Cetelem pentru un telefon, luat in 2017, de vreo 2000 de lei, pe care l-am achitat de mult si credeam ca s-a inchis, cum era normal. Am primit atunci si un card, dar pe care nu l-am activat.

Numai ca zilele trecute am fost la Banca Transilvania sa intreb de un credit pentru casa si mi s-a spus ca apar la Biroul de Credit cu un credit la Cetelem, la care as mai avea de plata in jur de 70-80 de lei.

Eu credeam ca s-a inchis acel credit, nu stiam ca trebuie sa ceri inchiderea lui. Am sunat la Cetelem, le-am trimis si e-mail, dar n-am primit raspuns. Ma puteti ajuta?

Postat in data: 16 ian., 2020

BRD n-a vrut sa-i platesc restanta la un credit, m-au trimis la firma de recuperare EOS. Ce fac?

Am avut un credit pentru masina la BRD, dar dupa ce am plecat din tara nu am mai platit. Cand m-am intors in Romania, m-am dus la BRD sa-mi platesc restantele la credit, dar mi-au spus ca nu mai am ce discuta cu ei, sa iau legatura cu firma de recuperare EOS. Mi-au spus ca-i gasesc pe o strada din Cluj, dar nu erau acolo, iar cand am sunat la sediul lor, n-au stiut sami spuna nimic. Ce fac, mai platesc datoria?

Postat in data: 13 iul., 2015

De cateva zile incerc sa ma loghez la BRD Net, dar nu stiu ce s-a intamplat ca nu pot sa-mi platesc facturile

De citeva zile incerc sa ma loghez la BRD Net dar nu stiu ce s-a intampla ca nu pot sa-mi platesc facturile.

Postat in data: 20 mart., 2015